Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

Neseniai savo klientams pristatėme gryno aukso monetą, skirtą paminėti išsilaipinimo Normandijoje 75-osioms metinėms. Išskirtinis šios monetos bruožas yra tai, kad ji nukaldinta iš sąžiningai išgauto aukso. 

Antrasis pasaulinis karas – didžiausio masto ginkluotas konfliktas žmonijos istorijoje, pakeitęs žmonių, valstybių ir net žemynų likimus. Lemiamu posūkiu jo eigoje tapo vadinamoji "D diena" – pirmoji karių išlaipinimo Normandijos pakrantėje operacijos diena. Tai tapo Vakarų Europos išvadavimo nuo nacių okupacijos pradžia. Iki šiol ši operacija laikoma didžiausia ir sudėtingiausia invazija iš jūros per visą karo istoriją. Nors per pirmą mūšio dieną žuvo tūkstančiai sąjungininkų kareivių, jis laikomas sėkmingu ir vertinamas kaip įvykis, išgelbėjęs pasaulį nuo dar didesnių konfliktų.

Prancūzija, minėdama šio istorinio įvykio 75-ąsias metines, išleido auksinę 50 eurų monetą. Ji nukaldinta etišku būdu išgauto aukso. Prancūzijos monetų kalykla, naudodama auksą iš sertifikuotų kasyklų, rodo pavyzdį kitoms Europos ir pasaulio kalykloms.

Monetos, skirtos 75-osioms D dienos metinėms, averse pavaizduoti kariniai lėktuvai ir iš jų su parašiutais besileidžiantys kariai. Averse taip pat pavaizduotas karinis laivas. Tarp šių vaizdinių įpintas užrašas „D-DAY“ ir skaičius „75“. Monetos reverse pavaizduotos operacijoje „Neptūnas“ dalyvavusių valstybių vėliavos: Prancūzijos, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos, Lenkijos, Australijos, JAV, Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Čekoslovakijos, Kanados ir Belgijos. Viduryje iškaldintas skaičius nurodo monetos nominalą (50 eurų). Apačioje nurodyti monetos išleidimo metai.

Sąžiningai išgautas (arba kitaip - etiškas) auksas – tai auksas, išgaunamas mažose sertifikuotose kasyklose saugant aplinką ir neišnaudojant darbininkų.  Atsakingos kasybos aljansas, kurio pradžia laikomi 2004 m., buvo įkurtas siekiant paskatinti nedideles kasybos organizacijas prisijungti prie socialiai atsakingos ir aplinkai draugiškos veiklos, tuo pačiu metu pagerinti jose dirbančių žmonių ir jų šeimos narių gyvenimo sąlygas. Aljansas sukūrė Garbingos kasybos sertifikatą, kuris mažoms atsakingai veikiančios kasybos įmonėmis suteikia prieigą prie tarptautinių aukso rinkų.

Išleisdamos monetą iš sąžiningai išgaunamo aukso „Samlerhuset“ įmonių grupė ir Prancūzijos valstybinė monetų kalykla „Monnaie de Paris“ skatina ir kitas monetų kalyklas savo darbams naudoti sąžiningai išgaunamą auksą ir taip remti sąžiningai išgaunamo aukso judėjimą. Kiek anksčiau iš sąžiningai išgaunamo aukso buvo nukaldintas ir Nobelio taikos prizo medalis. Iniciatyvą gaminti Nobelio taikos premijos medalį iš aukso, kuris turi Garbingos kasybos sertifikatą, kartu su Atsakingos kasybos aljansu pradėjo Norvegijos monetų kalykla, taip pat priklausanti grupei „Samlerhuset“, ir nuo 1901 m. kaldinanti Nobelio taikos premijos medalius.

Šiandien dėl IDB-MIF, šveicarų papuošalų ir laikrodžių gamintojo „Chopard“ ir daugelio kitų įmonių palaikymo, 11 kasybos organizacijų iš 4 skirtingų šalių yra įgijusios Garbingos kasybos sertifikatą. Prie Atsakingos kasybos aljanso yra prisijungusios 120 kompanijų iš 21 šalies, kurios naudoja garbingai išgautą auksą taip suteikdamos papildomą vertę savo produktams.

Aukso kasyba ir dabar yra pagrindiniu pajamų šaltiniu daugeliui bendruomenių Pietų, Centrinėje Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje. Apie 90 proc. viso pasaulio auksakalių šiam metalui išgauti naudoja gana paprastus įrankius, dažniausiai dirbdami nedidelėse aukso kasyklose sudėtingomis ir sveikatai pavojingomis sąlygomis. Atsakingos kasybos aljansas dirba siekdamas pagerinti sąlygas auksakaliams. Grupė „Samlerhuset“ ir jos vienijamos įmonės prisideda prie šios iniciatyvos.

Nusprendę įsigyti šią monetą, ją gausite tiesiai iš Prancūzijos valstybinės monetų kalyklos "Monnaie de Paris" - moneta buvo nukaldinta lygiai tą pačią dieną, kada įvyko pirmieji išsilaipinimai Normandijoje - birželio 6-ąją. Daugiau informacijos apie šią monetą galite rasti ČIA