Kolekcininkai Google_review_logo mus vertina 4.5 / 5 four_star_ranking

Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

2016-ųjų Nobelio taikos premijos laureatas Kolumbijos prezidentas Juanas Manuelis Santosas Calderónas gruodžio 10 d. Norvegijos sostinėje Osle pasipuoš ypatingu aukso medaliu. Akcentuojama, kad jis nukaldintas iš Kolumbijoje sąžiningai išgauto tauriojo metalo.
 
Vis daugiau legalią veiklą Kolumbijoje vykdančių nedidelių kasybos įmonių turės didelę reikšmę šalyje prasidėjusiam taikos procesui ir šioje srityje dirbančių žmonių gerovei. Kolumbijos aukso kasybos sektoriuje iki šiol dominavo neformalūs susitarimai, o sukilėlių grupuotės aukso gavybą praeityje pasitelkdavo pinigų plovimo veikoms ir ginkluotiems konfliktams finansuoti.
 
Sąžiningas auksasNobelio taikos prizo medaliui pagaminti reikalingas auksas buvo gautas iš dviejų nedidelių regioninių Kolumbijos kasyklų. Viena dalis atkeliavo iš įvairius kasėjus vienijančio „Coodmilla“ kooperatyvo, įsikūrusio La Llanados miestelyje, Nariño regione, smarkiai nukentėjusiame nuo ginkluoto konflikto.
 
Kita aukso dalis medaliui gauta iš „Cooperativa Agrominera de Íquira“, veikiančio Huilos regione. Šis kooperatyvas vienas pirmųjų Kolumbijoje ėmė taikyti atsakingos kasybos principus, o 2015-aisiais panaudojant jo išgautą auksą nukalti Kanų kino festivalio ir Nobelio taikos premijos medaliai.
 
Iniciatyvą gaminti Nobelio taikos premijos medalį iš aukso, kuris turi Sąžiningos kasybos sertifikatą, pradėjo Norvegijos monetų kalykla, valdoma „Samlerhuset Group“, ir nuo 1901 m. gaminanti Nobelio taikos premijos medalius bei Atsakingos kasybos aljansas. „Šia iniciatyva siekiama parodyti, kad aukso gavyba užsiimančios nedidelės kasybos organizacijos visame pasaulyje susiduria su iššūkiais, kuriuos galima įveikti įgyvendinus atskaitomybės ir skaidrumo standartus ir taip prisidėti prie tvarios veiklos plėtros“, – sako „Samlerhuset“ įmonių grupės vadovė Baltijos šalyse Lina Konovalovė.
 
2016 m. Nobelio taikos premija Kolumbijos prezidentui Juanui Manueliui Santosui Calderonui skirta už pusę amžiaus šalyje trukusio pilietinio karo pabaigą, kuri paženklinta taikos sutartimi su sukilėliais.
 
„Sąžiningos kasybos aukso iniciatyva bus tęsiama įmonių grupėje kaldinant ne tik Nobelio premijos medalį bet ir kitus medalius“, – sako „Monetų namai“ rinkodaros direktorė Ieva Galiauskienė.


Apie Atsakingos kasybos aljansą


sąžiningas auksasAtsakingos kasybos aljansas, kurio pradžia laikomi 2004 m., buvo įkurtas siekiant paskatinti nedideles kasybos organizacijas prisijungti prie socialiai atsakingos ir aplinkai draugiškos veiklos, tuo pačiu metu pagerinti jose dirbančių žmonių ir jų šeimos narių gyvenimo sąlygas. Aljansas sukūrė Garbingos kasybos sertifikatą, kuris mažoms atsakingai veikiančios kasybos įmonėmis suteikia prieigą prie tarptautinių aukso rinkų. Šiandien dėl IDB-MIF, šveicarų papuošalų ir laikrodžių gamintojo „Chopard“ ir daugelio kitų įmonių palaikymo 11 kasybos organizacijų iš 4 skirtingų šalių yra įgijusios Garbingos kasybos sertifikatą. Prie Atsakingos kasybos aljanso yra prisijungusios 120 kompanijų iš 21 šalies, kurios naudoja garbingai išgautą auksą taip suteikdamos papildomą vertę savo produktams.
 

Daugiau informacijos: http://www.responsiblemines.org/



Apie Nobelio taikos premiją

Nobelio taikos premiją įsteigė švedų išradėjas ir pramonininkas Alfredas Nobelis, kurio interesų sritis apėmė mokslą, literatūrą ir socialinius klausimus, kuriuos tuo metu iškėlė tarptautiniu mastu vykstantys judėjimai už taiką. Nobelio taikos premijos medalis nuo pat 1901-ųjų kaldinamas Norvegijos monetų kalykloje, priklausančiai „Samlerhuset“ įmonių grupei.