Kolekcininkai Google_review_logo mus vertina 4.5 / 5 four_star_ranking

Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.
Proginis medalis „Popiežius Pranciškus Lietuvoje“

Šį rudenį, rugsėjo 22-23 d. popiežius Pranciškus atvyko į Lietuvą ir lankėsi dviejuose šalies miestuose, Vilniuje ir Kaune. Šiam istoriniam vizitui atminti „Monetų namai“ sukūrė ir nukaldino proginį medalį. Popiežiaus atvykimo į Lietuvą proga nukaldintas 40 mm skersmens atminimo medalis iš vario-nikelio lydinio.

Medalio averse pavaizduota oficiali šio vizito emblema, o reverse – Popiežiaus Pranciškaus herbas ir šūkis „MISERANDO ATQUE ELIGENDO“ bei leidimo metai – 2018-ieji. Lotynišką frazę galima versti kaip „išsirinkdamas pažvelgė į jį su gailestinga meile“. Tai ištrauka iš Bedos Garbingojo homilijos, kurioje aiškinamas Evangelijoje pagal Matą aprašytas pašaukimas.

„Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje – ypatinga šventė Lietuvos žmonėms, kartu ir istorinis įvykis, kurio laukia ne vienas Lietuvos gyventojas ir šalies svečias, šia proga atvykstantis į Vilnių ar Kauną. „Monetų namai“ prisideda įtvirtinant šio įvykio atminimą ir išleidžia šiai progai skirtą medalį. Tikime, kad žmonių bendrystė ir kartu praleistas laikas yra prisiminimai, prie kurių yra gera sugrįžti“, – sakė „Monetų namų“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Ieva Galiauskienė.

Medalio tiražas yra griežtai ribojamas ir siekia 15 tūkst., viena šeima galės įsigyti tik 1 medalį, jo kaina – 1 eur ir pristatymo išlaidos. Daugiau informacijos apie medalį www.popiezius.lt.

Šie metai Lietuvai yra ypatingi, nes tokio pasaulinio lyderio vizito sulaukta šaliai švenčiant atkurtos valstybės 100-etį. Tai apie Lietuvos žmonių tikėjimą ir nepriklausomybę primins visam pasauliui.

Popiežiaus Pranciškaus vizitas buvo dvejopas – ganytojiškas ir valstybinis. Pagal sudarytą darbotvarkę Lietuvoje per dvi dienas susitikimai su Šventuoju Tėvu vyko bent septyniose vietose, tad Lietuvoje buvo labai daug progų popiežiui susitikti su žmonėmis. Kiekvienai popiežiaus Pranciškaus vizito dienai Lietuvoje buvo numatyta ir po vieną didįjį susitikimą. Atvykęs iš Romos į Lietuvą, Šventasis Tėvas šeštadienį, rugsėjo 22 d., dalyvavo susitikime su jaunimu Vilniuje, Katedros aikštėje, o sekmadienį Kaune aukojo Šv. Mišias Santakos parke.

Popiežiaus vizitas Lietuvoje buvo kelionės po visas tris Baltijos šalis dalis. Popiežius Pranciškus rugsėjo 24 d., pirmadienį, lankėsi Rygoje, o rugsėjo 25 d., antradienį, tęsė kelionę Taline.

Prieš 25-erius metus, 1993 m., taip pat rugsėjį, Lietuvoje lankėsi Jonas Paulius II. Tai buvo pirmasis Šventojo Tėvo apsilankymas buvusioje Sovietų Sąjungos teritorijoje. Ši žinia apskriejo pasaulį ir parodė popiežiaus paramą Lietuvos žmonėms.

Lietuva – tyli liudininkė karštos meilės religijos laisvei, kuri, kaip ne kartą pabrėžiau, yra visų kitų žmogiškų ir visuomeninių laisvių pagrindas“, – 1993 m. pabučiavęs Lietuvos žemę kalbėjo Jonas Paulius II.

Apaštališkos kelionės metu Jonas Paulius II aplankė Vilnių, Kauną, Kryžių kalną ir Šiluvą. Išvykęs iš Lietuvos jis susitiko su žmonėmis Latvijoje ir Estijoje.