PradžiaPradžia

Krepšelis

0
Iš viso:

Istoriniam vizitui atminti ― oficialus
proginis medalis
 už simbolinį 1 eurą!


Esame ypatingo istorinio įvykio liudininkai – rugsėjo 22-23 dienomis į Lietuvą atvyks popiežius Pranciškus. Prabėgus 25 metams po šv. Jono Pauliaus II apsilankymo mūsų krašte, kai švenčiame Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metus ir minime Valstybės atkūrimo šimtmetį, šventojo Petro įpėdinis vėl žengs Lietuvos žeme.

Šiai išskirtinei progai paminėti, sukūrėme ir nukaldinome proginį medalį „Popiežius Pranciškus Lietuvoje“. Oficialus popiežiaus vizitui įamžinti sukurtas įtaigaus dizaino proginis medalis – puikus atminimas daugeliui metų. 

Kartu švęskime šį istorinį įvykį, medalis prieinamas visiems! Įsigykite atminimo medalį už simbolinę kainą: tik 1 € + 4,99 € pristatymo išlaidos, be jokių tolimesnių įsipareigojimų.Medalio tiražas griežtai ribotas – tik  15 000 vienetų.


Oficialus proginis atminimo medalis 


Medalio averse pavaizduotas oficialus popiežiaus vizito Lietuvoje logotipas. Pagrindiniai elementai yra kryžius, Šventosios Dvasios gūsis ir šūkis „Kristus Jėzus ― mūsų viltis!“. Kryžius ― simbolizuoja Kristaus pergalę, tikėjimą ir popiežių kaip Kristaus vietininką. Šventosios Dvasios gūsis įgauna liepsnos, balandžio formas. Viliamasi, kad popiežiaus vizitas bus tarsi atnaujinantis Dvasios gūsis visiems Lietuvos žmonėms. Medalio reverse — Popiežiaus Pranciškaus herbas ir šūkis „MISERANDO ATQUE ELIGENDO“ bei leidimo metai „2018“. Lotynišką frazę galima versti kaip „išsirinkdamas pažvelgė į jį su gailestinga meile“. Tai ištrauka iš Bedos Garbingojo homilijos, kurioje aiškinamas Evangelijoje pagal Matą aprašytas pašaukimas. Manoma, kad tai paties apaštalo Mato pašaukimo istorija, kuri buvo svarbi Šventojo Tėvo pašaukimo kelyje.

Švęskime kartu! Įsigykite atminimo medalį už simbolinę kainą: tik 1 € + 4,99 € pristatymo išlaidos. Medalio tiražas griežtai ribotas – tik 15 000 vienetų.

Norėdami suteikti galimybę įsigyti šį proginį medalį kuo didesniam kolekcininkų ratui, nustatėme užsakymų priėmimo tvarką: viena šeima gali užsisakyti tik vieną medalį.

Vienintelis medalio platintojas – UAB  „Monetų namai“.

Kodėl verta įsigyti?

 • Medalis – puikus atminimo ženklas
 • Oficialus, proginis popiežiaus vizito Lietuvoje medalis
 • Griežtai ribotas medalio tiražas
 • Istorinis įvykis, paskutinis popiežiaus vizitas prieš 25 metus
 • Simbolinė kaina: tik 1 € + 4,99 € pristatymo išlaidos


Medalio specifikacijos:

Leidimo metai: 2018
Metalas: varis-nikelis
Ypatybė: spalvota tampografija averse
Skersmuo: 40 mm
Masė: 25 g
Kokybė: proof-like
Tiražas: 15 000 vnt.
Platintojas: UAB  „Monetų namai“

Užpildykite laukelius žemiau ir spauskite „Toliau”:

Taip, aš sutinku, kad UAB „Monetų namai“ pateiktų naujausią informaciją apie mane galinčius dominti savo platinamus gaminius. UAB „Monetų namai“ siunčiamos informacijos apie kitus gaminius galiu bet kada atsisakyti nurodytais telefonais arba laišku info@monetunamai.lt. Sutinku gauti informaciją apie naujienas ir pasiūlymus šiais būdais:

TOLIAU >>
© Copyright 2018 - UAB „Monetų namai“ | Lvovo g. 25, LT-09320, Vilnius | Tel: 8 5 274 20 27

Jūs turite galimybę savo medalį padengti grynu 999/1000 prabos auksu. Taurusis auksas dar labiau išryškins medalio grožį.

Tik 5000 vnt. viso proginio medalio „Popiežius Pranciškus Lietuvoje“ tiražo bus padengti grynu 999/1000 auksu, todėl nedelskite.

Medalio padengimas grynu 999/1000 auksu Jums papildomai kainuos tik 29. Užsisakiusiems paauksavimą, bus siunčiamas tik vienas – tauriuoju auksu dengtas medalis.


Medalio specifikacijos:

Leidimo metai: 2018
Metalas: varis nikelis
Ypatybė: spalvota tampografija averse
Padengimas: grynas 999/1000 auksas
Skersmuo: 40 mm
Masė: 25 g
Kokybė: proof-like
Tiražas: tik 5000 vnt.

Užsisakydami proginį medalį „Popiežius Pranciškus Lietuvoje“ Jūs turite galimybę pirmieji įsigyti ir naujausią „Monetų namai“ paauksuotų luitelių kolekciją „Apaštalai“, pristatančią Bažnyčios istoriją kūrusius Jėzaus mokinius. Kolekcija sukurta bendradarbiaujant su Madride esančiu Prado muziejumi. Būtent jame saugomi kolekciją įkvėpę meno kūriniai – Piterio Pauliaus Rubenso (1577–1640) paveikslų serija „Apaštalai“. 

Šią kolekciją sudaro 12 luitelių, kuriuose įamžinti P.P. Rubenso paveikslų serijos „Apaštalai“ kūriniai. Pirmasis kolekcijos luitelis skirtas apaštalui Petrui – vienam pirmųjų Jėzaus mokinių, laikomam pačiu pirmuoju popiežiumi.

Jūs turite galimybę pirmieji įsigyti šios vertingos kolekcijos pirmąjį luitelį „Apaštalas šv. Petras“ net 20 € pigiau –  tik už 19 € vietoj įprastos 39 € kainos.*


Kodėl verta tapti šios kolekcijos savininku?

Ant grynu auksu dengtų luitelių specialia spalvotos tampografijos technika atkurti P.P. Rubenso paveikslai. Turite puikią progą įvertinti aukščiausia kaldinimo kokybe bei ypatinga paveikslo atkūrimo technika ir raiška pasižyminčius kolekcijos luitelius jau dabar!

Kartu su kiekvienu kolekcijos luiteliu Jūs nemokamai gausite autentiškumą ir kokybę patvirtinantį sertifikatą.

 • Visi kolekcijos luiteliai padengti grynu 999/1000 auksu
 • Kolekcija įamžina P.P. Rubenso 12 paveikslų
 • Sukurta bendradarbiaujant su Prado muziejumi Madride
 • Spalvota tampografija, dalinis 3D efektas
 • Kolekcijos nuosavybės liudijimas
 • NEMOKAMI 2 dėklai 12-kai kolekcijos luitelių laikyti - juos gausite su 1-uoju ir 7-uoju kolekcijos luiteliu
 • Pirmasis kolekcijos luitelis „Apaštalas šv. Petras“ -  tik 19 vietoje 39 € * 


Kolekcijos luiteliuose įamžinti šie apaštalai: šv. Andriejus, šv. Baltramiejus, šv. Jonas, šv. Matas, šv. Motiejus, šv. Paulius, šv. Petras, šv. Pilypas, šv. Simonas, šv. Tomas, šv. Jokūbas Jaunesnysis, šv. Jokūbas Vyresnysis.


Apaštalas Petras – Jėzaus mokinys ir pirmasis popiežius


Šv. Petro darbai ir nuopelnai kuriant krikščioniškąją Bažnyčią aprašyti Šventajame Rašte, tačiau apie ankstyvąjį jo gyvenimą žinių išlikę nedaug. Žinoma, kad prieš sutikdamas Jėzų ir tapdamas jo mokiniu, jis buvo žvejys vardu Simonas, gyvenęs Galilėjos provincijoje.

Tarp Jėzaus mokinių Simonas išsiskyrė kaip autoritetas ir nors Kristus anksti išreiškė pasitikėjimą juo, Šventajame Rašte nestinga apaštalo mažatikystės įrodymų. Vis dėlto kartą paklaustas, jas jam yra Jėzus, Simonas nedvejodamas atsakė: „Tu esi Mesijas, gyvojo Dievo Sūnus!“. Reaguodamas į tai Jėzus jį praminė Petru – uola – ir pažadėjo ant tos uolos pastatysiantis savo Bažnyčią, o apaštalui įteiksiantis dangaus karalystės raktus. Pranašystė vėliau išsipildė – Petras tapo pirmuoju popiežiumi, – bet iki tol jo tikėjimui teko išlaikyti ne vieną išbandymą.

Petras laikomas pirmuoju popiežiumi. Šventuoju jį pripažįsta ne tik krikščioniai, bet ir stačiatikiai. Šv. Petro kultas gyvuoja nuo pat jo mirties 64–68 m. e. m. IV a. pr. imperatorius Konstantinas I nusprendė pagerbti apaštalo Petro atminimą jo kapo vietoje pastatydamas didžiulę baziliką. Tam prireikė nukasti kalvą ir išnaikinti kapines. Dabar toje vietoje, Vatikane, stūkso didingoji Šv. Petro bazilika. 1950 m. atliekant kasinėjimus po jos altoriumi aptikti vyro palaikai – tikėtina, paties apaštalo Petro.

Ikonografijoje Šv. Petras vaizduojamas kaip pagyvenęs vyras žilais plaukais ir barzda, laikantis dangaus karalystės raktus. Tokį jį įsivaizdavo ir flamandų tapytojas Piteris Polas Rubensas. Maždaug 1612 m. dailininkas Lermos kunigaikščio užsakymu nutapė apaštalų portretus. Visi jie natūralaus dydžio, labai išraiškingi. P. P. Rubenso kūrinio reprodukcija papuošė mūsų naujosios kolekcijos „Apaštalai“ luitelio aversą. Jame puošnus paauksuotas rėmelis supa apaštalo Petro portretą. Viršuje driekiasi užrašas „Šv. Petras“. Pačiame viršuje iškaldintas alyvmedžio šakelę nešantis balandis.

Luitelio reverse įmantraus rašto apsuptyje pavaizduota Jėzaus širdis. Apačioje driekiasi užrašas „APAŠTALAI“.


Pirmojo luitelio (ir kitų kolekcijos luitelių) specifikacijos:

Leidimo metai: 2018
Metalas: bronza, padengta grynu 999/1000 prabos auksu
Ypatybė: spalvota tampografija averse
Dydis: 40 x 60 mm
Masė: 52 g
Kokybė: proof-like
Kolekcijos tiražas: 3000 vnt.
Platintojas: UAB „Monetų namai“


Pirkimo sąlygos


Taip, aš užsisakau paauksuotą luitelį „Apaštalas šv. Petras“ už specialią kainą – 19 €. Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Taip, užsisakydamas/-a luitelį „Apaštalas šv. Petras“ tampu kolekcijos „Apaštalai“ rinkėju/-a ir sutinku į savo pašto dėžutę kartą per mėnesį gauti po vieną paauksuotą kolekcijos luitelį, kurio kaina 39 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį. 

Nemokamą dėklą pirmiems 6 kolekcijos luiteliams laikyti gausiu su pirmuoju kolekcijos luiteliu. Antrąjį nemokamą dėklą gausiu su septintuoju kolekcijos luiteliu.

Kiekvieną siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu.

Pirmoji kolekcijos siunta bus pristatyta per 6 savaites.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta luitelio kaina - 39 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos luitelį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Tik už 29 € Jūs turite galimybę įsigyti bronzos luitelį dailiame pastatomame rėme su Aušros Vartų Dievo Motinos atvaizdu.

Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos paveikslas Vilniuje – bene garsiausias Lietuvoje šventasis paveikslas. Nutapytas ant ąžuolinių lentų, kaip manoma, XVI amžiaus pradžioje, stebuklingasis paveikslas brangus kiekvienam lietuviui. Jis kaip stebuklingas garbinamas jau kelis šimtų metų ir minios Lietuvos bei kitų šalių tikinčiųjų jį lanko kasdien. 

Per amžius tapusi katalikų, stačiatikių ir unitų traukos centru, Aušros Vartų Dievo Motina ir šiandien teikia malones jos prašantiems

Kodėl verta įsigyti?

 • Bronzos luitelis su stebuklingu Aušros Vartų Dievo Motinos atvaizdu
 • Aukštos kokybės spalvota tampografija ir dalinis 3D averse
 • Dailus pastatomas rėmas luiteliui eksponuoti
 • Nemokamas sertifikatas ir produkto išsamus aprašas


Luitelio specifikacijos:

Leidimo metai: 2016
Metalas: bronza
Ypatybė: spalvota tampografija ir dalinis 3D averse
Matmenys: 40 x 60 mm
Masė: 52 g
Kokybė: proof-like

Užsisakykite stilingą dėžutę savo medaliui laikyti. Ši dėžutė specialiai sukurta proginiam medaliui „Popiežius Pranciškus Lietuvoje“.

Elegantiškos dėžutės dangtelį puošia spalvotas popiežiaus herbas.

Dėžutė Jums kainuos tik 5,99 €!

(Neužsisakę dėžutės, gausite tik medalį).

Užsisakykite kapsulę savo medaliui laikyti. Kapsulė apsaugos medalį nuo subraižymo, natūralios pirštų drėgmės ir riebalų ar kitokių kenksmingų sutepimų, kurie gali patekti nuo pirštų odos jį liečiant.

Kartu su kapsule gausite dar ir medalio sertifikatą, kuriame rasite medalio autentiškumą patvirtinančią informaciją ir jo specifikacijas.

Visa tai Jums kainuos tik 4,99 €!

(Neužsisakę šių aksesuarų, gausite tik medalį).

Užsisakydami proginį medalį „Popiežius Pranciškus Lietuvoje“ Jūs turite galimybę pirmieji įsigyti ir naujausią „Monetų namai“ paauksuotų luitelių kolekciją „Apaštalai“, pristatančią Bažnyčios istoriją kūrusius Jėzaus mokinius. Kolekcija sukurta bendradarbiaujant su Madride esančiu Prado muziejumi. Būtent jame saugomi kolekciją įkvėpę meno kūriniai – Piterio Pauliaus Rubenso (1577–1640) paveikslų serija „Apaštalai“. 

Šią kolekciją sudaro 12 luitelių, kuriuose įamžinti P.P. Rubenso paveikslų serijos „Apaštalai“ kūriniai. Pirmasis kolekcijos luitelis skirtas apaštalui Petrui – vienam pirmųjų Jėzaus mokinių, laikomam pačiu pirmuoju popiežiumi.

Jūs turite galimybę pirmieji įsigyti šios vertingos kolekcijos pirmąjį luitelį „Apaštalas šv. Petras“ net 20 € pigiau –  tik už 19 € vietoj įprastos 39 € kainos.*


Kodėl verta tapti šios kolekcijos savininku?

Ant grynu auksu dengtų luitelių specialia spalvotos tampografijos technika atkurti P.P. Rubenso paveikslai. Turite puikią progą įvertinti aukščiausia kaldinimo kokybe bei ypatinga paveikslo atkūrimo technika ir raiška pasižyminčius kolekcijos luitelius jau dabar!

Kartu su kiekvienu kolekcijos luiteliu Jūs nemokamai gausite autentiškumą ir kokybę patvirtinantį sertifikatą.

 • Visi kolekcijos luiteliai padengti grynu 999/1000 auksu
 • Kolekcija įamžina P.P. Rubenso 12 paveikslų
 • Sukurta bendradarbiaujant su Prado muziejumi Madride
 • Spalvota tampografija, dalinis 3D efektas
 • Kolekcijos nuosavybės liudijimas
 • NEMOKAMI 2 dėklai 12-kai kolekcijos luitelių laikyti - juos gausite su 1-uoju ir 7-uoju kolekcijos luiteliu
 • Pirmasis kolekcijos luitelis „Apaštalas šv. Petras“ -  tik 19 vietoje 39 € * 


Kolekcijos luiteliuose įamžinti šie apaštalai: šv. Andriejus, šv. Baltramiejus, šv. Jonas, šv. Matas, šv. Motiejus, šv. Paulius, šv. Petras, šv. Pilypas, šv. Simonas, šv. Tomas, šv. Jokūbas Jaunesnysis, šv. Jokūbas Vyresnysis.


Apaštalas Petras – Jėzaus mokinys ir pirmasis popiežius


Šv. Petro darbai ir nuopelnai kuriant krikščioniškąją Bažnyčią aprašyti Šventajame Rašte, tačiau apie ankstyvąjį jo gyvenimą žinių išlikę nedaug. Žinoma, kad prieš sutikdamas Jėzų ir tapdamas jo mokiniu, jis buvo žvejys vardu Simonas, gyvenęs Galilėjos provincijoje.

Tarp Jėzaus mokinių Simonas išsiskyrė kaip autoritetas ir nors Kristus anksti išreiškė pasitikėjimą juo, Šventajame Rašte nestinga apaštalo mažatikystės įrodymų. Vis dėlto kartą paklaustas, jas jam yra Jėzus, Simonas nedvejodamas atsakė: „Tu esi Mesijas, gyvojo Dievo Sūnus!“. Reaguodamas į tai Jėzus jį praminė Petru – uola – ir pažadėjo ant tos uolos pastatysiantis savo Bažnyčią, o apaštalui įteiksiantis dangaus karalystės raktus. Pranašystė vėliau išsipildė – Petras tapo pirmuoju popiežiumi, – bet iki tol jo tikėjimui teko išlaikyti ne vieną išbandymą.

Petras laikomas pirmuoju popiežiumi. Šventuoju jį pripažįsta ne tik krikščioniai, bet ir stačiatikiai. Šv. Petro kultas gyvuoja nuo pat jo mirties 64–68 m. e. m. IV a. pr. imperatorius Konstantinas I nusprendė pagerbti apaštalo Petro atminimą jo kapo vietoje pastatydamas didžiulę baziliką. Tam prireikė nukasti kalvą ir išnaikinti kapines. Dabar toje vietoje, Vatikane, stūkso didingoji Šv. Petro bazilika. 1950 m. atliekant kasinėjimus po jos altoriumi aptikti vyro palaikai – tikėtina, paties apaštalo Petro.

Ikonografijoje Šv. Petras vaizduojamas kaip pagyvenęs vyras žilais plaukais ir barzda, laikantis dangaus karalystės raktus. Tokį jį įsivaizdavo ir flamandų tapytojas Piteris Polas Rubensas. Maždaug 1612 m. dailininkas Lermos kunigaikščio užsakymu nutapė apaštalų portretus. Visi jie natūralaus dydžio, labai išraiškingi. P. P. Rubenso kūrinio reprodukcija papuošė mūsų naujosios kolekcijos „Apaštalai“ luitelio aversą. Jame puošnus paauksuotas rėmelis supa apaštalo Petro portretą. Viršuje driekiasi užrašas „Šv. Petras“. Pačiame viršuje iškaldintas alyvmedžio šakelę nešantis balandis.

Luitelio reverse įmantraus rašto apsuptyje pavaizduota Jėzaus širdis. Apačioje driekiasi užrašas „APAŠTALAI“.


Pirmojo luitelio (ir kitų kolekcijos luitelių) specifikacijos:

Leidimo metai: 2018
Metalas: bronza, padengta grynu 999/1000 prabos auksu
Ypatybė: spalvota tampografija averse
Dydis: 40 x 60 mm
Masė: 52 g
Kokybė: proof-like
Kolekcijos tiražas: 3000 vnt.
Platintojas: UAB „Monetų namai“


Pirkimo sąlygos


Taip, aš užsisakau paauksuotą luitelį „Apaštalas šv. Petras“ už specialią kainą – 19 €. Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Taip, užsisakydamas/-a luitelį „Apaštalas šv. Petras“ tampu kolekcijos „Apaštalai“ rinkėju/-a ir sutinku į savo pašto dėžutę kartą per mėnesį gauti po vieną paauksuotą kolekcijos luitelį, kurio kaina 39 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį. 

Nemokamą dėklą pirmiems 6 kolekcijos luiteliams laikyti gausiu su pirmuoju kolekcijos luiteliu. Antrąjį nemokamą dėklą gausiu su septintuoju kolekcijos luiteliu.

Kiekvieną siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu.

Pirmoji kolekcijos siunta bus pristatyta per 6 savaites.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta luitelio kaina - 39 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos luitelį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Tik už 29 € Jūs turite galimybę įsigyti bronzos luitelį dailiame pastatomame rėme su Aušros Vartų Dievo Motinos atvaizdu.

Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos paveikslas Vilniuje – bene garsiausias Lietuvoje šventasis paveikslas. Nutapytas ant ąžuolinių lentų, kaip manoma, XVI amžiaus pradžioje, stebuklingasis paveikslas brangus kiekvienam lietuviui. Jis kaip stebuklingas garbinamas jau kelis šimtų metų ir minios Lietuvos bei kitų šalių tikinčiųjų jį lanko kasdien. 

Per amžius tapusi katalikų, stačiatikių ir unitų traukos centru, Aušros Vartų Dievo Motina ir šiandien teikia malones jos prašantiems

Kodėl verta įsigyti?

 • Bronzos luitelis su stebuklingu Aušros Vartų Dievo Motinos atvaizdu
 • Aukštos kokybės spalvota tampografija ir dalinis 3D averse
 • Dailus pastatomas rėmas luiteliui eksponuoti
 • Nemokamas sertifikatas ir produkto išsamus aprašas


Luitelio specifikacijos:

Leidimo metai: 2016
Metalas: bronza
Ypatybė: spalvota tampografija ir dalinis 3D averse
Matmenys: 40 x 60 mm
Masė: 52 g
Kokybė: proof-like

Užsisakykite stilingą dėžutę savo medaliui laikyti. Ši dėžutė specialiai sukurta proginiam medaliui „Popiežius Pranciškus Lietuvoje“.

Elegantiškos dėžutės dangtelį puošia spalvotas popiežiaus herbas.

Dėžutė Jums kainuos tik 5,99 €!

(Neužsisakę dėžutės, gausite tik medalį).

Užsisakykite kapsulę savo medaliui laikyti. Kapsulė apsaugos medalį nuo subraižymo, natūralios pirštų drėgmės ir riebalų ar kitokių kenksmingų sutepimų, kurie gali patekti nuo pirštų odos jį liečiant.

Kartu su kapsule gausite dar ir medalio sertifikatą, kuriame rasite medalio autentiškumą patvirtinančią informaciją ir jo specifikacijas.

Visa tai Jums kainuos tik 4,99 €!

(Neužsisakę šių aksesuarų, gausite tik medalį).

Siekdami pagerinti naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų rinkimu. Plačiau...