Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.
Sąžiningai išgaunamas auksas

Prancūzijos valstybinė monetų kalykla „Monnaie de Paris“ šiemet Pirmojo pasaulinio karo pabaigos, kitaip Paliaubų dienos, 100-osioms metinėms atminti išleido pirmąją sertifikuotą monetą Prancūzijoje iš sąžiningai išgauto aukso. Keliolika šios palyginti retos monetos vienetų buvo įsigyta ir Lietuvoje.

Oficialus išskirtinės ir palyginti nedidelio 600 vnt. tiražo 7,78 g aukščiausios prabos 999/1000 aukso monetos platintojas Lietuvoje yra „Monetų namai“, kurie priklauso tarptautinei „Samlerhuset“ įmonių grupei.

Siekdama įamžinti Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-ąsias metines „Monnaie de Paris“ tam pasirinko išskirtinį auksą – jis nukaldintas iš Kolumbijoje sąžiningai išgauto tauriojo metalo.

Prancūzijos valstybinė monetų kalykla „Monnaie de Paris“

Moneta „Paix“22 mm skersmens moneta pavadinta „Paix“ (pranc. „Taika“). Averse pavaizduota Paliaubų dieną kylanti saulė, trimitininkas skelbia apie nutraukiamą ugnį ir kariai meta savo ginklus, priekiniame plane pavaizduoti skrendantys balandžiai. Reverse nukaldinta taikos alegorija – ryšininkas paleidžia balandį. Monetos nominalas – 50 eurų.

„Moneta „Paix“ (pranc. „Taika“) yra išskirtinė: ji žymi istoriškai reikšmingą šimtmetį visam pasauliui, kartu jos išleidimo proga sutampa ir su Lietuvos šimtmečiu. Esame laisvos Europos dalimi, kurioje yra daugybė galimybių įtvirtinti istorijos atminimą veiksmais. Didžiuojamės, kad „Samlerhuset Group“ įmonių grupė ir „Monnaie de Paris“ bendradarbiavo išleidžiant svarbią sukaktį mininčią išskirtinę monetą“, – komentavo „Monetų namų“ vadovė Lina Konovalovė.

Išleisdamos monetą iš sąžiningai išgaunamo aukso „Samlerhuset“ įmonių grupė ir „Monnaie de Paris“ skatina ir kitas monetų kalyklas savo darbams naudoti sąžiningai išgaunamą auksą ir taip remti sąžiningai išgaunamo aukso judėjimą. Bendradarbiavimas tarp „Monnaie de Paris“ ir Atsakingos kasybos aljanso, sukūrusio Sąžiningos kasybos standartą, buvo inicijuotas numizmatiniais gaminiais prekiaujančios tarptautinės įmonių grupės „Samlerhuset”, kuri prisidėjo tiek užsakant žaliavas, tiek pasiūlant gaminius kolekcininkams visoje Europoje. „Monnaie de Paris“ yra viena seniausių kalyklų pasaulyje, įsteigta 864 metais ir skaičiuojanti daugiau nei 1150 metų kalybos patirtį.

Aukso kasykla

Kiek anksčiau iš sąžiningai išgaunamo aukso buvo nukaldintas ir Nobelio taikos prizo medalis. Iniciatyvą gaminti Nobelio taikos premijos medalį iš aukso, kuris turi Sąžiningos kasybos sertifikatą, kartu su Atsakingos kasybos aljansu pradėjo Norvegijos monetų kalykla, taip pat priklausanti grupei „Samlerhuset“, ir nuo 1901 m. kaldinanti Nobelio taikos premijos medalius.

Aukso kasyba ir dabar yra pagrindiniu pajamų šaltiniu daugeliui bendruomenių Pietų, Centrinėje Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje. Apie 90 proc. viso pasaulio auksakalių šiam metalui išgauti naudoja gana paprastus įrankius, dažniausiai dirbdami nedidelėse aukso kasyklose sudėtingomis ir sveikatai pavojingomis sąlygomis.

Atsakingos kasybos aljansas dirba siekdamas pagerinti sąlygas auksakaliams sukūręs Sąžiningos kasybos sertifikatą, kurį suteikia tik atsakingai veikiančios kasybos įmonėmis taip suteikdamas joms prieigą prie tarptautinių aukso rinkų. Grupė „Samlerhuset“ ir jos vienijamos įmonės prisideda prie šios iniciatyvos.