Kolekcininkai Google_review_logo mus vertina 4.5 / 5 four_star_ranking

Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

Esame ypatingo istorinio įvykio liudininkai – švenčiame atkurtos Lietuvos valstybės 100 metų sukaktį!

Lietuvos atkūrimo 100-ui metų paminėti, jau 2017 metais pradėjome kurti ypatingus numizmatinius gaminius, įamžinančius šią iškilią progą.

 

Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta kolekcija

Lietuvos valstybės signataraiVienas svarbiausių Lietuvos valstybės dokumentų yra Vasario 16-osios aktas. Šio dokumento pagrindu buvo pradėta statyti ir iki šiol tebestatoma moderni Lietuvos valstybė. Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimto metų jubiliejui kviečiame prisiminti visus Lietuvos Tarybos narius, kurie plunksna prisilietė prie šio svarbaus ir legendomis apipinto dokumento. Dabar tai žmonės žinomi kaip Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai.

Su džiaugsmu pristatome naujausią ir išskirtinę „Monetų namai” kolekciją – „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“, kurią suda­ro grynu auksu dengti medaliai ant kurių tampografijos technika įamžintas kiekvienas Nepriklausomybės Akto signataras. Tai išskirtinė galimybė sužinoti daugiau apie svarbias Lietuvos asmenybes. Daugiau informacijos: www.signatarai1918.lt.

 

Paauksuotas Lietuvos nepriklausomybės simbolis

Nepriklausomybės aktasPasirašius Lietuvos Nepriklausomybės Aktą buvo labai svarbu apie jį pranešti Lietuvos žmonėms ir visam pasauliui. Beveik 100 metų sulaukęs 1918 m. vasario 19 d. „Lietuvos aido“ numeris buvo vienintelis išlikęs liudijimas apie Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimą, nes iki 2017 metų visi kiti šaltiniai buvo laikomi dingusiais.

Tuo metu kiekvienas lietuviškas laikraštis prieš spausdinant buvo tikrinamas okupantų valdžios cenzūros. Vos pamatęs šį „Lietuvos Aido“ numerį cenzorius iš karto pasiuntė į spaustuvę kareivius, kurie išbarstė jau surinktą raidžių rinkinį ir konfiskavo visus rastus laikraščio egzempliorius. Akto ir akto teksto platinimas buvo paskelbtas nelegaliu. Nujaučiant tokią įvykių eigą buvo spėta savavališkai išspausdinti kelis šimtus laikraščio egzempliorių ir dalį jų paslėpti. Vėliau Nepriklausomybės Aktui dingus išlikę „Lietuvos Aido“ egzemplioriai buvo vieninteliai tų dienų liudininkai. Šiuo metu vienas iš išlikusių „Lietuvos aido“ numerių saugomas Šiaulių „Aušros“ muziejuje.

UAB „Monetų namai“ švęsdami artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, įamžino šį ypatingai svarbų istorinį dokumentą auksu padengtame puslapyje! Daugiau informacijos rasite ČIA >>

 

Aukso luitelis, skirtas 100-osioms Lietuvos nepriklausomybės metinėms

Gryno aukso luitelis VytisVienas ypatingiausių mūsų dirbinių – gryno aukso 2,5 gramo masės luitelis, nukaldintas specialiai 100-osioms Lietuvos nepriklausomybės metinėms.

Lietuvos herbas – sidabrinis raitelis raudoname skyde – gyvuoja jau septintą šimtmetį. Tai vienas seniausių herbų pasaulyje. Nuo pat valstybės ištakų juo buvo žymimi Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų antspaudai ir monetos. Po Vyčio vėliavomis lietuvių pulkai kovojo Žalgirio ir Oršos kovos laukuose, su Vyčio ženklu dainavome ir Sąjūdžio metais.

Luitelio averse vaizduojamas Vytis. Viršuje ir apačioje driekiasi užrašas „ATKURTA LIETUVA 1918–2018“. Reverse nurodytas tauriojo metalo luitelį nukaldinusios Nyderlandų įmonės pavadinimas, luitelio masė ir aukso grynis jame.

Daugiau informacijos rasite ČIA >>

 

Valstybės atkūrimo šimtmečio medalis už simbolinį 1 eurą

Lietuvos atkūrimui 100 metų medalisGaliausiai, sukūrėme ir nukaldinome bronzos medalį „Šimtmečio varpas“. Varpas – laisvės žinios simbolis, primenantis, „kad laisvės nevertas, kas negina jos". Gilaus reljefo, įtaigaus dizaino proginis medalis – puikus atminimas daugeliui metų.

Medalio averse pavaizduotas Laisvės varpas. Palei briauną iškaldinti B. K. Balučio žodžiai: „SKAMBINK PER AMŽIUS VAIKAMS LIETUVOS“. Reverse pavaizduotas ąžuolo lapų vainikas. Per vidurį driekiasi užrašas „100 METŲ“, o palei briauną iškaldinti žodžiai „LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMAS“.

Daugiau informacijos: www.100metuvalstybei.lt