Kolekcininkai Google_review_logo mus vertina 4.5 / 5 four_star_ranking

Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.
2018 atkurta viena iš žinomiausių istorinių aukso monetų - „2 eskudai Pilypas III“!

Eskudas (escudo, liet. skydas) yra bendrinis pavadinimas vartotas apibūdinti įvairias viduramžių aukso ir sidabro monetas, kurios averse arba reverse turėdavo skydo su herbu atvaizdą (portugališkas eskudas; ispaniškas eskudas).

Sevilijos aukso moneta1535 metais Ispanijos valdovas Karolis I  įsakė pradėti kaldinti eskudus siekiant padengti karinių kampanijų prieš turkus Tunise išlaidas. Valdovo išleistas karališkasis įsakas reikalavo monetas kaldinti Barselonos kalykloje naudojant Sevilijos prekybos rūmų (isp. Casa de Contratación) auksą, kuris buvo pargabentas iš Ispanijos kolonijų Amerikoje. Vėliau eskudai buvo pradėti kaldinti ir kitose monetų kalyklose esančiose Ispanijoje ir Amerikose (Pietų, Centrinėje ar Šiaurės). Eskudas išbuvo aukso vienetu iki 1868 metų, kai Ispanija prisijungė prie Lotynų pinigų sąjungos ir įsivedė naują valiutą – pesetas.

Karolio I įsake buvo nurodyta, kad eskudo grynumas turi būti 22 karatai (vėliau Karolis III grynumą sumažino iki 21.4 karato), o masė 33,8 g.; monetos averse turi būti Ispanijos karaliaus herbas, valdovo vardas, eskudo nominalas skaičiais ir kalyklos žymė; reverse – Ispanijos monarcho titulas (HISPANIARUM.REX, liet. Ispanijos karalius) ir Jeruzalės kryžius supamas keturių susijungiančių puslankių. Šių nurodymų buvo laikomasi tol, kol Ispaniją valdė iš Austrijos kilusių Habsburgų dinastija. Į Ispanijos sostą atsisėdęs Pilypas V iš Burbonų dinastijos įsakė averse naudoti valdovo atvaizdą, o karaliaus herbą – reverse (Jeruzalės kryžius tapo nebenaudojamu).

Originali Ispanijos eskudų moneta

Eskudai buvo leidžiami tokiais nominalais: pusė, vienas, du (dar žinomas kaip dublonas), keturi ir aštuoni. Valdant Pilypui III, Pilypui IV ir Karoliui II Segovijos monetų kalykloje buvo kaldinami specialaus leidimo eskudai su nominalu 100. Šios monetos nebuvo skirtos kasdieniam naudojimui, jos buvo labiau statuso simbolis ar Ispanijos monarchų dovana kilmingiesiems ir garbingus postus užimantiems europiečiams.

Aukso kelias iš Pietų Amerikos

Ispanijos eskudai yra svarbūs modernių aukso monetų istorijoje. Jie buvo pirmieji Naujojo pasaulio (Amerikų) pinigai ir dominavo prekyboje apie 300 metų.

2 eskudai – piratų lobis

Du eskudai, dar žinomi kaip dublonas, buvo kaldinami visoje Ispanijos imperijoje.

Ispanijos kolonijose nukaldinti dublonai buvo gaminami iš netaisyklingos formos aukso gabalėlių (dar vadinamų „cobs“ liet. luiteliai). Šie dublonai dažniausiai buvo plukdomi į Ispaniją tam, kad būtų išlydyti ir nukaldinti nauji, kokybiškesni eskudai.

Ispanų galeonai (galeonas – didelis, daugiadenis laivas, dažniausiai ginkluotas patrankomis) gabenantys milžiniškus turtus Karibų jūra ir per vandenyną į Europą buvo puikūs taikiniai piratams. Jokia kita moneta neturi tokios ryškios sąsajos su piratų laivais ir paslėptais lobiais kaip ispanų dublonas.

Atkurta viena iš žinomiausių istorinių aukso monetų - „2 eskudai Pilypas III“!

2018 – aisiais minimas 150 metų jubiliejus, kai buvo nukaldinta paskutinė auksinė Ispanijos eskudų moneta. Pagerbiant aukso monetas, kurios dominavo pasaulio prekyboje apie 300 metų, Ispanijos karališkojoje monetų kalykloje pagal originalų 1607 m dizainą buvo nukaldinti 2 Ispanijos eskudai, dar žinomi kaip dublonas. Šios išskirtinės 100 monetos pasaulinis tiražas – tik 2000 vnt. Daugiau informacijos rasite paspaudęs ČIA arba ant žemiau esančio paveikslėlio. 

Pirmieji ispaniški eskudai