Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

Pirmą kartą šalies istorijoje paskelbimas palaimintuoju vyks Lietuvoje. Jau birželio 25 dieną Vilniaus Katedros aikštėje įvyks garbingojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacija. Šia istorine proga iškilmėse dalyvaus piligrimai, Lietuvos ir kaimyninių šalių vyskupai bei kunigai. Istorinei progai atminti, „Monetų namai“, bendradarbiaudami su Kaišiadorių vyskupija, išleidžia atminimo medalį Palaimintajam Teofiliui Matulioniui.
 

Teofilius Matulionis„Mes lietuviai neturime daug asmenų, kurie buvo paskelbti palaimintaisiais. Paskutinį sykį, prieš 30 metų, palaimintuoju buvo paskelbtas arkivyskupas Jurgis Matulaitis. Tai istorinis įvykis ne tik Bažnyčios, bet ir Valstybės gyvenime“, – teigia Kaišiadorių vyskupo generalvikaras monsinjoras Algirdas Jurevičius.

Teofilius Matulionis buvo sovietų okupacinės valdžios areštuotas, kalintas ir tardytas. Pasak monsinjoro, Teofiliaus Matulionio gyvenimo pavyzdys moko tikėjimo stiprybės ir vilties sunkiose situacijoje išlikti ir nepalūžti. 

„Teofiliaus Matulionio beatifikacija reikšmingas įvykis visai Lietuvos istorijai, todėl džiaugiamės, kad nukaldintas Teofiliaus Matulionio medalis padės įamžinti šį įvykį.“, – teigia „Monetų namų“ rinkodaros vadovė Ieva Galiauskienė.


Įamžins istorinį įvykį
 

Grynu auksu dengto Teofiliaus Matulionio medalio averse specialia technika įamžintas vyskupo portretas. Reverse bus įspaustas Teofiliaus Matulionio herbas, bei vyskupo moto – „Per crucem ad astra“ (lot. per Kryžių į žvaigždes).

Į sostinę iš Kaišiadorių katedros specialiame sarkofage bus atvežtos arkivyskupo Teofiliaus relikvijos, o po visų iškilmių sarkofagas bus vėl grąžintas į Kaišiadorių katedrą, į specialiai Palaimintajam įrengtą koplyčią.

Iškilmėms vadovaus Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas kardinolas Angelo Amato iš Vatikano. Kiekvienas iškilmių dalyvis dovanų gaus specialią piligrimo knygelę, turės galimybę budėti ir melstis prie Palaimintojo relikvijų.

Katedros aikštė bus suskirstyta sektoriais, kurie bus atidaromi nuo 10 val. Šventinė programa prasidės nuo 12 val. Iškilmingos šv. Mišios bus aukojamos 14 val. Katedros aikštėje.

2017 metus Lietuvos Ganytojai paskelbė Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metais. Palaimintojo Teofiliaus Matulionio atminimo medalis nukaldintas Karališkoje Nyderlandų kalykloje, medalio tiražas – 1000 vienetų.