Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

Jau tradicine tampanti „Neužmirštuolės“ akcija šiemet įgavo naujas formas – Laisvės gynėjų aukoms atminti pirmą kartą nukaldintas ir gryno aukso „Neužmirštuolės“ medalis. Jau trečią kartą Laisvės gynėjų dienos proga pražydus neužmirštuolių pievai, „Neužmirštuolės“ medalis įteiktas prof. Vytautui Landsbergiui.

 
Dalis lėšų – krašto apsaugai

Ketvirtadienį jau  tradiciškai pražydo neužmirštuolės žiedų pieva, simbolizuojanti atminimą ir pagarbą žmonėms, kurie drąsiai kovojo už Lietuvos laisvę ir nepabūgo atiduoti brangiausio savo turto – gyvybės. Iniciatyvos organizatoriai teigia, kad ši akcija primena šių dienų kartoms ir tuo pačiu skatina išreikšti dėkingumą Laisvės gynėjams už iškovotą laisvę.

medalio iteikimasmedalis
 
Renginys tradiciškai vykdavęs Lukiškių aikštėje šiais metais vyko priešais Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Laisvės gynėjų dienai atminti pirmą kartą iškaldintu Neužmirštuolės medaliu siekiama dar labiau prisidėti prie šios akcijos populiarinimo ir istorinės atminties sklaidos.
 

renginys renginys

 
„Kaip auksas yra pats vertingiausias iš visų metalų, taip ir neužmirštuolės žiedas, simbolizuojantis nepamirštamus Laisvės dienos kovotojus, rodo mūsų tautos drąsiausius poelgius, kurie yra ir bus pavyzdys ir ateities kartoms“, – teigia „Monetų namų“ rinkodaros vadovė Ieva Galiauskienė.
 
Medalio idėjos sumanytojai informuoja, kad dalis pelno, gauto už pardavimus, bus skirta Krašto apsaugos savanorių pajėgoms (KASP) remti.
 
Neužmirštuolės simbolis primena, kad Sausio 13–osios herojai buvo vedami stipraus tikėjimo, kad Lietuva gali ir privalo tapti laisva, nepriklausoma ir savarankiška valstybė. Toks pasiryžimas ir drąsa – užkrečiama ir gyva tautos dvasioje, kurios nevalia užmiršti.
 
 „Džiugu tai, kad be jau tradicija tapusios akcijos, šiais metais Neužmirštuolės žiedas iškaldintas ant auksinio medalio, o tai dar labiau suteikia ilgaamžiškumo šiai akcijai, nes Laisvės dienos herojų mes nepamiršime“, – sakė „Neužmirštuolės“ akcijos koordinatorė Aistė Gedvilienė.
 
„Neužmirštuolės“ medalis nukaldintas Lietuvos monetų kalykloje, iš viso suplanuotas medalių tiražas – 1000 vienetų. DAUGIAU INFORMACIJOS >>