Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.
Aukso monetos – vienas kertinių visuomenės akmenų, neatsiejamas nuo valstybės ir prekybos formavimosi, urbanizacijos ir netgi karų. Aukso monetos žmoniją valdo jau daugiau kaip 2500 metų, jos įkūnija galią, grožį ir šlovę. Tai atpildas už sąžiningą darbą ir užmokestis už išdavystę; labiausiai saugomas lobis ir didžiausia pagunda; įrankis kurti ir griauti. Nuo pat tada, kai Mažojoje Azijoje buvo nukaldintos pirmosios aukso monetos, šis atsiskaitymo būdas iš dalies lėmė istorijos tėkmę. Aukso monetomis Romos imperijos generolai atsidėkodavo kariams už pergales, viduramžiais turtingieji už jas pirkdavo indulgencijas, aukso troškimas vedė ispanų konkistadorus, o vėliau – naujakurius Šiaurės Amerikoje, pasakojimai apie nacių auksą tebekursto lobių ieškotojų vaizduotę.
 

pinigai pakeitę pasaulį knygos viršelisAukso monetų istorija ilga ir vingri, tačiau norvegas numizmatikos ekspertas Svein H. Gullbekk knygoje „Pinigai, pakeitę pasaulį“, aprėpiančioje aukso monetų ir valiutų raidą nuo VII a. pr. Kr. Mažosios Azijos miestų iki galingiausių šiuolaikinio pasaulio valstybių, ryžtingai neria į istorijos vandenyną. Gausiai iliustruotoje knygoje peržengiant laikmečių ir valstybių ribas aprašytos įdomiausios, vertingiausios, paslaptingiausios aukso monetos. Tai įtraukiantis pažintinis leidinys, gimęs autoriui supratus, kad nėra vienos knygos, išsamiai pateikiančios visą aukso monetų ir valiutų istoriją. Į jos puslapius numizmatas S. H. Gullbekk sudėjo ne vieną dešimtmetį kauptas žinias, kuriomis siekia pasidalinti ne tik su ekspertais, bet ir su mėgėjais, besidominčiais aukso monetomis. Paprastai ir aiškiai parašyta knyga patenkins kolekcininkų smalsumą ir lūkesčius. Tai proga susipažinti su aukso monetomis, kurios ilgus šimtmečius patekdavo tik į išrinktųjų rankas.
 
„Samlerhuset“ įmonių grupės išleistą knygą pristato UAB „Monetų namai“ – žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje.
 
Knygos autorius Svein H. Gullbekk – numizmatikos profesorius Oslo universiteto Kultūros istorijos muziejuje ir tarptautiniu mastu pripažintas kolekcininkas, visoje Europoje skaitantis įtraukiančias paskaitas apie monetas bei medalius. Svein H. Gullbekk parašė ne vieną publikaciją apie pinigų istoriją, o šiuo metu vadovauja tarptautiniam tyrimų projektui „Religija ir pinigai: išganymo ekonomika viduramžiais“.