Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

2015 m. sausio 1-ąją įvyksiantis Lietuvos prisijungimas prie euro zonos žymės naują ir reikšmingą etapą šalies istorijoje. Šia proga žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje – UAB „Monetų namai“ – dovanos proginį medalį.
 

Euro įvedimo medalisŠį įsimintiną numizmatinį įvykį, kuomet mūsų nacionalinė valiuta – litas – tamps istorija, UAB „Monetų namai“ pažymės dovanodama medalį, kurio tiražas tik 20 000 vienetų.
 
Pasak „Monetų namų“ atstovės Ievos Galiauskienės, euro įvedimas yra labai svarbus Lietuvos raidos etapas ir reikšmingas įvykis mūsų pinigų istorijoje. „Lietuvai tapus euro zonos nare, Vyčiu puoštos lietuviškos eurų monetos pasklis ir už Lietuvos ribų. Peržengus Naujųjų metų slenkstį, Lietuva tampa 19-ąja Europos Sąjungos nare, įteisinančia bendrąją valiutą – eurą – ir pradedančia vykdyti bendrąją pinigų politiką. Tikimės, kad šia proga sukurtas medalis ne tik pradžiugins kolekcininkus, bet ir po daugelio metų primins šią mums svarbią datą,“ – pažymėjo I. Galiauskienė.
 
Proginio medalio averse pavaizduotos Vyčiu puoštos lietuviškų eurų monetos, įamžintos nacionaliniais simboliais tapusių architektūros paminklų fone. Reverse – Europos žemėlapis su paryškintu Lietuvos valstybės kontūru, kairėje medalio kompozicijos pusėje įrašas VIENYBĖ TEŽYDI. Šie Tautinės giesmės žodžiai simbolizuoja, kad ir būdami vieningos Europos dalimi išsaugome savitumą. Medalis nukaldintas Karališkoje Nyderlandų monetų kalykloje.
 
Euras – bendra 18 Europos Sąjungos šalių valiuta. Euras kaip nepiniginė atsiskaitymo priemonė buvo įvesta 1999 m. sausio 1 d., popieriniai pinigai pasirodė 2002 m. sausio 1 d. Banknotai visose šalyse yra vienodi, o monetų aversą kiekviena šalis leidžia pagal savą dizainą. Europos Sąjungos (ES) bendroji valiuta euras kaip teisėta mokėjimo priemonė naudojama ne tik aštuoniolikoje euro zonos šalių, bet (oficialiai arba neoficialiai) dar ir kitose pasaulio šalyse bei teritorijose.