Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

Gegužės 11-14 dienomis Lietuvoje bus minimos Romo Kalantos aukos metinės.Žymiausia pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje UAB „Monetų namai“ pagerbdama Romo Kalantos atminimą išleido paauksuotą medalį. Prieš 40 metų, gegužės 14 dieną Kaune, protestuodamas prieš sovietinį režimą, Romas Kalanta paaukojo savo gyvybę, susideginęs Muzikinio teatro sodelyje.


Medalis Romui KalantaiMedalio dizainas buvo kuriamas glaudžiai bendradarbiaujant su Romo Kalantos artimaisiais. Pasak Romo Kalantos brolio, Antano Kalantos, bet kuris brolio paminėjimas yra reikšmingas ir labai svarbus. „Nors ir praėjo 40 metų, džiaugiuosi, kad visuomenė žino apie gegužės 14-osios įvykius, yra skaitę apie R.Kalantą. Daugiau nei pusę amžiaus renku pašto ženklus, monetas ir sporto atributiką, todėl pagelbėti, kuriant broliui skirto medalio dizainą, man buvo malonu. Gera žinoti ir matyti, kad brolis priskiriamas prie „Iškiliausių Lietuvos žmonių“, - kalbėjo Antanas Kalanta.

Pasak UAB „Monetų namai“ vadovės Ievos Galiauskienės, šiam reikšmingam įvykiui atminti skirtas medalis kiekvienam primins Tautos ryžtą siekti laisvės. „Išleisdami šį medalį norime pagerbti Romą Kalantą – jaunuolį, vardan šalies laisvės paaukojusį savo gyvybę. Norime priminti ir pažymėti visuomenei , kad Romas Kalanta yra vienas iš iškiliausių mūsų Tautos asmenybių“, - dėstė Ieva Galiauskienė.

Medalio averse vaizduojamas Romo Kalantos portretas, jo fone – Kauno Muzikinio teatro fasadas. Po portretu iškaldinti žodžiai iš Romo Kalantos priešmirtinio raštelio: „Dėl mano mirties kalta tik santvarka“ ir jo parašas. Palei viršutinę medalio briauną iškaldintas užrašas „ROMAS KALANTA●1953–1972“. Medalio reverse pavaizduotas įvairių epochų stilizuotas Vytis. Puslankiu palei medalio briauną iškaldintas kolekcijos pavadinimas „Iškiliausi Lietuvos žmonės“. Šis medalis papildo UAB „Monetų namai“ leidžiamų atminimo medalių – „Iškiliausi Lietuvos žmonės“ – kolekciją.