Kolekcininkai Google_review_logo mus vertina 4.5 / 5 four_star_ranking

Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

Prasideda turas, kurio metu pirmą kartą Europoje bus eksponuojama 1933 m. JAV moneta „Dvigubas erelis“, kolekcionierių tarpe jau seniai tapusi legenda. 2002 m. „Dvigubas erelis“ buvo parduotas už 7,6 mln. JAV dolerių ir iki tol tai buvo pati brangiausia moneta pasaulyje parduota aukcione. Moneta, kuri bus eksponuojama europinio turo metu, nėra ta, kuri buvo parduota aukcione, o yra viena iš dviejų „Dvigubo erelio“ monetų, saugomų JAV monetų kalykloje ir perduotų „Smithsonian“ muziejui.


Moneta „Dvigubas erelis“Beveik pusė milijono dvidešimties dolerių auksinių monetų buvo nukaldintos 1933 metais didžiosios depresijos metu, tačiau tik 13 monetų yra žinomos šiandien. Visos kitos, siekiant stabilizuoti JAV ekonomiką, buvo išlydytos ir niekada nepasirodė apyvartoje. Privačiose rankose teisėtai šiuo metu yra tik viena moneta, visos kitos 1933 metų „Dvigubo Erelio“ monetos priklauso JAV vyriausybei. JAV slaptosios tarnybos seka kiekvieną „Dvigubo erelio“ monetą, jei tik tokia pasirodo rinkoje.

Ši moneta bus eksponuojama septyniose Europos šalyse. Mėnesį truksiantis turas prasidės kovo 3 dieną Londone, o pasibaigs – Helsinkyje. Turą organizuoja viena didžiausių monaltetų kalyklų grupė Europoje „Samlerhuset Group“ kartu su „Smithsonian“ Amerikos istorijos nacionaliniu muziejumi. Tai pirmas kartas kai šis muziejus išsiunčia į turą Europoje eksponatą iš savo numizmatikos kolekcijos.

Pasak „Samlerhuset Group“ oficialios atstovės Lietuvoje UAB „Monetų namai“ vadovės Ievos Galiauskienės, moneta „Dvigubas erelis“ yra laikoma didžiausia numizmatikos vertybe. „Apie ją sklando įvairiausios legendos ir ją lydi paslaptys. Dažnai profesionalūs numizmatai vadina ją „Monetų Mona Liza“ ar "Numizmatikos Šventuoju Graliu". „Dvigubo erelio“ pasirodymas Europoje yra be galo reikšmingas įvykis tiek profesionaliems kolekcionieriams, tiek mėgėjams,“- kalbėjo Ieva Galiauskienė.

„Mes džiaugėmės turėdami galimybę parodyti Europos visuomenei vieną didžiausių „Smithsonian“ lobių ir įgyvendinti šį beprecedentį turą“, - pažymi laikinasis „Smithsonian“ Nacionalinio Amerikos istorijos muziejaus direktorius Markas Pačteris (Marc Pachter).

* * *

„Smithsonian“ Nacionalinis Amerikos istorijos muziejus

„Smithsonian“ Nacionalinis Amerikos istorijos muziejųVašingtone įkūrė britų mokslininkas James Smithson. „Smithsonian's“ yra didžiausias pasaulio muziejus ir tyrimų kompleksas sudarytas iš 19 muziejų ir galerijų, nacionalinio zoologijos parko ir 9 tyrimų įstaigų. Nacionalinis istorijos muziejus renka, saugo ir eksponuoja JAV paveldą iš įvairių socialinės, politinės, kultūrinės, mokslinės ir karinės istorijos sričių.

Daugiau informacijos: www.americanhistory.si.edu