Norime pristatyti autentiškų sidabro monetų, nukaldintų XVI–XVII a., Švediją ir Abiejų Tautų Respubliką valdant Vazų dinastijos atstovams: Jonui III (1537–1592) ir Zigmantui (1566–1632), rinkinį. 

Vazų dinastija gyvavo kiek daugiau nei šimtą metų, jos atstovai valdė ne tik Švediją, bet ir Suomiją, Lenkiją, Lietuvą ir trumpą laiką net Rusiją. Iš Švedijos didikų kilusi dinastija savo istoriją skaičiuoti pradėjo 1523 m., kai Gustavas I buvo karūnuotas Švedijos karaliumi. Kai kurių istorikų manymu, būtent nuo jo prasidėjo šiuolaikinės Švedijos istorija. 

Gustavui I mirus jo vietą užėmė pirmagimis Erikas XIV, tačiau pastarojo brolis Jonas taip pat užsigeidė Švedijos sosto. Naujasis karalius pabūgęs įkalino brolį, tačiau šis nenuleido rankų. Atgavęs laisvę susirado šalininkų ir nuvertė nuo sosto Eriką XIV, tvirtindamas, kad karaliui pakriko protas. 1568 m. Jonas III buvo karūnuotas Švedijos valdovu. Tuo metu šalyje stiprėjo priešiškumas tarp katalikų ir protestantų. Įtampą dar labiau didino tai, kad protestantu užaugintas Jonas III buvo vedęs katalikę Kotryną Jogailaitę. Valdovas ne vienerius metus bandė sutaikyti katalikus ir protestantus, vildamasis Švedijoje išlaikyti taiką ir harmoniją. Šalies viduje Jonas III pasižymėjo kaip menų ir architektūros globėjas, o už Švedijos ribų galėjo pasigirti nemenka įtaka, dar labiau sustiprėjusia po to, kai sūnus Zigmantas buvo išrinktas Abiejų Tautų Respublikos valdovu.

Zigmantas, Jono III ir Kotrynos Jogailaitės sūnus, gimė tėvams dar kalint Gripsholmo pilyje Eriko XIV įsakymu. Motina berniuką auklėjo katalikiškai. Zigmantui užaugus jo religija ir ryšiai su Jogailaičių dinastija padėjo užsitikrinti ATR valdovo vietą – 1587 m. jis buvo paskelbtas Lenkijos karaliumi ir Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu. Zigmantas III vylėsi tėvui mirus užimsiąs ir Švedijos sostą ir taip sukursiąs asmeninę sąjungą tarp Švedijos ir ATR. Noras išsipildė 1592 m., bet neilgam – nepraėjus nė septyneriems metams jis buvo nušalintas nuo Švedijos sosto. Zigmantas III neslėpė pasipiktinimo tokia įvykių eiga ir iki pat gyvenimo pabaigos veltui bandė atgauti prarastą vietą.

Kodėl verta įsigyti?

  • Autentiškos sidabrinės monetos
  • Monetos nukaldintos valdant Jonui III ir Zigmantui
  • Medinė dėžutė ir autentiškumo sertifikatas

Pirmosios monetos averse pavaizduotas Vazų herbas, supamas užrašo „JOHANNES DEI GRATIA SVECIAE REX“ (Jonas, Švedijos karalius iš Dievo malonės). Averse iškaldintas Švedijos herbas ir užrašas „MONETA NOVE REG SVEC“ (Naujos Švedijos karalystės moneta).

Antros monetos averse pavaizduotas Zigmanto III portretas, supamas užrašo „SIGIS III D G REX POL M D L“ (Zigmantas III, Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis iš Dievo malonės). Reverse iškaldinti Lenkijos, Lietuvos ir Vazų dinastijos herbai, supami užrašo „GROS ARGE SEX REG POL“ (Sidabriniai Lenkijos karalystės grašiai).

Kartu su monetų rinkiniu siunčiame jų autentiškumą liudijantį sertifikatą, kuriame rasite išsamios informacijos apie monetų matmenis.

Specifikacijos
Leidimo metai (Jonas III):
1569–1592
Metalas (Jonas III):
sidabras
Skersmuo (Jonas III):
apie 20 mm
Masė (Jonas III):
apie 2 g
Šalis-leidėja (Jonas III):
Švedijos karalystė
Aversas (Jonas III):
Vazų herbas
Reversas (Jonas III):
Švedijos karalystės herbas
Leidimo metai (Zigmantas):
1623–1627
Metalas (Zigmantas):
sidabras
Skersmuo (Zigmantas):
apie 26 mm
Masė (Zigmantas):
apie 4 g
Šalis-leidėja (Zigmantas):
Abiejų Tautų Respublika
Aversas (Zigmantas):
Zigmanto III portretas
Reversas (Zigmantas):
Lenkijos, Lietuvos ir Vazų herbai

Taip, užsisakau autentiškų sidabro monetų rinkinį „Vazų dinastija“ 249 €. Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntinį arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 darbo dienas. 

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.