Vatikane saugomi didžiuliai lobiai: reti ir vertingi raštai, meno kūriniai, relikvijos. Dalis Vatikanui priklausančių lobių yra už valstybės ribų. Laterano Šv. Jono arkibazilika - vienas tokių lobių. Į UNESCO paveldo sąrašą įtraukti Laterano maldos namai saugo įspūdingas vėlyvojo baroko stiliaus šventųjų skulptūras. Šios skulptūros atvaizduotos gryno (999/1000) sidabro medalių kolekcijoje „Vatikano lobiai“.

Laterano bazilikos puošybą finansavo to meto kilmingieji, o skulptūras kūrė net keli talentingi menininkai. Bendro darbo rezultatas – dvylika įspūdingų, realistiškų šventųjų skulptūrų, kurias pelnytai galima laikyti Vatikano, o drauge ir visos katalikiškosios Bažnyčios lobiais.

Kolekciją  „Vatikano lobiai“ sudaro 12 gryno sidabro (999/1000) medalių, kuriuose įamžinti išskirtiniai meno kūriniai! 

Kodėl verta rinkti šią kolekciją?

 • Įamžinti Vatikanui priklausantys baroko meno šedevrai
 • Kiekvienas kolekcijos medalis yra nukaldintas iš gryno 999/1000 prabos sidabro
 • Aukščiausia kaldinimo kokybė (proof)
 • Visi medaliai pristatomi su autentiškumo sertifikatais ir išsamiais aprašymais
 • Dovana! Medinė dėžutė medaliams ir albumas aprašams, kiekvienam surinkusiam 3 kolekcijos medalius**
 • Pirmojo medalio „Šv. Petras“​ speciali kaina – tik 39 €* (+ 4,99 € pristatymo išlaidos); įprasta kaina 79 €

Unikalus arkibazilikos titulas Laterano bažnyčiai suteiktas dėl ten esančio popiežiaus sosto. Bažnyčių motina vadinama Laterano arkibazilika iškilo šalia Laterano rūmų, kuriuos imperatorius Konstantinas Didysis padovanojo Bažnyčiai. Tiksli įvykio data nežinoma, tačiau spėjama, kad rūmai buvo padovanoti IV amžiaus pradžioje.
Arkibazilika smarkiai nukentėjo per antpuolius, žemės drebėjimus, kelis kartus degė tad buvo nuspręsta ją perstatyti. Darbai truko kelis šimtmečius taip Laterano arkibazilika įgavo dviejų meno epochų, baroko ir klasicizmo, bruožų.

Kiekvienas kolekcijos medalis pristatomas su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašymu. Kolekcijų tiražas fiksuotas - 5 000 vienetų.

Kartu su pirmuoju medaliu pristatomas individualiai numeruotas kolekcijos nuosavybės pažymėjimas.

* Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta medalio kaina - 79 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos medalį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

** Reikės apmokėti tik pristatymo išlaidas 4,99 €. Daugiau informacijos pirkimo sąlygose.

Specifikacijos
Pirmasis medalis:
„Šv. Petras“
Leidimo metai:
2020 m.
Metalas:
sidabras (999/1000)
Kokybė:
aukščiausia (proof)
Skersmuo:
38,61 mm
Masė:
20 g
Nukaldinta:
Norvegijos monetų kalykloje
Tiražas:
5 000 vnt.

Pagrindinis pirmojo kolekcijos medalio motyvas yra šventojo Petro skulptūra. Ikonografijoje šv. Petras vaizduojamas kaip pagyvenęs vyras žilais plaukais ir barzda, laikantis dangaus karalystės raktus. Taip atrodanti šventojo skulptūra puošia ir Laterano bazilikos centrinę navą. Jos autorius – prancūzas Pjeras Etjenas Mono (Pierre-Étienne Monnot).

Medalio averse pavaizduota skulptūra labai gyva – šv. Petras, laikantis knygą ir raktus, ryžtingai žvelgia į tolį. Palei briauną iškaldintas užrašas „SANCTUS PETRUS“. Skulptūros fone dunkso Vatikano Šv. Petro bazilika.
Medalio reverse pavaizduoti visi dvylika Naujajame Testamente minimų Jėzaus mokinių. Centre iškaldintas užrašas lotynų kalba „DUODECIM APOSTOLI“ (Dvylika apaštalų)

Pirmojo medalio speciali kaina – tik 39 €* (+ 4,99 € pristatymo mokestis); įprastinė kaina – 79 €.

 • Sutaupote net 40 €!
 • Medalis nukaldintas iš gryno 999/1000 prabos sidabro
 • Aukščiausia kaldinimo kokybė (proof)
 • Tiražas – tik 5 000 vnt.
 • Autentiškumo sertifikatas ir išsamus aprašas

*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta medalio kaina - 79 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos medalį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

** Reikės apmokėti tik pristatymo išlaidas 4,99 €. Daugiau informacijos pirkimo sąlygose.

Taip, aš užsisakau sidabro medalių kolekciją „Vatikano lobiai“ ir sutinku kiekvieną mėnesį gauti po vieną kolekcijos medalį.

Pirmąjį medalį „Šv. Petras“ gausiu už specialią 39  kainą (+ 4,99 € pristatymo išlaidos). Kiekvienas kitas medalis kainuos 79 € (+ 4,99 € pristatymo išlaidos).

Surinkęs/-usi 3 kolekcijos medalius gausiu prabangią medinę dėžutę medaliams laikyti ir albumą medalių aprašams susidėti. Dėžutė ir albumas nemokami, papildomai kainuos tik pristatymas – 4,99 €.

Kartu su pirmuoju medaliu gausiu individualiai numeruotą kolekcijos nuosavybės liudijimą.

Su kiekvienu medaliu gausiu autentiškumo sertifikatą ir išsamų aprašą.

Jeigu gautas medalis nepateisins lūkesčių, jį galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo medalio gavimo dienos.

Sustabdyti kolekcijos rinkimą galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu.

Pirmoji kolekcijos siunta bus pristatyta per 4 - 6 darbo dienas.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.