Didžiuojamės galėdami pristatyti ypatingą ­„Monetų namai“ kolekciją – „Garsiausi Dievo Motinos paveikslai“.

Šią kolekciją sudaro tik 12 luitelių, kuriuose įamžinti garsiausi Švenčiausios Mergelės Marijos paveikslai: vainikuoti popiežiaus karūnomis, apipinti legendomis ir garsėjantys malonėmis. Bene pats seniausias ir pirmasis pagarsėjęs stebuklais – Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios didžiajame altoriuje esantis Dievo Motinos paveikslas. Trakų Dievo Motinos paveikslas ilgą laiką buvo žymiausias ir svarbiausias Švč. Mergelės Marijos atvaizdas Lietuvoje. Paveikslas prieš 300 metų vainikuotas karūnomis, kurias atsiuntė popiežius Klemensas XI. Tai buvo pirmasis paveikslas Lietuvoje karūnuotas popiežiaus karūnomis. 

Paveikslo karūnacijos 300 metų jubiliejui paminėti 2018 metai buvo paskelbti Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metais.

Pagal tradiciją manoma, kad pats Vytautas Didysis šį paveikslą krikšto proga gavo dovanų iš Bizantijos imperatoriau Manuelio II Paleologo. Jis kaip stebuklingas garbinamas jau kelis šimtų metų. Šio bei kitų garsių Dievo Motinos paveikslų grožis įamžintas „Monetų namai“ kolekcijoje „Garsiausi Dievo Motinos paveikslai“.

Ant grynu auksu dengtų luitelių specialia spalvotos tampografijos technika atkurti Dievo Motinos atvaizdai. Turite puikią progą įvertinti aukščiausia kaldinimo kokybe bei ypatinga paveikslo atkūrimo technika ir raiška pasižyminčius kolekcijos luitelius jau dabar!

Jūs turite galimybę pirmieji įsigyti šios vertingos kolekcijos pirmąjį luitelį net 20 € pigiau –  tik už 19 € vietoj įprastos 39 € kainos (papildomai apmokamos pristatymo išlaidos – 4,99 €)*. Kartu su kiekvienu kolekcijos luiteliu Jūs nemokamai gausite autentiškumą ir kokybę patvirtinantį sertifikatą, religinio meno specialistės ruoštą išsamų aprašą, kuris leis naujomis akimis pažvelgti į žinomiausius Dievo Motinos atvaizdus.

Kodėl verta tapti šios kolekcijos savininku?

  • Visi kolekcijos luiteliai padengti grynu 999/1000 auksu
  • Kolekcija įamžina 12 Dievo Motinos paveikslų
  • Spalvota tampografija, dalinis 3D efektas
  • Individualiai numeruotas kolekcijos nuosavybės liudijimas
  • Kiekvienam užsisakiusiam Trakų Dievo Motinos luitelį – dovana, dailus medinis rėmelis luiteliams saugoti**
  • Pirmasis kolekcijos luitelis -  tik 19 vietoje 39 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €)*

Luiteliuose taip pat įamžinome Palangos Dievo Motinos paveikslą, Gruzdžių Dievo Motinos paveikslą, Gardino dievo Motinos paveikslą ir kt. 


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta luitelio kaina - 39 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos luitelį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

** Reikės apmokėti tik pristatymo išlaidas - 4,99 €. Daugiau informacijos pirkimo sąlygose.

Specifikacijos
Metalas:
varis, padengtas auksu (999/1000 praba)
Padengimas:
Spalvota tampografija ir dalinis 3D efektas
Matmenys:
40,0 x 60,0 mm
Masė:
52,0 g
Šalis - leidėja:
Lietuva
Kokybė:
aukščiausia kaldinimo kokybė – veidrodinis paviršius
Paveikslas:
„Trakų Dievo Motinos paveikslas“
Tiražas:
10 000 vnt.

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios didžiajame altoriuje yra Dievo Motinos paveikslas, pats seniausias Lietuvoje ir pirmasis pagarsėjęs stebuklais. Pagal tradiciją manoma, kad pats Vytautas Didysis šį paveikslą krikšto proga gavo dovanų iš Bizantijos. Jis kaip stebuklingas garbinamas jau kelis šimtų metų. Būtent šiuo paveikslų pradedame turbūt gražiausią savo kolekciją - „Garsiausi Dievo Motinos paveikslai“.

Paveikslo istorija

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos bažnyčią XV a. pr. pastatė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Nuo XVII a. pr. ši bažnyčia dėl joje esančio Dievo Motinos paveikslo tapo visoje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje garsiu piligrimystės centru. 

Trakų Dievo Motinos pagalbos ir užtarimo buvo šaukiamasi visų didesnių nelaimių ir negandų metais, jos gailestingumui priskirti džiaugsmingi istorijos įvykiai. Štai po reikšmingos pergalės prieš turkus prie Chotino (1621 m.) jau 1622 m. buvo surengta iškilminga padėkos procesija į Trakus, vėliau tapusi reguliaria tradicija. 

Ilgainiui atvaizdą imta dengti aptaisais, prie jo kabinti tikinčiųjų paaukoti votai – brangūs įžadų ar padėkos už išklausytas maldas ženklai. Jau XVII a. Marijos galvą papuošė ir aukso karūna. 1718 metais Vilniaus vyskupas Konstantinas Bžostovskis išrūpino leidimą Vatikano bazilikos kapitulos nustatyta tvarka vainikuoti Trakų Dievo Motiną popiežiaus Klemenso XI atsiųstomis karūnomis – tokia iškilminga ceremonija reiškė ypatingą pagarbą atvaizdui ir jo išskirtinumo pripažinimą.

Neatsitiktinai nuo tada Trakų Dievo Motina laikoma Lietuvos valstybės globėja – šis jos atvaizdas buvo pirmasis karūnuotas Švč. Mergelės Marijos paveikslas Lietuvoje. Trakų Dievo Motinos šlovei visą LDK gyvavimo laikotarpį neprilygo joks kitas Marijos paveikslas. Tik XIX a. pamažu Trakų Dievo Motinos kultą nustelbė išaugęs pamaldumas Vilniaus Aušros Vartų Dievo Motinai.

Buvo tikima, kad Trakų Dievo Motinos paveikslą kunigaikščiui Vytautui jo krikšto proga padovanojo Bizantijos imperatorius Emanuelis II Paleologas (1391–1425) – taip skelbia ir dabar esantis įrašas kitoje paveikslo pusėje.


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta luitelio kaina - 39 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos luitelį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

** Reikės apmokėti tik pristatymo išlaidas - 4,99 €. Daugiau informacijos pirkimo sąlygose.

Taip, aš užsisakau paauksuotą luitelį „Trakų Dievo Motinos paveikslas“ už specialią kainą – 19 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Taip, užsisakydamas/-a luitelį „Trakų Dievo Motinos paveikslas“ tampu kolekcijos „Garsiausi Dievo Motinos paveikslai“ rinkėju/-a ir sutinku į savo pašto dėžutę kartą per mėnesį gauti po vieną paauksuotą kolekcijos luitelį, kurio kaina 39 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Kartu su pirmu luiteliu dovanų gausiu prabangų medinį stovą luiteliams susidėti, stovas bus pristatytas kartu su pirmuoju luiteliu į pašto skyrių.

Kiekvieną siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu.

Pirmoji kolekcijos siunta bus pristatyta per 4 - 6 darbo dienas.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.