Lietuvos valstybės istorinė vėliava - tai istorinis Lietuvos valstybės simbolis. Joje, raudoname lauke vaizduojamas šarvuotas raitelis ant balto žirgo, dešinėje rankoje laikantis kalaviją virš galvos. Nors pagal rašytinius šaltinius Lietuvos vėliavos ištakos siekia dar XIV amžių,  išsamesnis vėliavos aprašymas aptiktas tik XV a. antrojoje pusėje. Pasak lenkų kronikininko Jano Dlugošo, kunigaikštis Vytautas Didysis į Žalgirio mūšį atkeliavęs su raudonomis vėliavomis – ant dešimties vėliavų buvo išsiuvinėti Gediminaičių stulpai, o likusias trisdešimt puošė šarvuotas raitelis ant balto žirgo iškėlęs kalaviją.

Valstybinėje simbolikoje raitelis galutinai įsitvirtino XIV a. pabaigoje, valdant kunigaikščiui Vytautui. Valdovas šį vaizdinį pasirinko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu. Netrukus nusistovėjo herbo kompozicija ir spalvos. Nepaisant valstybingumo išbandymų, istorinė valstybės vėliava išliko lietuvių sąmonėje. 1905 m. Jonas Basanavičius siūlė ją pripažinti nacionaline Lietuvos vėliava, tačiau dėl raudonos spalvos sąsajų su revoliucija šios idėjos buvo atsisakyta. Visgi atsižvelgiant į šios vėliavos svarbą, kelių šimtų metų istoriją, Lietuvos Respublikos Seimas 2004 m. liepos 8 d. pakeitė įstatymą „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos“ ir į jį įrašė senąją vėliavą – raudoną su baltu raiteliu, ją pavadino Lietuvos valstybės istorine vėliava. Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projektą ir etaloną Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino 2010 m. birželio 17 d.

 

Kodėl verta įsigyti?

  • Trimatė plevėsuojančios Lietuvos istorinės vėliavos pavidalo moneta
  • Pagaminta iš gryno 999/1000 sidabro
  • Moneta pagaminta pagal aukščiausius kaldinimo kokybės „proof like“ standartus.
  • Monetos tiražas vos 500 vienetų!

Sidabrinės monetos averse pavaizduota spalvota istorinė Lietuvos vėliava. Pagrindinis jos akcentas – kalaviją iškėlęs raitelis ant balto žirgo. Aversas apipavidalintas taip, kad atrodytų kaip plevėsuojanti vėliava.

Monetos reverse pavaizduotas karalienės Elžbietos II portretas, supamas užrašų „ELIZABETH II“, „NIUE“ (Niujės sala) ir „2 DOLLARS“ (2 doleriai). Apačioje nurodyti monetos išleidimo metai.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2019
Šalis leidėja:
Niujė
Nominalas:
2 doleriai
Metalas:
sidabras (999/1000)
Išmatavimai:
50 x 32 mm
Masė:
1 uncija (31,1g)
Kokybė:
Proof-like
Tiražas:
500 vnt.

Taip, aš užsisakau gryno sidabro monetą „Vytis“ už 149 € (+4,99€ pristatymo išlaidos). 

Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.