Baltijos jūra pamažu formavosi šimtus tūkstančių metų: ledynų klodus toje vietoje keitė uždari ežerai, šiuos – salų nusėtos jūros. Tačiau dar prieš užslenkant ledynams, maždaug prieš 50–40 mln. metų, ten, kur dabar vilnija Baltija, plytėjo tankūs ir vešlūs subtropiniai miškai, kuriuose šakas į dangų kėlė spygliuočiai. Šiais laikais į krantą bangų išmetami gintaro gabalėliai – to tolimo laikmečio suvenyrai. Baltijos auksu vadinamas gintaras – tai mineralas, suakmenėję spygliuočių sakai.

Gintarą nuo seno vertino ne tik Baltijos šalių, bet ir tolimesnių kraštų gyventojai, kuriuos jis pasiekdavo gintaro keliu, dar XVI a. pr. m. e. sujungusiu Baltijos ir Viduržemio jūrų pakrantes. Baltijos gintarą žinojo ir naudojo graikai, romėnai, egiptiečiai, arabai. Juo ne tik puošdavosi – gintaras būdavo naudojamas kaip vaistas, gražinimosi priemonė, smilkalai ir amuletas. Tikėta, kad jis gali apsaugoti nuo blogio, suteikti jėgų.

Gintaro būna įvairių spalvų – nuo šilto medaus iki balkšvo ir beveik juodo. Spalvą lemia į sakus pakliuvusios priemaišos. Pasitaiko gintaro gabalėliuose ir inkliuzų – įstrigusių vabzdžių ir augalų. Jie atskleidžia, kaip atrodė gamta prieš daugelį milijonų metų. Šie laiškai iš praeities ir dabar mus pasiekia – praūžus smarkesnei audrai jūra iš gelmių išmeta savo auksą, ir gintarų ieškotojai pasipila į pakrantę, ieškodami auksaspalvių akmenėlių.

Kodėl verta įsigyti?

  • Nukaldinta iš gryno (999/1000) sidabro
  • Inkrustuota natūraliu Baltijos jūros gintaro gabalėliu
  • Ribotas tiražas - tik 500 vienetų
  • Tik „Monetų namuose“!

Moneta yra inkrustuota nedideliu Baltijos aukso gabalėliu. Dirbinio aversas apipavidalintas kaip Baltijos pajūrio peizažas: šakas kelia vieniša pušis, danguje geltonuoja saulė – gintaro gabalėlis, o jūroje raibuliuoja jos atspindys. Apačioje palei briauną iškaldintas užrašas „LIETUVA LATVIJA EESTI“.

Monetos reverse iškaldintas šalies leidėjos herbas, kuriame pavaizduota nacionalinė Niujės gėlė Puakenikeni (lot. Fagraea berteroana), apjuosta ornamentų ir jūros kriauklių apskritimų. Visa tai vainikuoja šv. Edvardo karūna kaip priklausymo Didžiajai Britanijai ženklas. Viršuje palei briauną nurodytas monetos nominalas „ONE DOLLAR“, apačioje – monetos leidimo metai „2023“.

Taip, aš užsisakau gryno sidabro monetą „Baltijos gintaras“ 2023 už 149 € (+ pristatymo išlaidos 5,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-15 darbo dienų.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2023
Šalis leidėja:
Niujė
Nominalas:
1 doleris
Metalas:
Sidabras (999/1000)
Masė:
15,55 g
Skersmuo:
33 mm
Kokybė:
Proof
Tiražas:
500 vnt.