Šios dabar jau klasika tapusios sriubos istorija prasidėjo nuo tradicinių karštų barščių, Rytų Europos kraštuose virtų jau labai seniai. Įvairūs istoriniai šaltiniai byloja, kad šalta barščių versija buvo mėgstama vasarą, norint atsigaivinti nuo karščių.

Pirmieji šaltibarščių receptai rašytiniuose šaltiniuose atsirado tik XVIII a. pab.–XIX a. pr., tačiau yra žinoma, kad ši šaltsriubė gaminta jau gerokai seniau; tiesiog Lietuvoje ilgą laiką nebuvo tradicijos užrašinėti patiekalų receptus.

Istorikai teigia, kad šaltibarščius be jokių abejonių galima priskirti aristokratiškai LDK virtuvei. Karšta batvinių sriuba, dar vadinama lapiene, tuo metu buvo labai populiari ir ilgainiui pradėta valgyti ir atšaldyta. Spėjama, kad galbūt šaltą sriubą aristokratai pamėgo norėdami maitinis sveikiau, o ne tik tuo metu labai populiariais sunkiais miltiniais ir mėsiniais patiekalais.

Kodėl verta įsigyti?

  • Nukaldinta iš sidabro (925/1000)
  • Aukščiausia kaldinimo kokybė - proof
  • Skaitmeninis atspaudas averse
  • Nukaldinta Lietuvos monetų kalykloje
  • Medalio tiražas – tik 500 vienetų
  • Medalį puošia tradicinė lietuviškos virtuvės sriuba - šaltibarščiai

Spalvingame sidabrinio medalio averse pavaizduotas tradicinis molinis dubenėlis su šaltibarščiais ir šalia patiektomis virtomis bulvėmis. Palei medalio briauną matyti pagrindinės šaltsriubės sudedamosios dalys (krapai, svogūnų laiškai, burokėliai) ir medinis šaukštas.

Reverso apačioje iškaldintas užrašas „LIETUVIŠKOS TRADICIJOS“ ir nurodyta sidabro praba – „Ag925”. Kairėje pusėje pavaizduotos tradicinės lietuviškos juostos, dešinėje matyti stilizuotas Gyvybės medis.

Kartu su sidabro medaliu gaunate jo autentiškumą patvirtinantį sertifikatą, kuriame rasite dirbinio duomenis. 

Taip, aš užsisakau sidabrinį medalį „Šaltibarščiai“ už 99 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 5,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 2-3 savaites.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2021
Metalas:
Sidabras (925/1000)
Skersmuo:
37 mm
Masė:
23 g
Kokybė:
Proof
Ypatybė:
Skaitmeninis atspaudas averse
Nukaldinta:
Lietuvos monetų kalykloje
Tiražas:
tik 500 vnt.