Kaziuko mugė – kasmetinė Lietuvoje rengiama folkloro mugė, kurioje žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius. Mugė dažniausiai rengiama artimiausią sekmadienį iki Šv. Kazimiero dienos, kovo 4 d., šiemet Kaziuko mugė vyks kovo 3—5 dienomis.

Kaziuko mugės ištakos siekia XVII a. pradžią. 1602 m. lapkričio 7 d. popiežius Klemensas VIII savo breve oficialiai paskelbė Kazimierą šventuoju, o 1636 m. Urbonas VIII paskelbė šv. Kazimierą Lietuvos globėju. Tais pačiais metais šventojo palaikai buvo iškilmingai perkelti iš jėzuitų šv. Kazimiero bažnyčios į specialiai pastatytą puošnią koplyčią Katedroje, kur jie yra ir dabar.

Spėjama, kad kaip tik nuo Šventojo palaikų perkėlimo 1636 m. ir prasideda Kaziuko mugės istorija. Tada Katedroje imti rengti šv. Kazimiero atlaidai, o neatskiriama atlaidų dalimi visada buvo taip vadinamas „kermošius“, po bažnytinių iškilmių vykstanti prekyba ir pasilinksminimai.

Kodėl verta įsigyti?

  • Nukaldinta iš sidabro (925/1000)
  • Aukščiausia kaldinimo kokybė - proof
  • Skaitmeninis atspaudas averse
  • Nukaldinta Lietuvos monetų kalykloje
  • Medalio tiražas – tik 500 vienetų
  • Medalis skirtas Kaziuko mugei - seniausiai Vilniaus miesto šventei

Medalio averse pavaizduoti pagrindiniai Kaziuko mugės atributai ir tradicinės prekės. Pirmame plane – trys ryškiaspalvės verbos, o šalia jų – molinis ąsotis, puoštas tradiciniu ornamentu. Medalio fone matyti cukrinis gaidelis, riestainių vėrinys,  mediniai šaukštai ir kabančių šiaudinių sodų motyvai.

Reverso apačioje iškaldintas užrašas „LIETUVIŠKOS TRADICIJOS“ ir nurodyta sidabro praba – „Ag925”. Kairėje pusėje pavaizduotos tautinės juostos, išdailintos skirtingais liaudies raštais, dešinėje matyti stilizuotas Gyvybės medis.

Taip, aš užsisakau sidabrinį medalį „Kaziuko mugė“ už 129 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 5,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2022
Metalas:
Sidabras (925/1000)
Skersmuo:
37 mm
Masė:
23 g
Kokybė:
Proof
Ypatybė:
Skaitmeninis atspaudas averse
Nukaldinta:
Lietuvos monetų kalykloje
Tiražas:
tik 500 vnt.