Unikalus pasiūlymas! Protėvių baltų įkvėpta moneta-segė. Moneta pagaminta iš 925/1000 sidabro, o jos masė – 10 g. Išskirtinio dizaino monetos-segės, pagamintos pagal žiedinės segės modelį, skersmuo - 36 mm, o jos tiražas tik 500 vienetų!

Segė – papuošalas, atsiradęs iš praktiškų paskatų. Kol nebuvo išrastos sagos, segėmis buvo sutvirtinami drabužiai, susegami apsiaustai. Pirmosios segės siekia žalvario amžių. Iš pradžių tai buvo primityvūs žalvariniai smeigtukai, bet pamažu jų dizainas darėsi vis sudėtingesnis ir įmantresnis, o tobulėjant gamybos būdams atsirado geležinės, sidabrinės ir auksinės segės, jas pradėta puošti brangakmeniais ir įmantriais raštais.

Baltijos kraštus segės pasiekė prekybiniais keliais iš Romos imperijos. Romėnų pirkliai jas iškeisdavo į Baltijos jūros išmestus gintaro gabalėlius. Segės baltams patiko, jomis susegdavo marškinius ir apsiaustus. Seges nešiodavo visi: vyrai, moterys, vaikai. Jos atlikdavo ne tik praktinį ar estetinį vaidmenį, bet ir apsauginį – papuošalai buvo nešiojami kaip nuo pikto apsaugantys amuletai. Ilgainiui vietiniai gyventojai pradėjo gaminti nuosavas seges romėniškųjų pavyzdžiu. Pamažu susiformavo šių papuošalų tipai – pasaginės, apskritinės kiauraraštės, žiedinės, ažūrinės. Segės tapo neatsiejama aprangos dalimi.

Kodėl verta įsigyti?

  • Pagaminta iš 925/1000 sidabro
  • Monetos tiražas vos 500 vienetų
  • Unikali moneta-segė įkvėpta senųjų baltų segių
  • Moneta pristatoma kartu su autentiškumą patvirtinančiu sertifikatu

Moneta pagaminta žiedinės segės pavyzdžiu. Tokie papuošalai pradėti gaminti XI–XII a. Tačiau averse esantys dekoratyvūs iškilumai ir uogų kekės ant monetos-segės žiedo nurodo, kad ji galėjo būti pagaminta ir gerokai vėliau, maždaug XVII a. – tuo metu išpopuliarėjo vadinamosios žiedinės burbulinės segės. Tarp didikų ir prakutusių miestelėnų tapo madinga nešioti tokias žiedines gausiai dekoruotas seges. Tai buvo puošniojo baroko apraiška.

Monetos reverse pavaizduotas karalienės Elžbietos II portretas, iškaldinti užrašai „NIUE ISLAND“, ELIZABETH II“ ir „1 DOLLAR“.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2019
Šalis leidėja:
Niujė
Nominalas:
1 doleris
Metalas:
sidabras (925/1000)
Skersmuo:
36 mm
Masė:
10 g
Kokybė:
proof-like
Tiražas:
500 vnt.

Taip, aš užsisakau sidabrinę monetą-segę už 149 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.