Istorinis įvykis - pirmieji pasaulyje sidabro soverenai! Ši moneta vos nukaldinta tapo istorijos dalimi, tad Jums teko išskirtinė galimybė tapti svarbaus numizmatinio įvykio liudytoju ir vieno pirmųjų iš sidabro nukaldintų soverenų šeimininku! Soverenas dar niekada nebuvo taip lengvai prieinamas kiekvienam norinčiam, o būtent šis – 2019 metų sidabro soverenas amžinai bus pirmuoju.

Soverenai 1817 metais pakeitė tuometinę Didžiosios Britanijos valiutą – ginėją. Siekiant palengvinti valiutos keitimosi periodą, vien pirmaisiais metais buvo nukaldinta net 35 milijonai soverenų. Pirmieji soverenai buvo 958 prabos, vėliau 916 prabos. Tokio grynumo auksas tapo aukso grynumo standartu Britanijos salose ir JAV. Soverenų svoris buvo mažinamas keliskart. Jie tapo tarsi pasauliniu auksinių monetų standartu – pagaminti iš gryno aukso, 22,05 milimetrų skersmens ir 7,98 gramų masės. 

Soverenų kilmę galima sutapatinti su Napoleono žygiais. Atsigavusi po karų su Napoleonų, Didžioji Britanija išleido sovereną, kaip įrodymą, kad Anglija vieninga ir galinga. Net ir reversą puošiantis Šv. Jurgis, turi simbolinę reikšmę – Šv. Jurgis simbolizavo didingąją Angliją, o jo dobiamas slibinas – Napoleono pralaimėjimą.

Ant soverenų iš viso pavaizduoti aštuoni Anglijos monarchai, kai kurie ir po kelis ar daugiau kartų. Jurgis III buvo pirmasis monarchas išleidęs sovereną, o ir paskutiniąją gvinėją puošė šio monarcho portretas. 1817 metais soverenų kaldinimas buvo atnaujintas Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Airijos karalystėje iki 1930-ųjų, kuomet pasaulinė ekonomikos krizė padėjo tašką sovereno, kaip apyvartinės monetos, kaldinimui.

 

Kodėl verta įsigyti?

  • Istorinis įvykis numizmatikoje – pirmasis pasaulyje sidabrinis soverenas
  • 2019 metų sidabro soverenas amžinai bus pirmasis
  • Soverenas dar niekada nebuvo taip lengvai prieinamas kiekvienam norinčiam
  • Būsite vienas iš pirmųjų pasaulyje turinčių sidabrinį sovereną
  • Pagaminta iš gryno 999/1000 sidabro
  • Aukščiausia kaldinimo kokybė – proof

Tradiciškai kaldinant soverenus vieną monetos pusę visada papuošdavo tuo metu valdžiusio monarcho portretas. Ne išimtis ir naujasis sidabrinis soverenas – jo averse iškaldintas karalienės Elžbietos II portretas. Palei briauną driekiasi užrašas „ELIZABETH · II · DEI · GRA REGINA · GIBRALTAR“ (Elžbieta II, karalienė iš Dievo malonės · Gibraltaras).

Monetos reverse, taip pat nenutolstant nuo tradicijos, pavaizduotas Šv. Jurgis, kovojantis su slibinu. Šis dizainas buvo atkurtas Benedetto Pistrucci giminaitės - Andželos Pistrucci. 

Specifikacijos
Leidimo metai:
2019
Šalis leidėja:
Gibraltaras
Nominalas:
1 soverenas
Metalas:
sidabras (999/1000)
Skersmuo:
22,05 mm
Masė:
7,98 g
Kokybė:
Proof
Tiražas:
300000 vnt

Taip, aš užsisakau gryno sidabro monetą - sidabrinį sovereną už 79 € (+4,99€ pristatymo išlaidos).

Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.