Jubiliejiniams metams einant į pabaigą nepraleiskite progos įsigyti paauksuotą atminimo medalį

„VILNIUI – 700 METŲ“!

Legenda byloja, jog kadaise, po ilgos ir varginančios medžioklės, Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas sustojo pailsėti Šventaragio slėnyje ir užmigo. Kietai įmigusį valdovą aplankė sapnas: ant Kreivojo kalno stovėjo geležinis vilkas ir staugė taip, tarsi kauktų šimtas vilkų. Niekas negalėjo šio keisto sapno įminti, kol Gediminas nesikreipė į visų gerbiamą žynį Lizdeiką. Žynys sapną išaiškino taip – valdovas turįs toje vietoje, kurioje staugė geležinis vilkas, pastatyti miestą, o tas miestas tapsiąs visos valstybės sostine ir atnešiąs Gediminui per amžius neblėstančią šlovę bei garbę. Išgirdęs pranašystę Lietuvos valdovas pasielgė kaip Lizdeikos paliepta – įkūrė Vilnių, į kurį iš Trakų perkėlė valstybės sostinę, valdovo rezidenciją ir kanceliariją.

Šis pasakojimas – Vilniaus įkūrimo legenda. Tačiau legenda nėra visai iš piršto laužta ir sutampa su tam tikrais istoriniais faktais. Vilniaus miesto įkūrimo data jau nuo seno siejama su 1323 metais. Ši data nurodyta ir Gedimino laiškuose, kuriuos valdovas siuntė Vakarų miestams. Kunigaikštis Gediminas į Europą išsiuntė septynis lotynų kalba parašytus laiškus. Pirmasis laiškas, skirtas popiežiui Jonui XXII, į Avinjoną buvo išsiųstas 1322 m. vasarą. Antrajame laiške, datuotame 1323 m. sausio 25 d. ir skirtame Hanzos miestų piliečiams, pirmą kartą paminėtas ir Vilniaus – Lietuvos sostinės – vardas.

  • Proginis medalis skirtas istoriniam įvykiui – Vilniaus 700 metų jubiliejui!
  • Proginio medalio dizainą kūrė žymi Lietuvos menininkė Lina Kalinauskaitė
  • Kaldinta Lietuvos monetų kalykloje, prieinama tik „Monetų namuose“!
  • Griežtai ribotas medalio tiražas
  • Pristatoma dėžutėje kartu su autentiškumo sertifikatu

Medalio averse pavaizduotas soste sėdintis Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, rankoje laikantis garsiuosius savo laiškus. Medalio averso apačioje iškaldintas užrašas lotynų kalba: „GEDEMINNE LETWINORUM ET MULTORUM RUTHENORUM REX“ (Gediminas, lietuvių ir daugelio rusėnų karalius). Dirbinio viršuje, palei briauną, nurodyti Vilniaus įkūrimo metai: „1323“. Dešinėje išgraviruoti medalio dizainą sukūrusios menininkės Linos Kalinauskaitės inicialai.

Medalio reverse matyti Vilniaus miesto panorama iš paukščio skrydžio. Jos pirmame plane – Pilies kalnas, dešinėje – vingiuojanti Neries upė. Medalio reverso viršuje iškaldintas užrašas, žymintis Lietuvos sostinės sukaktį: „VILNIUS 700“.

Taip, aš užsisakau paauksuotą medalį „Vilniui – 700 metų“ už 39 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 5,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-15 darbo dienų.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Metalas:
Bronza
Padengimas:
Auksas (999/1000)
Masė:
28 g
Skersmuo:
38,61 mm
Kokybė:
Proof-like
Tiražas:
5000 vnt.