Mėgstamą mokytojo darbą ir palyginti ramų gyvenimą A. Ramanauskas iškeitė į partizano dalią. Savo atsiminimuose jis rašė, kad nuolat matydamas žmonių kraują ir kančias tapo mirtinu komunizmo priešu. O atsitiktinai perskaitytas vienas iš partizanų atsišaukimų buvo reikšmingas apsisprendimui – nebelikti pasyviu stebėtoju. Tvirtai apsisprendęs A. Ramanauskas netrukus rado galimybę susitikti su partizanų grupele. Susitikimo metu jis ir kolega iš Alytaus mokytojų seminarijos Antanas Kulikauskas pareiškė norą stoti į partizanų gretas. Buvo susitarta, kad per kelias savaites abu pasiruoš pasitraukimui iš legalaus gyvenimo. Galiausiai 1945 metų balandžio 25 dieną abu su kolega neva išvažiavo į Kauną, tačiau pavažiavę už miesto išsuko iš kelio ir pasislėpę laukė tamsos. Sutemus pasiėmė iš anksto suruoštą mantą ir išėjo į mišką. Taip prasidėjo ilgi ir tragiškai pasibaigę mokytojo Adolfo Ramanausko, slapyvardžiu Vanagas, partizanavimo metai.

Net ir paskutiniais metais, kai partizaninis pasipriešinimas buvo nuslopintas ir A. Ramanauskui su šeima teko gyventi besislapstant, jis neprarado vilties, kad vieną dieną Lietuva bus laisva.

Kodėl verta įsigyti?

  • Padengtas grynu 999/1000 auksu
  • Pagerbia partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą
  • Ypatingai smulkios detalės, aukšta kokybė
  • Nyderlandų menininkų kurtas dizainas
  • Autentiškumo sertifikatas ir išsamus aprašas

 

Paauksuoto medalio averse pavaizduotas uniformą vilkinčio A. Ramanausko-Vanago portretas. Greta jo iškaldintas Lietuvos valstybės simbolis – Vytis – ir ąžuolo šakelė. Virš Vyčio ir ąžuolo šakelės metai „1918-2018“ simbolizuoja atkurtos valstybės ir A. Ramanausko-Vanago gimimo šimto metų jubiliejų. Medalį sukūrusios olandų dizainerės Elles Kloosterman inicialai „EK“ matyti dešinėje pusėje netoli medalio briaunos. Visai palei briauną – įrašas „ADOLFAS RAMANAUSKAS-VANAGAS“.

Medalio reverse pavaizduotas įvairių epochų stilizuotas Vytis. Puslankiu palei medalio briauną iškaldintas tekstas „IŠKILIAUSI LIETUVOS ŽMONĖS“.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2018
Metalas:
varis
Padengimas:
999,9/1000 auksas
Skersmuo:
38,6 mm
Masė:
24 g
Kaldinimo kokybė:
proof-like
Nukaldinta:
St. Paul's monetų kalykloje (Didžioji Britanija)
Autorė:
Elles Kloosterman (Nyderlandai)
Tiražas:
7500 vnt.

Taip, aš užsisakau paauksuotą medalį „Adolfas Ramanauskas-Vanagas“ už 39 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.