Pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 d. Tąkart ją iškėlė Lietuvos savanorių grupė, vadovaujama Vilniaus miesto komendanto Kazio Škirpos. Deja, tuomet iškelta Lietuvos trispalvė plevėsavo neilgai. 1919 m. sausio 6 d. Vilnių užėmę bolševikai nuo trispalvės nuplėšė geltoną ir žalią spalvas, palikę tik raudoną. Nuo to karto, trispalvė dar ilgai kovojo už galimybę vėl plevėsuoti Gedimino pilies bokšto viršūnėje ir tik 1988 m. spalio 7 d. ji buvo iškelta, o nuo to laiko tebeplevėsuoja iki šiol.

Vėliava – svarbus kiekvienos valstybės simbolis, kuriame užkoduota jos istorija ir tautinės vertybės. Šalies gyventojams tai tapatybės ženklas, pasididžiavimo objektas. Ir nors Lietuvos vėliava nekartą išgyveno pokyčius ir kovojo už galimybę būti mūsų šalies simboliu. Šiandien mūsų trispalvė laisvai plevėsuoja prie valstybinių įstaigų, muziejų ir mokyklų, o valstybinių švenčių metu – ir prie žmonių namų. Ryškios ir sodrios spalvos atpažįstamos iš tolo, o jų simbolika atspindi Lietuvą ir jos žmonių vertybes. Geltona reiškia šviesą, gerovę ir saulę; žalia – laisvę, viltį ir žaliuojančius miškus bei pievas, o raudona – už Tėvynę pralietą kraują, už Lietuvą kovojusių žmonių narsą.

Kodėl verta įsigyti?

  • Unikalaus dizaino medalis dekoruotas naudojant spalvotą tampografiją
  • Padengtas grynu 999,9/1000 auksu
  • Pagerbia Gedimino pilies bokšte iškeltą Lietuvos vėliavą
  • Dizaine atsispindi svarbiausi valstybės simboliai - trispalvė, Gedimino pilies bokštas ir Vytis

 

Medalio averse pavaizduotas Gedimino pilies bokštas ir virš jo besiplaikstanti mūsų vėliava. Palei briauną driekiasi eilutė iš populiaraus liaudies daina laikomo kūrinio: „GEDIMINO KALNE TRISPALVĘ IŠKELSIM“. 

Revese – Vytis, virš jo driekiasi užrašas „Lietuvos Respublika“, apačioje nurodyti leidimo metai.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2019
Metalas:
bronza
Padengimas:
999,9/1000 auksas
Skersmuo:
40 mm
Masė:
25 g
Yaptybė:
Spalvota tampografija
Kaldinimo kokybė:
BU (Brilliant Uncirculated)
Tiražas:
5000 vnt.

Taip, aš užsisakau paauksuotą medalį Mūsų Trispalvė už 39 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.