1991 m. žlugus Sovietų Sąjungai, rusai išgyveno itin sunkų laikotarpį. Prasidėjo aukšta infliacija ir šalyje pradėjo trūkti grynųjų pinigų, ypatingai didesnio nominalo. Dėl ekonominės krizės ypač stipriai nukentėjo tie, kurie gyveno didžiulės Rusijos teritorijos pakraštyje. Tai apėmė ir tuos, kurie buvo įsikūrę Rusijos angliakasių mieste Barentsburge, Špicbergene (dabartiniame Svalbarde). Ši salų grupė yra toli į šiaurę, Arkties vandenyne, netoli Šiaurės ašigalio. Pagal 1920 m. pasirašytą Svalbardo sutartį, tarptautinė bendruomenė pripažino Svalbardą Norvegijai, tačiau kitų šalių piliečiai turi teisę visiškai vienodais pagrindais eksploatuoti naudingąsias salyno iškasenas. Remiantis tuo, Barentsburge susiformavo minėtoji nuolatinė sovietų, o vėliau rusų angliakasių gyvenvietė. Šios salos, buvo strategiškai naudingos – išsidėsčiusios pačiame Šiaurės jūrų kelio viduryje (Šiaurės jūrų kelias - Rusijos laivybinė magistralė Arktyje, jungianti europinę ir azijinę Rusijos dalis per Arkties vandenyno jūras. Ja buvo gabenamas kuras, maistas, technika bei mediena).

Jau 1993 m. Barentsburge gyvenantys rusų angliakasiai, nebeturėjo pinigų, išskyrus kapeikas ir mažo nominalo rublių monetas, kurios buvo praktiškai bevertės. Atsidūrę tokioje sudėtingoje situacijoje jie nusprendė kaldinti savo monetas - keturis skirtingus nominalus, nuo 10 iki 100 rublių. Taip atsirado šiauriausios pasaulyje kada nors kaldintos monetos.

Kodėl verta įsigyti?

  • 1993 metais kaldintų Svalbardo rublių rinkinys
  • Šiauriausiai kaldintos monetos pasaulyje
  • Neteisėtomis paskelbtos monetos – numizmatinė retenybė
  • Tikras laimikis kolekcininkams

Monetų aversuose vaizduojamas poliarinis lokys – Barentsburge šie gyvūnai praktiškai vaikšto miestelio gatvėmis, tad tai puikiai tinkantis motyvas. Tačiau rusai padarė klaidą. Ant monetų jie iškaldino Svalbardo žemėlapį, o šalia užrašą - „Rusijos Federacija“. Norvegijos vyriausybė pasipiktino, nes monetos nurodė, kad Svalbardas neva priklausąs Rusijai. Norvegai paskelbė monetas neteisėtomis ir liepė jas išimti iš apyvartos bei išlydyti. Rusijos vyriausybė tuo metu vis dar stengėsi susidoroti su SSRS žlugimo pasekmėmis, todėl sutiko su nurodymais be jokių prieštaravimų. Visgi ne visos neteisėtos rusiškos monetos buvo išlydytos, dalis jų liko paslėptos ir taip tapo tikru laimikiu kolekcionieriams.

Specifikacijos
Šalis:
Svalbardo salynas, Norvegija
Leidėjas:
„Arktikugol“ - anglies kasybos įmonė, priklausanti Rusijos vyriausybei
Leidimo metai:
1993
Nominalas:
10 rublių
Metalas:
Varis-nikelis
Masė:
2,82 g
Skersmuo:
20 mm
Nominalas:
25 rubliai
Metalas:
Varis-nikelis
Masė:
3,85 g
Skersmuo:
22 mm
Nominalas:
50 rublių
Metalas:
Varis-nikelis
Masė:
5 g
Skersmuo:
24 mm
Nominalas:
100 rublių
Metalas:
Aliuminis-bronza
Masė:
5,04 g
Skersmuo:
25 mm
Kokybė:
VF-XF (very fine/extremely fine)

Taip, aš užsisakau autentiškų monetų rinkinį „Svalbardo rubliai“ 99 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.