2017 m. sausio 20 d. pasaulis pasveikino naująjį Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą. Šias pareigas iš dvi kadencijas šaliai vadovavusio Barako Obamos (Barack Obama) perėmė 2016 m. lapkritį rinkikų kolegijos balsų daugumą užsitikrinęs verslininkas Donaldas Trampas (Donald Trump). Šiai prieštaringai vertinamai asmenybei ir skirta ši moneta!

Apie ketinimus kandidatuoti į JAV prezidento postą D. Trampas pirmąkart paskelbė dar 1999 m., bet po prastų pirminių rezultatų persigalvojo. Šiuos užmojus verslininkas prisiminė prieš 2012 m. rinkimus ir nors apklausos rodė, jog didelė dalis visuomenės jį palaikytų, D. Trampas ir vėl pasitraukė iš kovos. Trečias kartas pasirodė lemtingas – 2015 m. birželį jis paskelbė kandidatuosiąs į prezidento postą kaip Respublikonų partijos atstovas. Nors daugelis politikų ir visuomenės veikėjų baisėjosi rėksmingais kandidato pasisakymais apie imigrantus, musulmonus, moteris ir žurnalistus, D. Trampą palaikiusieji gyrė jį už tiesmukumą ir ryžtą, tikėdami, kad jis sugebės grąžinti Amerikai didybę, kaip ir skelbė kandidato rinkimų šūkis.

Po audringos rinkimų kampanijos ir prieštaringai vertintų debatų su Demokratų partijos kandidate Hilari Klinton (Hillary Clinton) Donaldas Trampas pelnė rinkikų kolegijos balsų daugumą ir 2016 m. lapkritį buvo išrinktas 45-uoju JAV prezidentu. Būsimasis šalies vadovas pasiryžęs sugriežtinti imigraciją (o nuo pietuose esančios Meksikos apskritai atsitverti siena), nuo pareigų nušalinti korumpuotus politikus, didinti kariuomenės finansavimą ir tuo pačiu daugiau dėmesio skirti vidaus politikai. Tikėtina, kad naujas JAV prezidentas pakeis geopolitinę pusiausvyrą pasaulyje – belieka užgniaužus kvapą laukti pirmųjų D. Trampo sprendimų.

Kodėl verta įsigyti?

  • Dengta grynu auksu
  • Autentiškumo sertifikatas - neribota garantija
  • Elegantiška dėžutė
  • Kaina - tik 29 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €)

Kartu su moneta gausite autentiškumą patvirtinantį sertifikatą, kuriame rasite monetos duomenis ir trumpą temos aprašą.

Specifikacijos
Leidimo metai:
Įvairūs
Metalas:
Vario - nikelio lydinys
Padengimas:
Grynas 999 auksas ir aukštos kokybės spalvota tampografija
Skersmuo:
24,3 mm
Masė:
5,67 g
Šalis leidėja:
JAV
Nominalas:
25 centai

Donaldas Džonas Trampas gimė 1946 m. Niujorke pasiturinčioje šeimoje. Jo tėvas užsiėmė nekilnojamuoju turtu, valdė nuosavą klestinčią įmonę. Vaikystėje Donaldas buvo energingas, sunkiai tramdomas vaikas, todėl tėvai trylikametį sūnų išsiuntė į Niujorko karo akademiją, tikėdamiesi, kad griežta drausmė išeis jam į naudą. Akademijoje D. Trampui sekėsi gerai, jis buvo populiarus ir veiklus mokinys. 1964 m. jis įstojo į Fordhemo universitetą Niujorke, o po poros metų išvyko į Pensilvaniją studijuoti nekilnojamojo turto valdymo. 1968 m. baigusio studijas jo jau laukė pareigos tėvo įmonėje „Elizabet Trump & Son“.

Po kelių sėkmingų nekilnojamojo turto projektų Donaldas Trampas 1971 m. buvo paskirtas įmonės direktoriumi. Jis sutelkė dėmesį į Manhataną – finansinių galimybių kupiną Niujorko širdį. Pirmiausia jis renovavo prie centrinės geležinkelio stoties stūksojusį nuostolingą viešbutį, vėliau visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį patraukė Penktojoje aveniu pastatydindamas įspūdingą 58 aukštų pastatą, pramintą Trampo bokštu. Prabangiame dangoraižyje, kurį puošė ne tik marmuro grindys, bet ir daugiau nei 20 m aukščio krioklys, įsikūrė garsių prekių ženklų parduotuvės, būstus išsinuomojo žinomos garsenybės. Panašios sėkmės D. Trampas sulaukė ir vystydamas lošimo namų verslą Naujajame Džersyje ir Atlantik Sityje.

Vis dėlto ne visi verslininko sumanymai pasiteisino. Pavyzdžiui, 1989 m. pradėtas orlaivių verslas gyvavo vos trejus metus. Panašus likimas ištiko ir 2005–2010 m. veikusį Trampo universitetą. Per aštuoniolika metų nuo 1991 iki 2009 m. D. Trampo lošimo namų ir viešbučių verslui net šešerius kartus buvo paskelbtas bankrotas. Verslininkas kaskart pasinaudodavo palankiais JAV įstatymais ir nė sykio nenutraukė įmonių veiklos.

Bėgant metams Donaldo Trampo vardas visuomenėje skambėjo vis garsiau. Dar didesnio populiarumo jis sulaukė 2004 m. NBC televizijoje pradėjęs vesti laidą „The Apprentice“ (liet. Mokinys). Šio realybės šou dalyviai turėjo kovoti dėl darbo vietos Trampo įmonėje. Laida įtvirtino D. Trampo kaip charizmatiškos, rėksmingos ir tiesmukos asmenybės įvaizdį, kuriuo jis vėliau pasinaudojo žengdamas į politiką.
 

Taip, aš užsisakau grynu auksu padengtą monetą „Donaldas Trampas“ už 29 €  (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.