2022 m. minimos 105-osios JAV prezidento Džono F. Kenedžio (John F. Kennedy) gimimo metinės. Nors jo kadencija nutrūko anksčiau laiko, amerikiečiai iki šiol Dž. Kenedį mini tarp geriausių valstybės vadovų. Džonas Kenedis gimė 1917 m. Brukline, Masačusetse, airių katalikų šeimoje. 

1946 m. vos sulaukęs dvidešimt devynerių Džonas nutarė pasukti į politiką. Jis buvo išrinktas į JAV Atstovų rūmus, tačiau po karo ir žurnalistinės praktikos tokia veikla Dž. Kenedžiui rodėsi nyki, neleidžianti pasireikšti. Nepaisant to, Atstovų rūmuose jis praleido tris kadencijas, o 1952 m. pasiruošė šuoliui aukščiau – į Senatą. Sėkmę jam atnešė ne tik brolio Roberto parengta rinkimų kampanija, bet ir visuomenės noras valdžioje regėti jaunus, ryžtingus, charizmatiškus politikus.

1960 m. jis nusprendė kandidatuoti į prezidento postą. Debatuose Dž. Kenedis lengvai įveikdavo priešininką Ričardą Niksoną (Richard Nixon), rinkėjus jis pakerėjo jaunyste, energija, iškalbingumu. Lapkričio 8 d. Kenedis įveikė R. Niksoną ir tapo 35-uoju JAV prezidentu. Jis tapo vienu jauniausių valstybės vadovų – rinkimų dieną jam buvo vos 42-eji. Vis dėlto didžiausiu išbandymu jaunajam valstybės vadovui tapo 1962 m. Kubos krizė. Sovietų Sąjunga, reaguodama į analogišką JAV poelgį, Kuboje patalpino branduolines raketas. Džonas Kenedis pradėjo derybas su Nikita Chruščiovu. Dvylika dienų pasaulis balansavo ant atominio karo ribos, tačiau valstybių vadovams pavyko susitarti. Tai laikoma didžiausia diplomatine Dž. Kenedžio pergale.

Tikėtina, kad Dž. Kenedis būtų nuveikęs dar daugiau, tačiau 1963 m. Dalase prosovietiškai nusiteikęs sandėlio darbininkas Li Harvis Osvaldas (Lee Harvey Oswald) pašovė prezidentą. Dž. Kenedis buvo skubiai nugabentas į ligoninę, bet medikams nepavyko išgelbėti jo gyvybės.

  • Auksinės monetos averse pavaizduotas JAV prezidento Johno F. Kennedy portretas
  • 35-asis JAV prezidentas
  • 0,5 g moneta nukaldinta iš gryno aukso (999/1000)
  • Aukščiausia kaldinimo kokybė – proof
  • Kiekis ribotas

Aukso monetos averse vaizduojamas JAV prezidento Džono Kenedžio portretas. Palei briauną driekiasi užrašas „A TIME FOR GREATNESS“.

Reverse iškaldintas šalies leidėjos herbas, kuriame pavaizduota nacionalinė Niujės gėlė Puakenikeni (lot. Fagraea berteroana), apjuosta ornamentų ir jūros kriauklių apskritimų. Visa tai vainikuoja šv. Edvardo karūna kaip priklausymo Didžiajai Britanijai ženklas. Viršuje palei briauną nurodytas monetos nominalas „TWO DOLLARS FIFTY CENTS“, apačioje – monetos leidimo metai „2022“.

Taip, aš užsisakau gryno aukso monetą skirtą 105-osioms Džono F. Kenedžio gimimo metinėms už 129 € (+ pristatymo išlaidos 5,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-15 darbo dienų.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2022
Šalis leidėja:
Niujė
Nominalas:
2 doleriai 50 centų
Metalas:
Auksas (999/1000)
Masė:
0,5 g
Skersmuo:
11 mm
Kokybė:
Proof
Tiražas:
4999 vnt.