Paauksuotų medalių rinkinys, skirtas trims Lietuvos valdovams. Pirmajam ir vieninteliam Lietuvos karaliui Mindaugui. Vilniaus įkūrėju laikomam didžiajam kunigaikščiui Gediminui. Didžiajam kunigaikščiui Vytautui, kurio valdoma Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė išgyveno pakilimo ir suklestėjimo laikotarpį.

Trys iškilūs Lietuvos valdovai įamžinti lietuvių menininkės Linos Kalinauskaitės kurtuose medaliuose.  Mindaugas, Gediminas ir Vytautas paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje ir reikšmingai prisidėjo prie valstybės formavimo.


Kodėl verta įsigyti?

  • Medaliai dengti auksu (praba 999/1000)
  • Rinkinys įamžina tris Lietuvos valdovus – karalių Mindaugą, didįjį kunigaikštį Gediminą ir didįjį kunigaikštį Vytautą
  • Medalių dizainą kūrė žymi Lietuvos menininkė, Lina Kalinauskaitė
  • Rinkinys pristatomas dėžutėje kartu su autentiškumo sertifikatu
  • Tik „Monetų namuose“!

Pirmasis rinkinio medalis „Karalius Mindaugas“. Medalio averse pavaizduota karaliaus Mindaugo figūra profiliu su kardu rankoje. Fone matyti mūšio scena. Pusračiu palei monetos briauną iškaldintas užrašas „MYNDOWE DEI GRA REX LETTOWIE“ (Mindaugas Dievo malone Lietuvos karalius).

Mindaugas laikomas viena svarbiausių istorinių asmenybių, o jo nuveiktų darbų prasmė atsispindi per šimtmečius išlikusioje Lietuvoje. Kasmet liepos 6 d. minima valstybės ir karaliaus Mindaugo karūnavimo diena.

Antrasis medalis „Didysis kunigaikštis Gediminas“. Medalio averse matome Lietuvos didžiojo kunigaikščio portretą, stulbinantį detalių įtaigumu ir išraiškingumu. Vienoje rankoje jis laiko kardą, kitoje – laiško ritinį. Fone matyti Gedimino įkurtojo Vilniaus panorama. Puslankiu palei medalio briauną iškaldintas užrašas „GEDEMINNE DEI GRA REX LETTOWIE“.

Nors kovos su kryžiuočiais buvo didžiausias iššūkis per visą Gedimino valdymą, jis daugiau vertinamas ne kaip karvedys, o kaip politikas ir diplomatas. Rašydamas laiškus į Vakarų Europą jis siekė pralaužti šalies politinę izoliaciją. 1323 01 25 laiške Liubeko, Sundo, Bremeno, Magdeburgo, Kölno ir kitų miestų piliečiams pirmą kartą paminėtas Vilnius

Trečiasis medalis „Didysis kunigaikštis Vytautas“. Medalio averse pavaizduotas Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas ant žirgo. Puslankiu palei medalio briauną iškaldintas užrašas „ALEXANDER VITOLDUS MAGNUS DUX LITHUANIAE“ (Aleksandras Vytautas Didysis Lietuvos kunigaikštis).

Vytauto nuopelnus Lietuvai galima vardyti ir vardyti: tai buvo valdovas, sustiprinęs mūsų valstybę politiškai, ekonomiškai bei teisiškai, sukūręs modernios krikščioniškos monarchijos pagrindus, padėjęs pamatus bajorijos luomui; taip pat Vytauto dėka ėmė plėtotis prekiniai-piniginiai santykiai su užsienio valstybėmis, buvo sukurta pinigų sistema. Tačiau ko gero, reikšmingiausias didžiojo kunigaikščio Vytauto epochos nuopelnas – išugdytas tautos valstybingumo jausmas. Anuomet įgyta tautinė savimonė ir valstybingumo samprata, galimas daiktas, ir padėjo mūsų tautai ištverti bei išgyventi sunkiausius istorijos tarpsnius.

Visų medalių reverse matyti ornamentinis kartušas su Vyčiu viršuje ir Gediminaičių stulpais apačioje. Viduryje išdėstytas užrašas „DIDINGOJI LIETUVA“.

Medalių rinkinys pristatomas dėžutėje kartu su autentiškumą patvirtinančiu sertifikatu.

Taip, aš užsisakau paauksuotų medalių rinkinį „Lietuvos valdovai“ už 99 € (+ 5,99 € pristatymo išlaidos). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Medalis:
Karalius Mindaugas
Metalas:
Varis
Padengimas:
Auksas (999/1000)
Skersmuo:
38,6 mm
Masė:
24 g
Kokybė:
Proof-like
Autorius:
Lina Kalinauskaitė
Tiražas:
7 500 vnt.
Medalis:
Kunigaikštis Gediminas
Metalas:
Varis
Padengimas:
Auksas (999/1000)
Skersmuo:
38,6 mm
Masė:
24 g
Kokybė:
Proof-like
Autorius:
Lina Kalinauskaitė
Tiražas:
7 500 vnt.
Medalis:
Kunigaikštis Vytautas
Metalas:
Varis
Padengimas:
Auksas (999/1000)
Skersmuo:
38,6 mm
Masė:
24 g
Kokybė:
Proof-like
Autorius:
Lina Kalinauskaitė
Tiražas:
7 500 vnt.