Nacionalinė Lietuvos valiuta litas  2015 m. sausio 1 d. buvo pakeista euru. Tai buvo didelis žingsnis ne tik valstybei, bet ir žmonėms. Šiais metais minime jau penkerius metus nuo lietuviško euro įvedimo, todėl šiandien norime Jums pasiūlyti medalį, įamžinantį ne tik lietuviškas eurų monetas, bet ir žymius Lietuvos simbolius.

Euras – tai bendra vadinamosios eurozonos (eurą oficialiai įsivedusių Europos Sąjungos valstybių) valiuta. Jos įvedimas numatytas dar 1992 m. Mastrichto sutartimi, siekiant palengvinti piniginius atsiskaitymus tarp ES valstybių narių, užtikrinti kainų skaidrumą, o kartu padėti keliautojams atsikratyti kelių skirtingų valiutų naštos. Pavadinimas euras oficialiai pristatytas 1995 m. gruodį kartu su grafiniu valiutos ženklu. Pastarasis buvo sukurtas graikų abėcėlės raidės epsilon, žyminčios pirmąją žodžio Europa raidę, pagrindu. Du ženklą kertantys horizontalūs brūkšniai simbolizuoja ES ir euro stabilumą.

Kodėl verta?

  • Dekoruotas žymiausiomis Lietuvos lankytinomis vietomis
  • Reverse – nacionalinis simbolis Vytis ir himno fragmentas
  • Dizainą sukūrė Nyderlandų Karalystės menininkų kolektyvas
  • Pristatomas su autentiškumo sertifikatu

Medalio averse vaizduojamos kiekvienam lietuviui pažįstamos šalies vietos: Kryžių kalnas, Vilniaus arkikatedra bazilika, Trakų salos pilis, Šv. Onos bažnyčia. Centre vaizduojamos abi lietuviškos 2 eurų monetos pusės. Palei briauną iškaldintos euro centų monetos, o viršuje driekiasi užrašas „LIETUVA“.

Reverse vaizduojamas Europos žemėlapis, kuriame pažymėtos eurozonai priklausančios valstybės. Iš jų išsiskiria padidinta Lietuva, paženklinta nacionaliniu simboliu Vyčiu. Kairėje iškaldinta eilutė iš „Tautiškos giesmės“: „VIENYBĖ TEŽYDI“. Palei briauną ratu iškaldintos ES simbolizuojančios žvaigždutės.

Džiaugiamės paminėdami, jog medalio dizainą sukūrė patyręs ir talentingas Nyderlandų Karalystės menininkų kolektyvas.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2014 m.
Metalas:
vario-nikelio lydinys
Skersmuo:
41,0 mm
Masė:
31 g
Nukaldinta:
Karališkojoji Nyderlandų monetų kalykla
Kokybė:
semi-proof
Tiražas:
20 000 vnt.

Taip, aš užsisakau medalį skirtą euro įvedimui Lietuvoje paminėti už 29 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siunta bus pristatyta per 4-6 dienas.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.