Lietuvoje yra keliasdešimt malonėmis pagarsėjusių paveikslų, o tokiai nedidelei šaliai tai yra išties daug. Bet būtų dar daugiau, jei būtų rasti ir sugrąžinti dingę bei pavogti paveikslai.

Didžiuojamės galėdami pristatyti naujausią ­„Monetų namai“ kolekciją – „Garsiausi Lietuvos Dievo Motinos paveikslai“.

Šios kolekcijos pirmą seriją sudaro 12 luitelių, kuriuose įamžinti patys garsiausi Švenčiausios Mergelės Marijos paveikslai: vainikuoti popiežiaus karūnomis, apipinti legendomis ir garsėjantys malonėmis. Bene pats populiariausias visoje Lietuvoje – Aušros Vartų koplyčioje esantis Mergelės Marijos paveikslas. Jis kaip stebuklingas garbinamas jau kelis šimtų metų ir minios Lietuvos bei kitų šalių tikinčiųjų jį lanko kasdien. Šio bei kitų Lietuvoje garsių Dievo Motinos paveikslų grožis įamžintas naujausioje „Monetų namai“ kolekcijoje „Garsiausi Lietuvos Dievo Motinos paveikslai“.

Ant grynu auksu dengtų luitelių specialia spalvotos tampografijos technika atkurti Dievo Motinos atvaizdai. Turite puikią progą įvertinti aukščiausia kaldinimo kokybe bei ypatinga paveikslo atkūrimo technika ir raiška pasižyminčius kolekcijos luitelius jau dabar!

Jūs turite galimybę pirmieji įsigyti šios vertingos kolekcijos pirmąjį luitelį net 20 € pigiau –  tik už 19 € vietoj įprastos 39 € kainos (papildomai apmokamos pristatymo išlaidos – 4,99 €)*. Kartu su kiekvienu kolekcijos luiteliu Jūs nemokamai gausite autentiškumą ir kokybę patvirtinantį sertifikatą, religinio meno specialistės ruoštą išsamų aprašą, kuris leis naujomis akimis pažvelgti į žinomiausius Dievo Motinos atvaizdus.

Kodėl verta tapti šios kolekcijos savininku?

  • Visi kolekcijos luiteliai padengti grynu 999/1000 auksu
  • Kolekcija įamžina 12 Dievo Motinos paveikslų Lietuvoje
  • Spalvota tampografija, dalinis 3D efektas
  • Pirmasis kolekcijos luitelis -  tik 19    (+ pristatymo išlaidos 4,99 €)*

Užsisakiusiems kolekciją, kartu su pirmuoju kolekcijos luiteliu NEMOKAMAI  pristatysime:

  • Reprezentacinį dėklą, skirtą laikyti ir eksponuoti luitelius;
  • Individualiai numeruotą kolekcijos nuosavybę patirtinantį sertifikatą.

Kiti kolekcijos luiteliuose įamžinti paveikslai: Trakų Dievo Motina, Sapiegų Dievo Motina, Lukiškių Dievo Motina, Šiluvos Dievo Motina, Pažaislio Dievo Motina, Žemaičių Kalvarijos Dievo Motina, Pivašiūnų Dievo Motina, Šv. Jurgio Dievo Motina, Tytuvėnų Dievo Motina, Alvito Dievo Motina, Merkinės Dievo Motina. 


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta luitelio kaina - 39 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos luitelį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2016 m.
Metalas:
varis, padengtas auksu (999/1000 praba)
Padengimas:
Spalvota tampografija ir dalinis 3D efektas
Matmenys:
40,0 x 60,0 mm
Masė:
52,0 g
Šalis - leidėja:
Lietuva
Kokybė:
aukščiausia kaldinimo kokybė – veidrodinis paviršius
Paveikslas:
„Aušros Vartų Dievo Motinos paveikslas“
Tiražas:
10 000 vnt.

Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos paveikslas Vilniuje – bene garsiausias Lietuvoje šventasis paveikslas. Nutapytas ant ąžuolinių lentų, kaip manoma, XVI amžiaus pradžioje, stebuklingasis paveikslas brangus kiekvienam lietuviui. Jis kaip stebuklingas garbinamas jau kelis šimtų metų ir minios Lietuvos bei kitų šalių tikinčiųjų jį lanko kasdien. Būtent šiuo paveikslų pradedame naujausią ir turbūt gražiausią savo kolekciją - „Garsiausi Lietuvos Dievo Motinos paveikslai“.

Paveikslo istorija

Aušros Vartų Švč. Gailestingumo Motinos paveikslas sukurtas tarp 1620–1630 m. Netrukus po to, kai šalia esančiame Šv. Teresės vienuolyne įsikūrė basųjų karmelitų ordino vienuoliai. Paveikslo autorius ir nutapymo vieta nėra žinoma, tačiau spėjama, kad jis galėjo būti nutapytas Nyderlanduose arba Vilniuje iš Nyderlandų atvykusio dailininko. 
 

Nutapius paveikslą, jis buvo pakabintas Aušros Vartų vidinėje pusėje, buvo apsaugotas mediniu stogeliu. Tik 1671 m. basųjų karmelitų iniciatyva buvo pastatyta medinė koplyčia vartuose. Į šią koplyčią paveikslas buvo iškilmingai perkeltas. Tais pačiais metais buvo užfiksuotas ir pirmasis stebuklas – mirusio vaikelio atgijimas
 

XVII a. pabaigoje, atsidėkojant už Marijos globą, paveikslas buvo apvilktas iš aukso ir sidabro nukaltu drabužiu (aptaisu), o apie 1700 m. paveikslas buvo karūnuotas pirmąja karališko tipo karūna. 
 

1927 m. liepos 2 d. Aušros Vartų Dievo Motinos paveikslas buvo vainikuotas popiežiaus Pijaus XI palaimintais vainikais ir jam suteiktas Gailestingosios Motinos ("Mater Misericordiae") vardas. Tai reiškia, kad šis paveikslas oficialiai buvo pripažintas stebuklingu. 

Sovietiniais metais, kai visos religinės šventės buvo ribojamos, Aušros Vartų Švč. Gailestingosios Motinos paveikslą lankė pavieniai piligrimai. Tikintiesiems tai buvo viena iš nedaugelio šventovių, kurias jie galėjo lankyti.

Savo vizito Lietuvoje metu 1993 m., popiežius Jonas Paulius II lankėsi Aušros Vartų koplyčioje, kur prie stebuklingo paveikslo kalbėjo Rožinio maldą, o 1997 m. liepos 28 d. Aušros Vartų koplyčioje kartu meldėsi aukščiausi Rusijos ortodoksų ir katalikų Bažnyčios Lietuvoje hierarchai: Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Aleksejus II ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Audrys Juozas Bačkis. Susirinkusiems tikintiesiems linkėjo krikščioniškos meilės, santarvės ir taikos.

Per amžius tapusi katalikų, stačiatikių ir unitų traukos centru, Aušros Vartų Dievo Motina ir šiandien teikia malones jos prašantiems


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta luitelio kaina - 39 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos luitelį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Taip, aš užsisakau paauksuotą luitelį „Aušros Vartų Dievo Motinos paveikslas“ už specialią kainą – 19 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Taip, užsisakydamas/-a luitelį „Aušros Vartų Dievo Motinos paveikslas“ tampu kolekcijos „Garsiausi Lietuvos Dievo Motinos paveikslai“ rinkėju/-a ir sutinku į savo pašto dėžutę kartą per mėnesį gauti po vieną paauksuotą kolekcijos luitelį, kurio kaina 39 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Kiekvieną siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu.

Pirmoji kolekcijos siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.