Spalvomis padengtas paauksuotas Žalgirio mūšio medalis

Grynu auksu padengtas ir spalvomis dekoruotas medalis „Žalgirio mūšis“

Grynu auksu padengtas ir spalvomis dekoruotas medalis „Žalgirio mūšis“

Įvertinimas: 4.0

15
  • Medalis dengtas 999/1000 prabos auksu
  • Aversas dalinai padengtas spalvota tampografija
  • Medalio tiražas - tik 300 vnt.
  • Pristatomas proginėje dėžutėje
  • Tipas: Moneta/medalis
  • Likutis sandėlyje: Žemas
Kaina € 49

Auksu ir spalvomis dengtas medalis, skirtas Žalgirio mūšiui


Džiaugiamės galėdami Jums pristatyti paauksuotą spalvomis dengtą medalį „Žalgirio mūšis“.

Žalgirio mūšis, užviręs 1410 m. liepos 15 d. dabartinės Lenkijos teritorijoje, tapo finaliniu kelis šimtmečius trukusio konflikto akordu. Vienoje pusėje stovėjo jungtinė Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė, kitoje – Vokiečių ordino pajėgos, pastiprintos samdiniais iš kitų Vakarų Europos šalių. Lietuviai ir lenkai, vadovaujami karaliaus Jogailos ir kunigaikščio Vytauto, siekė galutinai sustabdyti ordino dominavimą regione ir nuolatinius antpuolius. Abi tautos jau buvo priėmusios krikščionybę, todėl Vokiečių ordinas nebeturėjo preteksto kištis į jų reikalus. Bandymai susitarti taikiai buvo bergždi, todėl 1410 m. pavasarį abi pusės pradėjo ruoštis kovai. Lietuviai ir lenkai planavo prasiveržti iki Marienburgo, kur tuo metu buvo Vokiečių ordino sostinė, ją užimti ir taip padėti tašką ilgoje kruvinoje istorijoje. Tačiau riteriai, įvertinę priešininkų judėjimo trajektoriją, pastojo jiems kelią. Abi pusės stovyklas įsirengė netoli Griunvaldo ir Tanenbergo. Lietuvių ir lenkų pajėgos buvo skaitlingesnės, tačiau vokiečiai juos pranoko ginkluote.

Žalgirio mūšis baigėsi Vokiečių ordino pralaimėjimu, jame galvą palydėjo pats magistras Ulrichas fon Jungingenas. Lietuvių ir lenkų pajėgos taip pat smarkiai nukentėjo – manoma, jog namo grįžo tik kas antras lietuvis. Po lemtingo mūšio sąjungininkai pasiekė Marienburgą, bet miesto apgultis baigėsi nesėkme. Vis dėlto kautynės susilpnino Vokiečių ordiną, o Lenkijai ir Lietuvai padėjo iškilti tarp galingiausių regiono valstybių.

Kodėl verta?

  • Medalis dengtas 999/1000 prabos auksu
  • Aversas dalinai padengtas spalvota tampografija
  • Medalio tiražas - tik 300 vnt.
  • Pristatomas proginėje dėžutėje

Medalio averse pavaizduotas Jano Mateikos drobės centrinis fragmentas. Šis kūrinys tapo Lenkijos nacionaliniu simboliu, tačiau jo reikšmė Lietuvos istorijai taip pat neginčijama. Drobė ilgainiui įėjo į lietuvių savimonę kaip vienas svarbiausių lietuviškosios istorijos dailės kūrinių – juk centre vaizduojamas triumfuojantis Vytautas Didysis. Averso viršuje blizgiame fone iškaltas užrašas „ŽALGIRIO MŪŠIS“, o apačioje – Žalgirio mūšio data.


Medalio reverse iškaldintas Lietuvos Respublikos herbas – Vytis. Stilizuotą Vytį sukūrė Petras Repšys.

Kaina€ 49
Specifikacijos
Leidimo metai:
2010 m.
Metalas:
varis, dengtas 999/1000 prabos auksu
Padengimas:
Spalvota tampografija averse
Skersmuo:
38,6 mm
Masė:
24 g
Nukaldinta:
St Pauls monetų kalykloje (Didžioji Britanija)
Kokybė:
blizgus paviršius, matinis reljefas („proof-like“)
Tiražas:
tik 300 vnt.