Kolekcijoje „Iškiliausi Lietuvos žmonės“ įamžintos Lietuvai svarbios ir nusipelniusios asmenybės, veikusios įvairiais mūsų istorijos tarpsniais. Džiaugiamės, jog dizainą mūsų kolekcijos medaliams kuria patyrusi ir talentinga Nyderlandų Karalystės menininkų komanda. Jų sukurti darbai alsuoja paprastumu ir natūralumu, iš medalių žvelgiantys veidai tarsi gyvi stoja prieš Jūsų akis.

Kodėl verta rinkti šią kolekciją?

 • Medaliai padengti grynu 24 karatų prabos auksu
 • Ypatingai smulkios detalės, aukšta kokybė
 • Nyderlandų menininkų kurtas dizainas
 • Pirmasis kolekcijos medalis – Adolfas Ramanauskas-Vanagas
 • Pirmojo medalio kaina - tik 25 € vietoj įprastinių 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €) *

Kiekvienas kolekcijos medalis pristatomas:

 • specialioje apsauginėje kapsulėje
 • su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašu

Surinkę tris kolekcijos medalius dovanų gausite (kainuos tik pristatymas – 4,99 €):

 • albumą sertifikatams
 • dailią medinę dėžutę medaliams susidėti

Pirmasis kolekcijos medalis – Adolfas Ramanauskas-Vanagas.

Kolekcijoje taip pat yra medaliai kompozitoriui ir dailininkui M. K. Čiurlioniui, Lietuvos himno autoriui ir tautinio atgimimo veikėjui V. Kudirkai, prezidentui K. Griniui, LDK valdovui Vytautui Didžiajam, Lietuvos karaliui Mindaugui, prezidentui A. Smetonai, LDK kancleriui A. Goštautui, pirmosios knygos lietuvių kalba autoriui M. Mažvydui ir kt.


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta medalio kaina - 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos medalį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2018 m.
Metalas:
varis
Padengimas:
grynas auksas, 999/1000 praba
Skersmuo:
38,6 mm
Masė:
24,0 g
Nukaldinta:
St. Paul's monetų kalykloje (Didžioji Britanija)
Kokybė:
proof-like
Tiražas:
7 500 vnt.

„Mes visi turime vieną troškimą: iškovoti Lietuvai laisvę“
                                                                            Adolfas Ramanauskas-Vanagas

 

Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Genocido aukų muziejaus nuotr.

Mėgstamą mokytojo darbą ir palyginti ramų gyvenimą A. Ramanauskas iškeitė į partizano dalią. Savo atsiminimuose jis rašė, kad nuolat matydamas žmonių kraują ir kančias tapo mirtinu komunizmo priešu. O atsitiktinai perskaitytas vienas iš partizanų atsišaukimų buvo reikšmingas apsisprendimui – nebelikti pasyviu stebėtoju. Tvirtai apsisprendęs A. Ramanauskas netrukus rado galimybę susitikti su partizanų grupele. Susitikimo metu jis ir kolega iš Alytaus mokytojų seminarijos Antanas Kulikauskas pareiškė norą stoti į partizanų gretas. Buvo susitarta, kad per kelias savaites abu pasiruoš pasitraukimui iš legalaus gyvenimo. Galiausiai 1945 metų balandžio 25 dieną abu su kolega neva išvažiavo į Kauną, tačiau pavažiavę už miesto išsuko iš kelio ir pasislėpę laukė tamsos. Sutemus pasiėmė iš anksto suruoštą mantą ir išėjo į mišką. Taip prasidėjo ilgi ir tragiškai pasibaigę mokytojo Adolfo Ramanausko, slapyvardžiu Vanagas, partizanavimo metai.

Net ir paskutiniais metais, kai partizaninis pasipriešinimas buvo nuslopintas ir A. Ramanauskui su šeima teko gyventi besislapstant, jis neprarado vilties, kad vieną dieną Lietuva bus laisva.

Medalis „Adolfas Ramanauskas-Vanagas“:

 • dengtas grynu 999/1000 auksu;
 • už specialią kainą – tik 25 € vietoj 35 € (+ 4,99 € pristatymo išlaidos)*;
 • medalis pristatomas apsauginėje kapsulėje su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašu.

Paauksuoto medalio averse pavaizduotas uniformą vilkinčio A. Ramanausko-Vanago portretas. Greta jo iškaldintas Lietuvos valstybės simbolis – Vytis – ir ąžuolo šakelė. Virš Vyčio ir ąžuolo šakelės metai „1918-2018“ simbolizuoja atkurtos valstybės ir A. Ramanausko-Vanago gimimo šimto metų jubiliejų. Medalį sukūrusios olandų dizainerės Elles Kloosterman inicialai „EK“ matyti dešinėje pusėje netoli medalio briaunos. Visai palei briauną – įrašas „ADOLFAS RAMANAUSKAS-VANAGAS“.

Medalio reverse pavaizduotas įvairių epochų stilizuotas Vytis. Puslankiu palei medalio briauną iškaldintas kolekcijos pavadinimas „IŠKILIAUSI LIETUVOS ŽMONĖS“.


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta medalio kaina - 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos medalį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Taip, aš užsisakau paauksuotų medalių kolekciją „Iškiliausi Lietuvos žmonės“ ir sutinku kiekvieną mėnesį gauti po vieną kolekcijos medalį.

Pirmąjį kolekcijos medalį „Adolfas Ramanauskas-Vanagas“ gausiu už specialią kainą - 25 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Kiekvieną kitą kolekcijos medalį gausiu už įprastą kainą - 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Medaliai bus pristatomi į pašto dėžutę su sąskaita apmokėjimui. Surinkęs/-usi 3 kolekcijos medalius gausiu prabangią medinę dėžutę medaliams laikyti bei albumą sertifikatams. Dėžutę ir albumą gausiu nemokamai, papildomai kainuos tik pristatymas į pašto skyrių – 4,99 €.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu. Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.