Gryno aukso moneta  „Gyvybės medis”
 

Daugelio pasaulio tautų mitologijoje kartojasi medžio archetipas. Žmonija nuo seno medį laikė ypatingu augalu – jo šaknys nyra į požemius, o tvirtas kamienas dangun kelia žaliuojančias šakas. Mūsų protėviai garbino ir visžalius, ir kasmet lapus numetančius medžius. Pirmieji jiems simbolizavo amžinybę, pastarieji – atgimimą, atsinaujinimą, nesibaigiantį gyvybės ciklą. Nuo neatmenamų laikų tapo įprasta pasaulio santvarką vaizduoti kaip medį. Tokie Pasaulio medžiai atspindėjo visuotinę tvarką, dalijo visatą į tris dalis: požemius, gyvųjų erdvę ir dievų buveinę. Kartu jie atspindėjo ir laiko tėkmę, jungė praeitį, dabartį ir ateitį. Įprastai tokia visatos ašimi būdavo parenkamas vyriškas medis: ąžuolas, beržas, uosis, kadagys.

Baltai Gyvybės medį vaizduodavo kuklų, stilizuotą. Gyvybinę jo galią ir kuplumą atspindėdavo ant medžio šakų besiskleidžiantys pumpurai, nokstantys vaisiai, tupintys paukščiai. Pastarieji turėjo simbolinę prasmę, pavyzdžiui, lakštingala – nerūpestingos jaunystės įkūnijimas, gandras buvo siejamas su šeimos pagausėjimu, o gaidys simbolizavo nenutrūkstamą gamtos ritmą. Neretai Gyvybės medis į viršų stiebdavosi iš kuklesnio ar įmantresnio vazonėlio, o spalvas jam parinkdavo neryškias, dažniausiai žalią, raudoną, rudą, baltą.

Monetos averse vaizduojamas stilizuotas Gyvybės medis. Viršuje ir apačioje iškaldinti užrašai „TREE OF LIFE“ (Gyvybės medis) ir „BALTIC SYMBOL“ (Baltų simbolis).

Reverse vaizduojamas karalienės Elžbietos II portretas, supamas užrašų „NIUE ISLAND“ (Niujės sala), „QUEEN ELIZABETH II“ (Karalienė Elžbieta II) ir „2 DOLLARS“ (2 doleriai).

Kartu su moneta siunčiame jos autentiškumą liudijantį sertifikatą, kuriame rasite išsamios informacijos apie monetos matmenis bei tauriojo metalo grynį ir trumpą temos, kuriai moneta skirta, aprašą.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2017
Metalas:
auksas, 999/1000
Masė:
0,5 g
Skersmuo:
11,0 mm
Kokybė:
Proof
Tiražas:
500 vnt.
Nominalas:
2 doleriai
Šalis-leidėja:
Niujės sala

Taip, užsisakau gryno aukso monetą „Gyvybės medis“ už 119 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 darbo dienas. Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.