Vilniaus arkikatedra pastatyta miesto širdyje, buvusios pagonių šventyklos vietoje, šalia gynybinės miesto pilies. Ši šventovė – ne tik svarbiausia Lietuvos katalikų bažnyčia ir reikšmingiausias klasicizmo architektūros pavyzdys, bet ir Lietuvos krikšto simbolis.

Vilniaus katedra buvo ne kartą atstatyta, remontuota ir rekonstruota, dėl per amžius įvykusių gaisrų, karo bei nepatvaraus po pamatais esančio grunto. Dabartinis pastatas yra klasicistinio stiliaus (architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius), tačiau jo mūruose slypi gotikos, renesanso ir baroko pėdsakai.

Kodėl verta įsigyti?

  • Nukaldinta iš gryno (999,9/1000) aukso
  • Skirta Vilniaus šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedrai bazilikai įamžinti
  • Tiražas tik 500 vienetų pasaulyje!
  • Tik „Monetų namuose“!

Monetos averse, pavaizduota Vilniaus arkikatedra. Viršuje iškaldintas užrašas „VILNIUS CATHEDRAL“.

Reverse iškaldintas šalies leidėjos herbas, virš jo nurodytas monetos nominalas „FIVE DOLLARS“, apačioje – leidimo metai „2023“. Dešinėje pusėje nurodyta monetos masė „1g“ ir metalas „FINE GOLD“.

Taip, aš užsisakau gryno aukso monetą „Vilniaus arkikatedra“ už 199 € (pristatymas nemokamas). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-15 darbo dienų.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2023
Šalis leidėja:
Niujė
Nominalas:
5 doleriai
Metalas:
Auksas (999,9/1000)
Masė:
1 g
Išmatavimai:
19 x 11,4 mm
Kokybė:
Proof
Tiražas:
500 vnt.