Pirkdami monetą Jūs prisidedate prie pagalbos Ukrainai. Nuo kiekvienos parduotos monetos 30  skirsime VŠĮ Mėlyna ir geltona“ nevyriausybinei organizacijai.


1987 m. žymi Atgimimo laiko pradžią ir demokratinį virsmą – prie Vilniuje esančio paminklo Adomui Mickevičiui įvyko pirmasis nesankcionuotas mitingas, kuriame buvo viešai pasmerktas 1939 m. rugpjūčio 23 d. pasirašytas Ribentropo-Molotovo paktas, slapčia padalinęs Europą į dvi dalis. 1990 m. kovo 11-ąją buvo priimtas penkių dokumentų rinkinys, o reikšmingiausiu dokumentu tapo Aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“, trumpiau vadinamas Kovo 11-osios Aktu.

Šis dokumentas skelbė, jog „Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutaria ir iškilmingai skelbia, kad yra atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas, ir nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.


Kodėl verta įsigyti?

  • Skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai - Kovo 11-ajai
  • Averse – Juozo Zikaro skulptūra „Laisvė
  • Nukaldinta iš gryno aukso (999,9/1000)
  • Aukščiausia kaldinimo kokybė – proof
  • Ribotas tiražas - 500 vnt.
  • Tik „Monetų namuose“!

Monetos averse pavaizduotas vienas iškiliausių tautos simbolių žymiausio tarpukario Lietuvos skulptoriaus Juozo Zikaro skulptūra „Laisvė“. 1928 m. „Laisvė“ buvo atidengta minint pirmąjį nepriklausomos Lietuvos dešimtmetį ir įprasminant visų lietuvių laisvę. „Laisvės“ angelo rankoje laikomos sutrūkusios grandinės simbolizuoja laisvą veiklą, grakščiai plevenantis rūbas – laisvą žodį, plazdanti vėliava – laisvą mintį, o sparnai – laisvą sielą. Šiai skulptūrai pozavo menininko J. Zikaro žmona Anelė Tūbelytė-Zikarienė, o „Laisvės“ angelo veidui įkvėpimo menininkas sėmėsi žvelgdamas į pozavusią savo mokinę Mariją Ramanauskaitę. Viršuje palei monetos briauną driekiasi užrašas „LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMAS“. Apačioje iškaldinta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo data „KOVO 11 1990“.

Reverse iškaldintas šalies leidėjos herbas, kuriame pavaizduota nacionalinė Niujės gėlė Puakenikeni (lot. Fagraea berteroana), apjuosta ornamentų ir jūros kriauklių apskritimų. Visa tai vainikuoja šv. Edvardo karūna kaip priklausymo Didžiajai Britanijai ženklas. Viršuje palei briauną nurodytas monetos nominalas „TWO DOLLARS FIFTY CENTS“, apačioje – monetos leidimo metai „2022“.

Taip, aš užsisakau auksinę monetą „Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena“ už 129 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 5,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 darbo dienas.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2022
Šalis leidėja:
Niujės sala
Nominalas:
2 doleriai 50 centų
Metalas:
Auksas (999,9/1000)
Skersmuo:
13,92 mm
Masė:
0,5 g
Kokybė:
Proof
Tiražas:
500 vnt.