Aušros Vartų Švenčiausios Gailestingumo Motinos paveikslas – vienas garsiausių šventųjų paveikslų, kuris žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, ir iki šiol yra apipintas legendomis. Šis paveikslas sukurtas tarp 1620–1630 m. Paveikslo autorius ir nutapymo vieta nėra žinomi. Gailestingumo Motinos atvaizdas nutapytas ant ąžuolinės lentos, paveikslo matmenys – 200 x 162 x 2 cm.

Aušros Vartų Dievo Motinos paveikslas buvo nutapytas kaip vienas iš dipticho (divejų paveikslų serijos) dalių. Antrasis paveikslas – Kristaus Pasaulio Išganytojo („Salvator Mundi“) – kabėjo išorinėje vartų pusėje ir pasitiko atvykstančius į miestą. 1927 m. liepos 2 d. šis paveikslas buvo vainikuotas popiežiaus Pijaus XI palaimintais vainikais ir jam suteiktas Gailestingosios Motinos („Mater Misericordiae“) vardas. Tai reiškia, kad šis paveikslas oficialiai buvo pripažintas stebuklingu. Per amžius tapusi katalikų, stačiatikių ir unitų traukos centru, Aušros Vartų Dievo Motina ir šiandien teikia malones jos prašantiems.

Kodėl verta įsigyti?

  • Nukaldinta iš 0,5 g gryno (999,9/1000) aukso
  • Aušros Vartų Švc. Gailestingumo Motinos paveikslas - vienas garsiausių ir lankomiausių stebuklingų paveikslų Lietuvoje
  • Prieš 95 metus paveikslą vainikavo popiežius Pijus XI ir jis buvo oficialiai pripažintas stebuklingu
  • Tik „Monetų namuose“!

Aukso monetoje pavaizduota Aušros Vartų Dievo Motina. Iš abiejų pusių iškaldinti žodžiai „SUB TUUM PRAESIDIUM CONFUGIMUS“ (Tavo apgynimo šaukiamės). Viršuje palei monetos briauną driekiasi užrašas „MATER MISERICORDIAE“ (Gailestingumo motina). Abipus palei briauną iškaldintos žvaigždės.

Reverse iškaldintas šalies leidėjos herbas, kuriame pavaizduota nacionalinė Niujės gėlė Puakenikeni (lot. Fagraea berteroana), apjuosta ornamentų ir jūros kriauklių apskritimų. Visa tai vainikuoja šv. Edvardo karūna kaip priklausymo Didžiajai Britanijai ženklas. Viršuje palei briauną nurodytas monetos nominalas „TWO DOLLARS FIFTY CENTS“, apačioje – monetos leidimo metai „2022“.

Taip, aš užsisakau gryno aukso monetą „Aušros Vartų Dievo Motiną“ už 129 € (+ pristatymo išlaidos 5,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 2 - 3 savaites.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2022
Šalis leidėja:
Niujė
Nominalas:
2 doleriai 50 centų
Metalas:
Auksas (999,9/1000)
Masė:
0,5 g
Skersmuo:
13,92 mm
Kokybė:
Proof
Tiražas:
500 vnt.