Lietuva, vos tik atgavusi nepriklausomybę suprato, jog tolimesnis kelias pirmyn – siekti narystės NATO ir ES, taip prisijungiant prie klestinčių Vakarų valstybių. Lietuva savo ketinimus stoti į Europos Sąjungą išreiškė dar 1992 metais, kai pasirašė Prekybos, ekonominio ir komercinio bendradarbiavimo sutartį. Perėjimas nuo planinės ekonomikos prie laisvosios rinkos buvo sunkus, tačiau reikalingas siekiant tapti modernia Europos valstybe. Pamažu gerėjant padėčiai atsivėrusioje šalies rinkoje Lietuva nuo 1998 metų tapo asocijuota Europos Sąjungos nare. Praėjus dvejiems metams Lietuva kartu su dar penkiomis valstybėmis pradėjo derybas dėl narystės ES, o 2003 metais jau pasirašė stojimo sutartis. Oficialiai Lietuva Europos Sąjungos nare tapo 2004 metų gegužės 1 dieną.

  • Nukaldinta iš gryno (999,9/1000) aukso
  • Minint 20-asias Lietuvos narystės ES metines
  • Ribotas tiražas – 500 vienetų pasaulyje!
  • Tik „Monetų namuose“!

Monetos averso centre, pavaizduota Europos personifikacija. Greta jos pavaizduotas Baltijos šalių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – žemėlapis. Žemiau iškaldinta Baltijos šalių įstojimo į Europos Sąjungą data „01•05•2004“. Aplink pavaizduotos 27 žvaigždės simbolizuojančios ES valstybes nares.

Reverse pavaizduotas šalies leidėjos – Niujės – herbas. Viršuje nurodytas monetos nominalas „TWO DOLLARS FIFTY CENTS“, apačioje – leidimo metai „2024“.

Taip, aš užsisakau aukso monetą „20 metų Europos Sąjungoje“ už 149 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 5,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą arba internetu.

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4-15 darbo dienų.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2024
Šalis leidėja:
Niujė
Nominalas:
2,5 dolerio
Metalas:
Auksas (999,9/1000)
Skersmuo:
13,92 mm
Masė:
0,5 g
Kokybė:
Proof
Tiražas:
500 vnt.
Nukaldinta:
Norvegijos monetų kalykloje