PradžiaPradžia

Krepšelis

0
Iš viso:

Proginis medalis Laisvės šauklys

Švenčiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejų!

Šiemet Lietuva mini labai svarbų jubiliejų – nuo tada, kai Aukščiausioji Taryba 1990 m. kovo 11 d. pasirašė Nepriklausomybės atstatymo aktą, praėjo 30 metų. Trys dešimtmečiai laisvės, demokratijos ir pažangos! Kovo 11-oji – kiekvienam lietuviui svarbi data, kuri simbolizuoja atkaklumą, neblėstančią viltį ir meilę tėvynei. Minėdami trisdešimtąsias Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto pasirašymo metines pristatome bronzinį gilaus reljefo medalį „Laisvės šauklys“.

Kartu švęskime šį istorinį įvykį! Įsigykite atminimo medalį už simbolinę kainą: tik 1 € + 4,99 € pristatymo išlaidos, be jokių tolimesnių įsipareigojimų. Šis išskirtinis atminimo ženklas ilgus metus kiekvienam mūsų primins brangią sukaktį.

Medalio tiražas griežtai ribotas – tik  30 000 vienetų - įsigyti galės tik 1 iš 100 lietuvių!

Proginis medalis „Laisvės šauklys“Proginis atminimo medalis 


Kodėl verta įsigyti?

 • Medalis – puikus atminimo ženklas
 • Medalis skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejui!
 • Griežtai ribotas medalio tiražas
 • Simbolinė kaina: tik 1 € + 4,99 € pristatymo išlaidos
 • JOKIŲ TOLIMESNIŲ ĮSIPAREIGOJIMŲ!

Proginio medalio averse pavaizduotas šauklys skelbiantis pasauliui, kad atkuriama Lietuvos Respublika. Laurų vainikas šauklio rankoje yra skirtas kiekvienam prisidėjusiam prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Reverse pavaizduotas Vytis, palei briauną iškaldinti metai 1990 - 2020 ir žodžiai nuskambėję po Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto pasirašymo LIETUVA JAU LAISVA. DVASIOJE, TEISĖJE LAISVA.

Švęskime kartu! Įsigykite atminimo medalį už simbolinę kainą: tik 1 € + 4,99 € pristatymo išlaidos. Medalio tiražas griežtai ribotas – tik 30 000 vienetų.

Norėdami suteikti galimybę įsigyti šį proginį medalį kuo didesniam kolekcininkų ratui, nustatėme užsakymų priėmimo tvarką: viena šeima gali užsisakyti tik vieną medalį.

Vienintelis medalio platintojas – UAB  „Monetų namai“.

Medalio specifikacijos:

Leidimo metai: 2020
Metalas: bronza
Ypatybė: ypatingai gilus reljefas
Skersmuo: 38,61 mm
Masė: 33,39 g
Kokybė: BU
Tiražas: 30 000 vnt.
Platintojas: UAB  „Monetų namai“

Svarbu: viena šeima gali užsisakyti tik vieną medalį.

Pradėkite užsakymo procesą, kurio metu galėsite užsisakyti atminimo medalį už 1 € (+ 4,99 € pristatymo išlaidos) bei kitas papildomas prekes. Užpildykite laukelius žemiau ir spauskite „Pradėti”:

Taip, aš sutinku, kad UAB „Monetų namai“ pateiktų naujausią informaciją apie mane galinčius dominti savo platinamus gaminius. UAB „Monetų namai“ siunčiamos informacijos apie kitus gaminius galiu bet kada atsisakyti nurodytais telefonais arba laišku info@monetunamai.lt. Sutinku gauti informaciją apie naujienas ir pasiūlymus šiais būdais:

PRADĖTI >>
© Copyright 2020 - UAB „Monetų namai“ | Lvovo g. 25, LT-09320, Vilnius | Tel: 8 5 274 20 27

Jūs turite galimybę savo medalį padengti grynu 999/1000 prabos auksu. Taurusis auksas dar labiau išryškins medalio grožį.

Tik 5000 vnt. viso proginio medalio „Laisvės šauklys“ tiražo bus padengti grynu 999/1000 auksu, todėl nedelskite.

Medalio padengimas grynu 999/1000 auksu Jums papildomai kainuos tik 29 € + 4,99 € pristatymo išlaidos. Užsisakiusiems paauksavimą, bus siunčiamas tik vienas – tauriuoju auksu dengtas medalis.


Medalio specifikacijos:

Leidimo metai: 2020
Metalas: bronza
Ypatybė: iškilus reljefas

Padengimas: grynas 999/1000 auksas
Skersmuo: 38,61 mm
Masė: 33,39 g
Kokybė: BU
Tiražas: tik 5000 vnt.

Grynu auksu ir šalta emale dengtų medalių kolekcija „Lietuviais esame mes gimę“

Su džiaugsmu pristatome naujausią mūsų kolekciją „Lietuviais esame mes gimę“. Kolekciją sudaro grynu auksu ir šalta emale dengti medaliai. Medaliuose įamžinti mūsų tautai ir valstybei svarbūs simboliai, tokie kaip vėliava, herbas, mūsų kalba, folkloras. Kolekcijoje siekiame atspindėti tai, kas išskiria mus iš kitų tautų ir tai, kas suteikia mums unikalumo. Jūs turite puikią progą papuošti savo namus medalių kolekcija, skirta lietuvių tautos simboliams.

Kodėl verta rinkti šią kolekciją?

 • Medaliai padengti grynu 999/1000 prabos auksu
 • Įamžinti mums svarbūs simboliai
 • Pirmasis kolekcijos medalis – Vytis
 • Pirmojo medalio kaina – tik 25 € vietoj įprastinių 35 €*

Pirkimo sąlygos 

Taip, aš užsisakau paauksuotų medalių kolekciją „Lietuviais esame mes gimę“ ir sutinku kiekvieną mėnesį gauti po vieną kolekcijos medalį.

Pirmąjį kolekcijos medalį „Vytis“ gausiu už specialią kainą - 25 €. Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį. Kartu su pirmuoju medaliu gausiu nemokamą reprezentacinį dėklą kolekcijos medaliams susidėti.

Kiekvieną kitą kolekcijos medalį gausiu už įprastą kainą - 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Medaliai bus pristatomi į pašto dėžutę su sąskaita apmokėjimui. Kiekvienas kolekcijos medalis bus pristatytas apsauginėje kapsulėje kartu su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašu.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu. Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 savaites.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.Kiekvienas kolekcijos medalis pristatomas:

 • specialioje apsauginėje kapsulėje
 • su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašu

Pirmasis kolekcijos medalis skirtas mūsų šalies herbui - Vyčiui. Sidabrinis raitelis ant žirgo raudoname fone ne vieną šimtmetį yra svarbus mūsų šalies ir mūsų tautos simbolis. 

Paauksuoto medalio averse sidabrinis raitelis ant žirgo raudoname fone. Pagrindinį motyvą supa įvairių simbolių kompozicija, kurioje susipina senovės Lietuva su modernia, liaudies menas su profesionaliu menu. Medalio reverse iškaldintos pirmos keturios eilutės iš kūrinio „Lietuviais esame mes gimę“. Iš trijų pusių rėmą supa kolekcijos pavadinimas LIETUVIAIS ESAME MES GIMĘ.

Kiti aštuoni kolekcijos medaliai įamžina ilgaamžę šalies sostinę Vilnių, dr. Vinco Kudirkos sukurtą ir vėliau mūsų himnu tapusią „Tautišką giesmę“, iš lūpų į lūpas perduodamą folklorą, visus šalies kampelius puošiančią tautodailę, nuo gimimo mus lydinčią lietuvių kalbą, iš Viduramžių iki šių dienų atkeliavusius Gediminaičių stulpus, kartu su tautiniu atgimimu gimusią mūsų trispalvę ir Vytauto Didžiojo mirties vietą – Trakus.

Specifikacijos: 

Pirmasis medalis: „Vytis“

Leidimo metai: 2020                

Metalas: žalvaris               

Padengimas: grynas auksas (999,9/1000)               

Ypatybė: šalta emalė averse           

Skersmuo: 40,0 mm              

Masė: 25,0 g     

Kokybė: Proof - like

Kolekcijos tiražas: 7500 vnt.


Pirkimo sąlygos 

Taip, aš užsisakau paauksuotų medalių kolekciją „Lietuviais esame mes gimę“ ir sutinku kiekvieną mėnesį gauti po vieną kolekcijos medalį.

Pirmąjį kolekcijos medalį „Vytis“ gausiu už specialią kainą - 25 €. Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį. Kartu su pirmuoju medaliu gausiu nemokamą reprezentacinį dėklą kolekcijos medaliams susidėti.

Kiekvieną kitą kolekcijos medalį gausiu už įprastą kainą - 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Medaliai bus pristatomi į pašto dėžutę su sąskaita apmokėjimui. Kiekvienas kolekcijos medalis bus pristatytas apsauginėje kapsulėje kartu su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašu.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu. Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 savaites.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta medalio kaina – 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos medalį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Proginė gryno aukso moneta „Laisvės šauklys“

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas skelbia:

„Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutaria ir iškilmingai skelbia, kad yra atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas, ir nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.“

1990 m. vasarį Lietuvoje įvyko pirmieji demokratiniai rinkimai nuo pat Antrojo pasaulinio karo išvakarių. Jau per patį pirmą posėdį, įvykusį 1990 m. kovo 11 d., Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas, vadovaujamas pirmininko Vytauto Landsbergio, pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Juo sovietų okupacija paskelbta neteisėta, atkurtas 1918 m. įtvirtintas Lietuvos valstybingumas ir suverenumas. Šis lietuvių sprendimas sulaukė sovietų valdžios pasipriešinimo ir agresijos. Naujai atkurtą valstybingumą 1991 m. sausio 13 d. teko apginti krauju.

Šiemet Lietuva mini labai svarbų jubiliejų – nuo tada, kai Aukščiausioji Taryba 1990 m. kovo 11 d. pasirašė Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą, praėjo 30 metų! Trys dešimtmečiai laisvės, demokratijos ir pažangos. Įprasmindami šią garbingą Lietuvos valstybės sukaktį pristatome ypatingą proginę aukso monetą „Laisvės šauklys“. Tikime, kad ji gali tapti prasminga Jūsų kolekcijos puošmena.

Moneta nukaldinta iš gryno 999,9/1000 aukso, pagal aukščiausios kaldinimo kokybės standartus – proof. Monetos masė yra 0,5 g, o jos skersmuo – 13,92 mm. Šio numizmatinio dirbinio tiražas - tik 500 vienetų

Kodėl verta įsigyti?

 • Nukaldinta iš gryno 999,9/1000 aukso
 • Moneta skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejui!
 • Išskirtinio dizaino monetos tiražas tik 500 vienetų
 • Tik „Monetų namuose“!


Proginės monetos averse pavaizduotas laisvės šauklys, skelbiantis pasauliui apie atkurtą Lietuvą. Šauklio rankoje – iš lauro šakelių nupintas vainikas. Tai – pergalės ir taikos simbolis, siekiantis Antikos laikus. Šauklio figūrą supa juosta su užrašu „1990–2020 · 30 METŲ · KOVO 11-OJI“. Apačioje driekiasi žodžiai „RESTORATION OF LITHUANIAN INDEPENDENCE“.

Monetos reverse pavaizduotas karalienės Elžbietos II portretas, supamas užrašų „NIUE“ (Niujės sala), „ELIZABETH II“ ir „2 DOLLARS 50 CENTS“. Apačioje nurodyti monetos išleidimo metai.

Monetos specifikacijos: 

Leidimo metai: 2020                

Šalis leidėja: Niujės sala          

Nominalas: 2,5 dolerių               

Metalas: auksas (999,9/1000)               

Skersmuo: 13,92 mm              

Masė: 0,5 g     

Kokybė: Proof

Tiražas: 500 vnt.

Sidabro moneta „Lietuvos istorinė vėliava – Vytis“

Lietuvos valstybės istorinė vėliava - tai istorinis Lietuvos valstybės simbolis. Joje, raudoname lauke vaizduojamas šarvuotas raitelis ant balto žirgo, dešinėje rankoje laikantis kalaviją virš galvos. Nors pagal rašytinius šaltinius Lietuvos vėliavos ištakos siekia dar XIV amžių,  išsamesnis vėliavos aprašymas aptiktas tik XV a. antrojoje pusėje. Pasak lenkų kronikininko Jano Dlugošo, kunigaikštis Vytautas Didysis į Žalgirio mūšį atkeliavęs su raudonomis vėliavomis – ant dešimties vėliavų buvo išsiuvinėti Gediminaičių stulpai, o likusias trisdešimt puošė šarvuotas raitelis ant balto žirgo iškėlęs kalaviją.

Kodėl verta įsigyti?

 • Trimatė plevėsuojančios Lietuvos istorinės vėliavos pavidalo moneta
 • Pagaminta iš gryno 999/1000 sidabro
 • Moneta pagaminta pagal aukščiausius kaldinimo kokybės „proof like“ standartus.
 • Monetos tiražas vos 500 vienetų!


Valstybinėje simbolikoje raitelis galutinai įsitvirtino XIV a. pabaigoje, valdant kunigaikščiui Vytautui. Valdovas šį vaizdinį pasirinko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu. Netrukus nusistovėjo herbo kompozicija ir spalvos. Nepaisant valstybingumo išbandymų, istorinė valstybės vėliava išliko lietuvių sąmonėje. 1905 m. Jonas Basanavičius siūlė ją pripažinti nacionaline Lietuvos vėliava, tačiau dėl raudonos spalvos sąsajų su revoliucija šios idėjos buvo atsisakyta. Visgi atsižvelgiant į šios vėliavos svarbą, kelių šimtų metų istoriją, Lietuvos Respublikos Seimas 2004 m. liepos 8 d. pakeitė įstatymą „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos“ ir į jį įrašė senąją vėliavą – raudoną su baltu raiteliu, ją pavadino Lietuvos valstybės istorine vėliava. Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projektą ir etaloną Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino 2010 m. birželio 17 d.

Sidabrinės monetos averse pavaizduota spalvota istorinė Lietuvos vėliava. Pagrindinis jos akcentas – kalaviją iškėlęs raitelis ant balto žirgo. Aversas apipavidalintas taip, kad atrodytų kaip plevėsuojanti vėliava.

Monetos reverse pavaizduotas karalienės Elžbietos II portretas, supamas užrašų „ELIZABETH II“, „NIUE“ (Niujės sala) ir „2 DOLLARS“ (2 doleriai). Apačioje nurodyti monetos išleidimo metai.

Monetos specifikacijos:

Leidimo metai: 2019                

Šalis leidėja: Niujė                    

Nominalas: 2 doleriai     

Metalas: sidabras (999/1000)                            

Išmatavimai: 50 x 32 mm       

Masė: 1 uncija (31,1 g)             

Tiražas: 500 vnt.           

Kokybė: Proof-like

Užsisakykite stilingą dėžutę savo medaliui laikyti. Ši dėžutė specialiai sukurta proginiam medaliui „Laivės šauklys“.

Juoda elegantiška dėžutė puikiai tiks medaliui eksponuoti. 

Dėžutė Jums kainuos tik 5,99 €!

(Neužsisakę dėžutės, gausite tik medalį).

Užsisakykite kapsulę savo medaliui laikyti. Kapsulė apsaugos medalį nuo subraižymo, natūralios pirštų drėgmės ir riebalų ar kitokių kenksmingų sutepimų, kurie gali patekti nuo pirštų odos jį liečiant.

Kartu su kapsule gausite dar ir medalio sertifikatą, kuriame rasite medalio autentiškumą patvirtinančią informaciją ir jo specifikacijas.

Visa tai Jums kainuos tik 4,99 €!

(Neužsisakę šių aksesuarų, gausite tik medalį).

Grynu auksu ir šalta emale dengtų medalių kolekcija „Lietuviais esame mes gimę“

Su džiaugsmu pristatome naujausią mūsų kolekciją „Lietuviais esame mes gimę“. Kolekciją sudaro grynu auksu ir šalta emale dengti medaliai. Medaliuose įamžinti mūsų tautai ir valstybei svarbūs simboliai, tokie kaip vėliava, herbas, mūsų kalba, folkloras. Kolekcijoje siekiame atspindėti tai, kas išskiria mus iš kitų tautų ir tai, kas suteikia mums unikalumo. Jūs turite puikią progą papuošti savo namus medalių kolekcija, skirta lietuvių tautos simboliams.

Kodėl verta rinkti šią kolekciją?

 • Medaliai padengti grynu 999/1000 prabos auksu
 • Įamžinti mums svarbūs simboliai
 • Pirmasis kolekcijos medalis – Vytis
 • Pirmojo medalio kaina – tik 25 € vietoj įprastinių 35 €*

Pirkimo sąlygos 

Taip, aš užsisakau paauksuotų medalių kolekciją „Lietuviais esame mes gimę“ ir sutinku kiekvieną mėnesį gauti po vieną kolekcijos medalį.

Pirmąjį kolekcijos medalį „Vytis“ gausiu už specialią kainą - 25 €. Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį. Kartu su pirmuoju medaliu gausiu nemokamą reprezentacinį dėklą kolekcijos medaliams susidėti.

Kiekvieną kitą kolekcijos medalį gausiu už įprastą kainą - 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Medaliai bus pristatomi į pašto dėžutę su sąskaita apmokėjimui. Kiekvienas kolekcijos medalis bus pristatytas apsauginėje kapsulėje kartu su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašu.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu. Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 savaites.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.Kiekvienas kolekcijos medalis pristatomas:

 • specialioje apsauginėje kapsulėje
 • su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašu

Pirmasis kolekcijos medalis skirtas mūsų šalies herbui - Vyčiui. Sidabrinis raitelis ant žirgo raudoname fone ne vieną šimtmetį yra svarbus mūsų šalies ir mūsų tautos simbolis. 

Paauksuoto medalio averse sidabrinis raitelis ant žirgo raudoname fone. Pagrindinį motyvą supa įvairių simbolių kompozicija, kurioje susipina senovės Lietuva su modernia, liaudies menas su profesionaliu menu. Medalio reverse iškaldintos pirmos keturios eilutės iš kūrinio „Lietuviais esame mes gimę“. Iš trijų pusių rėmą supa kolekcijos pavadinimas LIETUVIAIS ESAME MES GIMĘ.

Kiti aštuoni kolekcijos medaliai įamžina ilgaamžę šalies sostinę Vilnių, dr. Vinco Kudirkos sukurtą ir vėliau mūsų himnu tapusią „Tautišką giesmę“, iš lūpų į lūpas perduodamą folklorą, visus šalies kampelius puošiančią tautodailę, nuo gimimo mus lydinčią lietuvių kalbą, iš Viduramžių iki šių dienų atkeliavusius Gediminaičių stulpus, kartu su tautiniu atgimimu gimusią mūsų trispalvę ir Vytauto Didžiojo mirties vietą – Trakus.

Specifikacijos: 

Pirmasis medalis: „Vytis“

Leidimo metai: 2020                

Metalas: žalvaris               

Padengimas: grynas auksas (999,9/1000)               

Ypatybė: šalta emalė averse           

Skersmuo: 40,0 mm              

Masė: 25,0 g     

Kokybė: Proof - like

Kolekcijos tiražas: 7500 vnt.


Pirkimo sąlygos 

Taip, aš užsisakau paauksuotų medalių kolekciją „Lietuviais esame mes gimę“ ir sutinku kiekvieną mėnesį gauti po vieną kolekcijos medalį.

Pirmąjį kolekcijos medalį „Vytis“ gausiu už specialią kainą - 25 €. Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį. Kartu su pirmuoju medaliu gausiu nemokamą reprezentacinį dėklą kolekcijos medaliams susidėti.

Kiekvieną kitą kolekcijos medalį gausiu už įprastą kainą - 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Medaliai bus pristatomi į pašto dėžutę su sąskaita apmokėjimui. Kiekvienas kolekcijos medalis bus pristatytas apsauginėje kapsulėje kartu su autentiškumo sertifikatu ir išsamiu aprašu.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu. Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 savaites.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai” užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta medalio kaina – 35 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos medalį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Proginė gryno aukso moneta „Laisvės šauklys“

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas skelbia:

„Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutaria ir iškilmingai skelbia, kad yra atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas, ir nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.“

1990 m. vasarį Lietuvoje įvyko pirmieji demokratiniai rinkimai nuo pat Antrojo pasaulinio karo išvakarių. Jau per patį pirmą posėdį, įvykusį 1990 m. kovo 11 d., Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas, vadovaujamas pirmininko Vytauto Landsbergio, pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Juo sovietų okupacija paskelbta neteisėta, atkurtas 1918 m. įtvirtintas Lietuvos valstybingumas ir suverenumas. Šis lietuvių sprendimas sulaukė sovietų valdžios pasipriešinimo ir agresijos. Naujai atkurtą valstybingumą 1991 m. sausio 13 d. teko apginti krauju.

Šiemet Lietuva mini labai svarbų jubiliejų – nuo tada, kai Aukščiausioji Taryba 1990 m. kovo 11 d. pasirašė Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą, praėjo 30 metų! Trys dešimtmečiai laisvės, demokratijos ir pažangos. Įprasmindami šią garbingą Lietuvos valstybės sukaktį pristatome ypatingą proginę aukso monetą „Laisvės šauklys“. Tikime, kad ji gali tapti prasminga Jūsų kolekcijos puošmena.

Moneta nukaldinta iš gryno 999,9/1000 aukso, pagal aukščiausios kaldinimo kokybės standartus – proof. Monetos masė yra 0,5 g, o jos skersmuo – 13,92 mm. Šio numizmatinio dirbinio tiražas - tik 500 vienetų

Kodėl verta įsigyti?

 • Nukaldinta iš gryno 999,9/1000 aukso
 • Moneta skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejui!
 • Išskirtinio dizaino monetos tiražas tik 500 vienetų
 • Tik „Monetų namuose“!


Proginės monetos averse pavaizduotas laisvės šauklys, skelbiantis pasauliui apie atkurtą Lietuvą. Šauklio rankoje – iš lauro šakelių nupintas vainikas. Tai – pergalės ir taikos simbolis, siekiantis Antikos laikus. Šauklio figūrą supa juosta su užrašu „1990–2020 · 30 METŲ · KOVO 11-OJI“. Apačioje driekiasi žodžiai „RESTORATION OF LITHUANIAN INDEPENDENCE“.

Monetos reverse pavaizduotas karalienės Elžbietos II portretas, supamas užrašų „NIUE“ (Niujės sala), „ELIZABETH II“ ir „2 DOLLARS 50 CENTS“. Apačioje nurodyti monetos išleidimo metai.

Monetos specifikacijos: 

Leidimo metai: 2020                

Šalis leidėja: Niujės sala          

Nominalas: 2,5 dolerių               

Metalas: auksas (999,9/1000)               

Skersmuo: 13,92 mm              

Masė: 0,5 g     

Kokybė: Proof

Tiražas: 500 vnt.

Sidabro moneta „Lietuvos istorinė vėliava – Vytis“

Lietuvos valstybės istorinė vėliava - tai istorinis Lietuvos valstybės simbolis. Joje, raudoname lauke vaizduojamas šarvuotas raitelis ant balto žirgo, dešinėje rankoje laikantis kalaviją virš galvos. Nors pagal rašytinius šaltinius Lietuvos vėliavos ištakos siekia dar XIV amžių,  išsamesnis vėliavos aprašymas aptiktas tik XV a. antrojoje pusėje. Pasak lenkų kronikininko Jano Dlugošo, kunigaikštis Vytautas Didysis į Žalgirio mūšį atkeliavęs su raudonomis vėliavomis – ant dešimties vėliavų buvo išsiuvinėti Gediminaičių stulpai, o likusias trisdešimt puošė šarvuotas raitelis ant balto žirgo iškėlęs kalaviją.

Kodėl verta įsigyti?

 • Trimatė plevėsuojančios Lietuvos istorinės vėliavos pavidalo moneta
 • Pagaminta iš gryno 999/1000 sidabro
 • Moneta pagaminta pagal aukščiausius kaldinimo kokybės „proof like“ standartus.
 • Monetos tiražas vos 500 vienetų!


Valstybinėje simbolikoje raitelis galutinai įsitvirtino XIV a. pabaigoje, valdant kunigaikščiui Vytautui. Valdovas šį vaizdinį pasirinko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu. Netrukus nusistovėjo herbo kompozicija ir spalvos. Nepaisant valstybingumo išbandymų, istorinė valstybės vėliava išliko lietuvių sąmonėje. 1905 m. Jonas Basanavičius siūlė ją pripažinti nacionaline Lietuvos vėliava, tačiau dėl raudonos spalvos sąsajų su revoliucija šios idėjos buvo atsisakyta. Visgi atsižvelgiant į šios vėliavos svarbą, kelių šimtų metų istoriją, Lietuvos Respublikos Seimas 2004 m. liepos 8 d. pakeitė įstatymą „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos“ ir į jį įrašė senąją vėliavą – raudoną su baltu raiteliu, ją pavadino Lietuvos valstybės istorine vėliava. Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projektą ir etaloną Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino 2010 m. birželio 17 d.

Sidabrinės monetos averse pavaizduota spalvota istorinė Lietuvos vėliava. Pagrindinis jos akcentas – kalaviją iškėlęs raitelis ant balto žirgo. Aversas apipavidalintas taip, kad atrodytų kaip plevėsuojanti vėliava.

Monetos reverse pavaizduotas karalienės Elžbietos II portretas, supamas užrašų „ELIZABETH II“, „NIUE“ (Niujės sala) ir „2 DOLLARS“ (2 doleriai). Apačioje nurodyti monetos išleidimo metai.

Monetos specifikacijos:

Leidimo metai: 2019                

Šalis leidėja: Niujė                    

Nominalas: 2 doleriai     

Metalas: sidabras (999/1000)                            

Išmatavimai: 50 x 32 mm       

Masė: 1 uncija (31,1 g)             

Tiražas: 500 vnt.           

Kokybė: Proof-like

Užsisakykite stilingą dėžutę savo medaliui laikyti. Ši dėžutė specialiai sukurta proginiam medaliui „Laivės šauklys“.

Juoda elegantiška dėžutė puikiai tiks medaliui eksponuoti. 

Dėžutė Jums kainuos tik 5,99 €!

(Neužsisakę dėžutės, gausite tik medalį).

Užsisakykite kapsulę savo medaliui laikyti. Kapsulė apsaugos medalį nuo subraižymo, natūralios pirštų drėgmės ir riebalų ar kitokių kenksmingų sutepimų, kurie gali patekti nuo pirštų odos jį liečiant.

Kartu su kapsule gausite dar ir medalio sertifikatą, kuriame rasite medalio autentiškumą patvirtinančią informaciją ir jo specifikacijas.

Visa tai Jums kainuos tik 4,99 €!

(Neužsisakę šių aksesuarų, gausite tik medalį).

Siekdami pagerinti naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą sutinkate su slapukų rinkimu. Plačiau...