„Proginės 2 eurų monetos” - tai numizmatikos klasika visame pasaulyje. 2 eurų proginės monetos - labiausiai kolekcionuojamos monetos. Galima teigti, kad būtent šios monetos paskatino daugybę žmonių pradėti kolekcionuoti monetas ir patirti kolekcionavimo malonumą.

Euro zonos šalys, leisdamos 2 eurų monetas pažymi svarbiausius savo šalies įvykius. Monetų tiražas nustatomas iš anksto, remiantis gyventojų skaičiumi, todėl nykštukinių šalių 2 eurų proginės monetos (tokių kaip Monakas, Vatikanas, Andora ir pan.) labiausiai graibstomos. Kolekcininkų ypač trokštama yra 2007 Monako 2 eurų proginė moneta, išleista princesės Grace Kelly garbei - šios monetos vertė dabar yra virš 2000 eurų.

Kodėl verta užsisakyti šią kolekciją?

  • 2 eurų proginės monetos - numizmatikos klasika
  • Užsisakydami šią kolekciją, galite būti tikri, kad turėsite pirmąją lietuviškų 2 eurų proginę monetą
  • Aukšta UNC (uncirculated) kokybė - monetos nebuvusios apyvartoje
  • Pirmoji kolekcijos moneta - Monakas 2013
  • Su kiekviena siunta, gausite 3 dviejų eurų skirtingas monetas (išskyrus pirmąją siuntą, kurioje viena moneta)
  • Surinkę ir apmokėję 3 siuntas, gausite NEMOKAMĄ albumą monetoms laikyti (albumas nemokamas, tik pristatymo mokestis - 4,99 €.)

 


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta luitelio kaina - 29 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos luitelį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Specifikacijos
Leidimo metai:
2013 m.
Metalas:
vario nikelio lydinys
Skersmuo:
25,75 mm
Masė:
8,5 g
Šalis - leidėja:
Monakas
Kokybė:
UNC. (uncirculated - nebuvusi apyvartoje)
Tiražas:
1 249 131 vnt.

Kolekcijos „Proginės 2 eurų monetos“ pirmasis egzempliorius – Monako Kunigaikštystės 2 eurų moneta, kuri buvo išleista minint šios nykštukinės valstybės narystės JTO dvidešimtmetį. Ši moneta kartu su informacine kortele, kurioje paaiškinama, kokia proga moneta buvo išleista ir kas joje pavaizduota, bei pateikiama pagrindinė informacija apie šalį, išleidusią šią monetą, įpakuota į specialią permatomą plastikinę įmautę.

Monakas – tai Pietų Europoje esantis miestas-valstybė. Kiek daugiau nei 2 km2 ploto teritorijoje gyvena per 36 tūkst. žmonių. Tai tankiausiai apgyvendinta valstybė pasaulyje. Iš trijų pusių kunigaikštystę supa Prancūzija, o pietinius krantus skalauja Viduržemio jūra. Monaką su kaimynine šalimi sieja glaudus ryšys. Valstybinė kalba kunigaikštystėje yra prancūzų, cirkuliuojanti valiuta – euras, o iškilus pavojui mikrovalstybės stotų ginti prancūzų karinės pajėgos.

Monako Kunigaikštystė suklestėjo antroje XIX a. pusėje, kai Monte Karle buvo įsteigti pirmieji lošimo namai ir valstybė geležinkeliu buvo sujungta su Paryžiumi. Netrukus į šią Žydrosios pakrantės atkarpą ėmė plūsti pasiturintys poilsiautojai. Juos viliojo malonus klimatas, skaidri jūra, gražus kraštovaizdis ir, žinoma, noras išbandyti laimę prie lošimo stalų.

Monakas iki šiol išlaikė prabangaus kurorto statusą, o pastaruoju metu stiprina bankininkystės ir pramonės sektorius, viliodamas verslininkus nedideliais mokesčiais. Nors kunigaikštystė oficialiai Europos Sąjungai nepriklauso, šalyje galioja bendrieji ES įstatymai.

2013 m., minint Monako narystės JTO dvidešimtmetį, buvo išleista proginė 2 eurų moneta. Jos averse iškaldintas JTO emblemoje ir vėliavoje naudojamas pasaulio žemėlapis. Virš jo skrenda balandis su alyvmedžio šakele snape – taikos simbolis. Vaizdą supa užrašai „MONACO“ (Monakas) ir „ADMISSION À L'ONU“ (Priėmimas į JTO). Ratu palei briauną iškaldintos žvaigždės.

Reversas bendras visoms eurų monetoms. Jame vaizduojamas Europos žemėlapis. Pirmame plane driekiasi skaitmenimis ir žodžiais nurodytas monetos nominalas – 2 eurai.


*  Nurodyta kaina galioja tik užsisakant kolekciją. Įprasta luitelio kaina - 29 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Norėdami užsisakyti tik pirmąjį kolekcijos luitelį, skambinkite telefonu 8 5 274 20 27.

Taip, aš užsisakau monetą „Monako 2 eurai 2013“ už specialią kainą – 9 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu artimiausiame pašto skyriuje atsiimdamas/-a siuntinį.

Taip, užsisakydamas/-a monetą „Monako 2 eurai 2013“ tampu kolekcijos „Proginės 2 eurų monetos“ rinkėju/-a ir sutinku į savo pašto dėžutę kartą per mėnesį gauti po vieną siuntą, kurios kaina 29 € (+ pristatymo išlaidos 4,99 €). Surinkęs/-usi 3 kolekcijos siuntas gausiu albumą monetoms laikyti. Albumas nemokamas, papildomai kainuos tik pristatymas į namus – 4,99 €.

Kiekvieną siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Atsisakyti kolekcijos galiu bet kada paskambinęs/-usi telefonu arba raštu.

Siunta bus pristatyta per 4-6 darbo dienas.

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.