Proginė Vatikane išleista 2 eurų moneta


Dar 2015 m. pavasarį popiežius Pranciškus paskelbė, kad tų pačių metų gruodį prasidės ir iki 2016 m. lapkričio tęsis Gailestingumo jubiliejus, paties pontifiko pramintas ypatinguoju. Tradicija minėti jubiliejus siekia biblinius laikus. Tiesa, religinio jubiliejaus nederėtų painioti su pasaulietinėmis šventėmis. Hebrajams jubiliejus reiškė progą susitaikyti su savimi ir kitais, suartėti su Dievu. Katalikai tokius šventuosius metus pradeda nusiteikę taip pat – siekia atgailauti, iš naujo patirti Dievo malonę, atlikti išpažintį. Jubiliejiniais metais maldininkų įvairiose pasaulio šalyse laukia šventės, tikintieji dažnai išsirengia į piligrimines keliones. Įprastai jubiliejai kartojasi kas 25 metus.

Popiežius Pranciškus šį jubiliejų paskyrė gailestingumui, kviesdamas neramumų išvargintą pasaulį susivienyti švelnumo ir malonės revoliucijoje. Anot Šventojo Tėvo, alinančiam karui, smurtui ir terorui nutraukti reikalingas gailestingumas, aprėpiantis ir kilniaširdiškumą, ir norą atleisti kitiems. Kaip pranešdamas apie Gailestingumo jubiliejų teigė pontifikas, Dievas visada atleidžia, todėl tikintieji turėtų nenuilsdami prašyti atleidimo. Jubiliejaus tikslas – padėti katalikams iš naujo atrasti Dievo malonę, kuri suteiktų jėgų, stiprybės ir paguodos visai žmonijai.

Vatikano filatelijos ir numizmatikos tarnyba Gailestingumo jubiliejaus metus pasitiko išleisdama proginę 2 eurų monetą. Dailininkė Mariandžela Krišioti (Mariangela Crisciotti) nusprendė gailestingumo sąvoką iliustruoti šv. Martyno Turiečio atvaizdu.

Gailestingumo jubiliejui skirtos monetos averse šv. Martynas Turietis vaizduojamas nenutolstant nuo tradicijų – sėdintis ant žirgo ir kalaviju dalijantis apsiaustą per pusę, kad pridengtų šąlantį elgetą. Šį vaizdinį, puikiai iliustruojantį gailestingumo sąvoką, supa užrašai „GUBILEO DELLA MISERICORDIA“ (Gailestingumo jubiliejus) ir „CITTA' DEL VATICANO“ (Vatikano miestas valstybė).

Monetos reverse Europos žemėlapio fone iškaldintas užrašas „2 EURO“ (2 eurai), žymintis monetos nominalą.

Kartu su moneta gausite autentiškumą patvirtinantį sertifikatą, kuriame rasite monetos duomenis ir trumpą temos aprašą.
 

 

 

 

 

 

Specifikacijos
Leidimo metai:
2016 m.
Metalas:
vario nikelio lydinys
Skersmuo:
25,75 mm
Masė:
8,5 g
Šalis-leidėja:
Vatikanas
Kokybė:
Unc.
Nominalas:
2 eurai
Tiražas:
105 000 vnt.

Taip, užsisakau monetą „Gailestingumo jubiliejus“ už 99 € (papildomai apmokamos siuntos pristatymo išlaidos 4,99 €). Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntą.

Siunta bus pristatyta per 4-6 dienas. Siuntą galiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo.

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.