Klasika tapęs dizainas

Dėl unikalios temos, gražaus ir sudėtingo atvaizdavimo bei aukštos prabos, Kinijos „Panda“ yra laikoma viena elegantiškiausių monetų pasaulyje. Ši moneta turi didelę paklausą tarp kolekcininkų ir investuotojų visame pasaulyje. Tai yra populiariausia pasaulyje Kinijos moneta!

 

Pirmosios sidabrinės „Panda“ monetos išleistos Kinijoje 1983 metais. Ant kiekvienos iš jų yra vaizduojama didžioji panda, kuri yra nacionalinis Kinijos pasididžiavimas bei Pasaulinio laukinės gamtos fondo simbolis. Pandos atvaizdas ant monetos keičiasi kiekvienais metais, išskyrus 2002 metus, kai atvaizdas buvo toks pat, kaip ir 2001 metų monetoje. Kinų dizaineriai ir graviruotojai išsikėlė sau tikslą - iš tauriųjų metalo lydinių perteikti juodai - baltą pandos atvaizdą. Jų darbo rezultatas - veidrodinė monetų apdirbimo technika, modifikuojanti monetos paviršių, kad šis skirtingai atspindėtų šviesą. Žvelgiant į monetą tiesiai atsispindi ryški šviesa, o pakreipus žvilgsnį kitu kampu - kai kurios paviršiaus dalys atrodo tamsesnės bei sudaro matinį atvaizdą.

Siekiant pagerbti klasika tapusį monetos dizainą bei priminti pasauliui apie pandas, balansuojančias ties išnykimo riba, Ganos Respublikoje buvo nukaldinta pasidabruota net 1 kg sverianti moneta.

Kodėl verta įtraukti į kolekciją? 

  • Moneta padengta grynu 999/1000 sidabru
  • Milžiniškos monetos skersmuo - net 120,0 mm, o masė - net 1000 g 
  • Teminė dėžutė ir akrilinė kapsulė
  • Numeruotas autentiškumo sertifikatas
  • Itin ribotas tiražas – visame pasaulyje tik 999 monetos!
  • Visa tai - tik už 399 €!

Monetos averse vaizduojama panda bambukų giraitėje. Reverse vaizduojamas karalienės Elžbietos II portretas, supamas užrašų „ELIZABETH II“, „10 CEDIS“ (10 cedžių) ir „REPUBLIC OF GHANA“ (Ganos Respublika).

Monetos tiražas griežtai ribotas ir yra vos 999 vnt., o kiekviena moneta pristatoma su autentiškumą užtikrinančiu numeruotu sertifikatu, kuriame rasite išsamios informacijos apie monetos matmenis bei tauriojo metalo grynį ir trumpą temos, kuriai moneta skirta, aprašą.

Specifikacijos
Išleidimo metai:
2017 m.
Metalas:
Cinkas
Padengimas:
Grynas 999/1000 sidabras
Skersmuo:
120,0 mm
Masė:
1000,0 g (1 kg)
Šalis leidėja:
Ganos Respublika
Kokybė:
BU
Nominalas:
10 cedžių
Tiražas:
999 vnt.

Pandos (lot. Ailuropoda melanoleuca) priklauso lokinių gyvūnų šeimai. Kadaise šie stambūs žinduoliai gyveno Rytų ir Pietvakarių Kinijoje, Šiaurės Mianmare ir Vietname, tačiau dėl žmogaus veiklos sumažėjo gyventi tinkamų plotų, todėl dabar pandos aptinkamos tik miškinguose Sičuano, Šansi ir Gansu provincijų kalnuose. Jos gyvena maždaug 1500–4000 m aukštyje, kur netrūksta įvairių rūšių bambukų – pagrindinio maisto šaltinio. Pandos taip mėgsta bambukus, kad kurį laiką tyrinėtojai jas laikė žolėdėmis, tačiau paaiškėjo, jog jų dantys ir virškinimo traktas kaip visaėdžių. Pasitaikius progai pandos valgo ir kitokius augalus, šakniagumbius, kartais net paukščius ir graužikus, tačiau bambukai sudaro net 99 % jų raciono. Vis dėlto bambukai šių stambių žinduolių neaprūpina reikalingu energijos kiekiu, todėl pandoms tenka maitintis beveik be perstojo. Skaičiuojama, kad per parą jos suėda per 12 kg bambukų ir tam sugaišta net 12 val.!​

Iš pažiūros pandos, pamažu nykščius primenančiais pakitusiais riešakauliais skabančios bambuko lapus, atrodo ramios ir nepavojingos, tačiau išorė apgaulinga – suerzintos jos gali net užpulti žmogų, o nemenkas dydis (suaugusios pandos svoris gali siekti net 136 kg) suteikia joms pranašumo. Be to, šie gyvūnai geba gana mikliai ropštis į medžius ir yra geri plaukikai.

Pandos yra vienišės – ir patinai, ir patelės laikosi sau, gina teritoriją, o susitinka tik trumpos rujos metu. Vienu metu gimsta 1–2 jaunikliai, kuriais rūpinasi viena patelė. Vos gimę pandos jaunikliai yra mažučiai, akli ir rausvi. Charakteringos juodos dėmės ant kailio pasirodo praėjus tik maždaug mėnesiui. Manoma, kad toks neįprastas spalvų derinys – baltas kūnas, juodos ausys, akys ir galūnės – pandoms padeda pasislėpti ūksminguose miškuose.

Pandų gyvenimo trukmė laisvėje – maždaug 20 metų, tačiau gyvenančios nelaisvėje sulaukia ir trisdešimties. Fudžou, Kinijoje, gyvenanti patelė Basi šiuo metu laikoma ilgiausiai nelaisvėje gyvenančia panda – 2017 m. sausį ji atšventė 37 gimtadienį. Tačiau džiaugsmą dėl ilgaamžių pandų užgožia nerimas dėl nedidelio šių gyvūnų skaičiaus pasaulyje. Tai lėmė ne tik sumažėję gyvenami plotai, bet ir nedidelis gimstamumas, kuriam didinti sukurtos specialios veisimo programos. Paaiškėjo, kad ir nelaisvėje pandos vangiai dauginasi ir mieliau dienas leidžia skabydamos bambukus. Be to, patelės net išmoko apsimesti besilaukiančios, kad galėtų pasimėgauti geresnėmis gyvenimo sąlygomis. Nepaisant tokių apgaulių pandų skaičius pasaulyje, regis, pamažu auga.

Taip, aš užsisakau milžinišką sidabru padengtą monetą „Panda už 399 €. Sąskaitą apmokėsiu atsiimdamas/-a siuntinį arba internetu

Jeigu gauta siunta nepateisins lūkesčių, ją galėsiu grąžinti per 15 dienų nuo jos gavimo dienos.

Siunta bus pristatyta per 4 - 6 darbo dienas. 

Siuntos pristatomos tik Lietuvoje – užsisakyti produktai nesiunčiami į užsienio šalis. 

Savanoriškai pateikiu savo asmens duomenis ir sutinku, kad jie būtų tvarkomi įmonės UAB „Monetų namai“ užsakymo vykdymo ir tiesioginės rinkodaros tikslais, laikantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.